Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak zmusić orange do wywiązania sie z umowy?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Jak zmusić orange do wywiązania sie z umowy?

Poszedłbym dalej. W TCP/IP V4 prawym klawiszem -  wybrać właściwości, okno speed&duplex , wybrać nie "auto" a  "gigabit full duplex".


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 86
  • 121
  • 0

Jak zmusić orange do wywiązania sie z umowy?

@agat13  Skąd wiesz, że łączą się po kablu, bezpośrednio do FunBoxa, i mają kartę Gigabit?


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Jak zmusić orange do wywiązania sie z umowy?


@agat13napisał(-a)

Szczerze? Nie trzeba zmuszać. Jeśli pomiar jest wykonywany prawidłowo (po eth, z wyłączonym wifi i pustymi pozostałymi portami switcha) nikt (a tym bardziej Orange) łaski Ci nie robi. Masz dowód i na podstawie tego pomiaru (najlepiej wykonanego na kilku komputerach dla porównania) technik musi zareagować na reklamację.


Nie jest to prawda. Pomiar certyfikowany (certyfikacja) oznacza, że pomiar został wykonany wg ściśle określonych procedur i jest pomiarem wiarygodnym. Nie oznacza jednak z automatu konieczności uznania reklamacji. Każdą reklamację operator sprawdza - również w przypadku pomiaru certyfikowanego. Moze się okazać, że przyczyna leży w np. słabszej karcie sieciowej w komputerze, słabej konfiguracji laptopa czy obciążenia sieci (inne urządzenia połączone do sieci) lub innego powodu nie leżącego po stronie operatora.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Jak zmusić orange do wywiązania sie z umowy?

Zakładam, że to wyjdzie we właściwościach karty sieciowej. Można sięgnąć do specyfikacji sprzętu.Dlatego zawsze polecam sprawdzenie przynajmniej 3 różnymi komputerami. Zapytałem (bo nie pamiętam) czy pomiar UKE weryfikuje właściwości karty, bo na 100% weryfikuje podłączenie urządzeń trzecich w czasie trwania testu.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Jak zmusić orange do wywiązania sie z umowy?

Jeżeli wpiszesz w pomiarze UKE prędkość deklarowaną wyższa od 100Mb/s, to jak karta będzie zestawiać połączenie do 100Mb/s to wyjdzie to w pomiarze UKE i nie będzie certyfikowany.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 86
  • 121
  • 0

Jak zmusić orange do wywiązania sie z umowy?

Niezależnie od tego, że inicjator wątku zamilkł:

  • Tutaj zebrałem najważniejsze informacje dot. formalnych aspektów certyfikowanego pomiaru jakości usługi
  • Wykonałem kilka testowych pomiarów SpeedTest-em na komputerze łączącym się przez WiFi, w różnych położeniach względem access pointa. Nigdy nie uzyskałem wyniku o wartości choćby zbliżonej do prędkości raportowanej przez ustawienia karty sieciowej. Równocześnie testy wykonywane na komputerze połączonym po kablu, zawsze dawały pełną prędkość zgodną z parametrami usługi. Praktyczny wniosek - nie ma sensu dyskutować o wynikach pomiaru wykonanego przez WiFi.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 0

Jak zmusić orange do wywiązania sie z umowy?

Polecam sprawdzić prędkość internetu w ustawieniach routera. Mam inną technologię ale myślę, że analogiczna opcja powinna być też w światłowodzie oraz FunBox 3.0

deichman_0-1595269505298.png

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Jak zmusić orange do wywiązania sie z umowy?

@deichman Cześć,

W FTTH na FB3 nie ma takiego odczytu. Tylko linia miedziana wprowadza "straty" sygnału zależne od długości i jakości łącza. Światłowód zawsze daje max ustawionej przepustowości. Jedynym przypadkiem "wolniejszego" internetu może być sytuacja uszkodzonej instalacji, brudnych styków na wtykach/gniazdach i źle wykonanych spawów.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Jak zmusić orange do wywiązania sie z umowy?

Ok dziękuję bardzo za pomoc. Zrobiliśmy najlepiej jak można , rozwiązujemy umowę UPS zapewnia jeszcze szybszy i tańszy. Nie jesteśmy masochista mi żeby męczyć się z operatorem.

 

_______________

* Wpis poddany edycji – moderator Kinga


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Jak zmusić orange do wywiązania sie z umowy?


@Kasia1964napisał(-a)

Ok dziękuję bardzo za pomoc. Zrobiliśmy najlepiej jak można , rozwiązujemy umowę UPS zapewnia jeszcze szybszy i tańszy. Nie jesteśmy masochista mi żeby męczyć się z operatorem.

 

_______________

* Wpis poddany edycji – moderator Kinga

UPS to jest kurier. Chyba, że chodzi Ci o UPC.

A prędkość speedtestu z pierwszego Twojego posta wskazuje na to, że karta sieciowa zestawia połączenie do 100Mb/s, więc wieźmiesz UPC i możesz mieć to samo, jeśli moje przypuszczenia się sprawdzą.