Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kilka razy w ciągu dnia rozłącza się internet

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Kilka razy w ciągu dnia rozłącza się internet

@macky1985  niech sprawdzą wszystko, przyłącze i gniazdko, bo może tam tkwić problem restartow, to że FunBox 2.0 dopiero dostałeś nic nie znaczy, może mieć usterkę, ich już dawno nie produkują, jedynie naprawiają. 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 51
  • 0

Kilka razy w ciągu dnia rozłącza się internet

@agat13 @Anonim  @ketrasaArtur  Był monter, nie u mnie, ale jak dowiedziałem się przez telefon był przy "szafie". Prawdopodobnie chodziło o najbliższą centralę. Prawdopodobnie, bo nie miałem do niego bezpośredniego kontaktu tylko rozmawiałem z panią na infolinii. Wymieniał "krosówki" jeśli dobrze zrozumiałem. Narazie internet działa bez żadnej przerwy, ale poczekam do jutra ze stwierdzeniem czy jest poprawa. Pytanie do Was czy te "krosówki" to są te porty o których była mowa?  pozdrawiam.

Anonim

Nie dotyczy

Kilka razy w ciągu dnia rozłącza się internet

@macky1985  to usterkę naprawili, będzie ok teraz, testuj więc 😃

Jak będą jakieś problemy, śmiało pytaj 😎


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Kilka razy w ciągu dnia rozłącza się internet

@macky1985 dla mnie to wygląda, że była wymiana przewodów, być może przy okazji zmiana portów. Daj znać jutro, jak działa internet.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Kilka razy w ciągu dnia rozłącza się internet

@macky1985  wyjaśniam: szafa to element stojący na ulicy służący do właśnie " krosownia" czyli łączenia kabli idących od centrali z kablami biegnącymimi do słupów w danym rejonie. Jedne i drugie zakończone są głowicami pomiędzy którymi właśnie za pomocą krosówki łączy się pary tych kabli zestawiając łącze . Mi,e być jednak szafa z centralą wyniesioną ( szafa ONU) zasilana światłowodem i z kartami szerokopasmowymi ADSL i VDSL. Tu również się krosuje. Wymiana takich krosowek leży po stronie operatora i to, że są uszkodzone wynika z ich złego ułożenia czy mechanicznego uszkodzenia ( np przetarcia izolacji) 

Słusznie sądziliśmy więc, że to wina na zewnątrz, poza Twoim domem...choć przyznam się, że bardziej stawiałem na port na centrali, bo krisowka powinna generować błędy, a tych nie było w menu modemu...grunt, że na razie działa bez problemu i oby tak dalej


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 51
  • 0

Kilka razy w ciągu dnia rozłącza się internet

@agat13 @ketrasaArtur @Anonim  Dzisiaj bez żadnego rozłączenia. Wygląda na to że naprawione. 🙂 To Wasza zasługa!!!  Bardzo dziękuję za pomoc.  Pozdrawiam.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 51
  • 0

Kilka razy w ciągu dnia rozłącza się internet

@agat13  Niestety po kliku dniach spokoju, sytuacja zaczęła się powtarzać.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 51
  • 0

Kilka razy w ciągu dnia rozłącza się internet

Teraz wygląda to tak:

błędy.png


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Kilka razy w ciągu dnia rozłącza się internet

@macky1985 za dużo błędów jak na 2 dni..podejrzewam, że prócz wymiany krosownia zrestartował port i po tym mógł trochę podziałać prawidłowo. Pod większym obciążeniem karta znów zaczęła wariować..parametry liniowe wydają się ok , gdyby nie te błędy


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 51
  • 0

Kilka razy w ciągu dnia rozłącza się internet

@agat13  Zgłosiłem problem do techników. Coś im zasugerować jeżeli w ogóle się ze mną skontaktują?