Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak to wreszcie jest z tą szybkością internetu.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Jak to wreszcie jest z tą szybkością internetu.

Czy można sprawdzić prędkość za pomocą tego testera http://beta.speedtest.net/pl i wysłać screen.Pamiętaj o wyłączeniu wszystkiego co może spowolnić łączę.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Jak to wreszcie jest z tą szybkością internetu.

@Mario81  sprawdzałeś jak w Twojej okolicy jest z siłą sygnału LTE?? Niezależnie od dostawcy 😉


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 1
  • 0

Jak to wreszcie jest z tą szybkością internetu.

Gdybym chciał LTE, to bym pewnie coś znalazł.W salonie mnie namawiali, że mogę ewentualnie się przenieść na lte, ale jak wiecie, są limity transferu, a domu korzystam z internetu nie tylko ja, ale i siostra, więc ten marny transfer, jaki oferują, wykończę w dwa tygodnie.W komórce mam ten internet 400 mb na miesiąc, ale nawet tego nie używam, bo tak szybko pozera transfer, że głowa mała.Próbowałem raz sprawdzić na speeddteście, jaką to ma prędkość, ale nawet się nie chciało załadować.Telefon brałem w 2015 roku, wraz z nową umową, za złotówkę (wtedy jeszcze były) microsoft lumia 532 i internet w nim działa mi tylko, gdy przełączę na 2G w ustawieniach.Jest jeszcze 3G, ale na tym, to nic nie łapało.Gdybym potrzebował neta tylko do przeglądania stron, to ta prędkość, którą mam, w zupełności by wystarczyła, ale niestety, jak coś chcę ściągnąć, to jednocześnie nie idzie czegoś obejrzeć, choćby na you tube, bo prędkość spada dosyć znacznie i filmy nie chcą się ładować.Jak miałem wcześniej 6.3 MB/s w miarę stałej prędkości, to jeszcze było nieźle, a teraz, to zaczyna brakować.Jak pisałem wcześniej, innych opcji za bardzo nie ma.W sąsiedniej miejscowości (4-5 km) idzie linia szkieletowa (światłowód) i tam weszła firma z Kielc, oferująca światłowód 100 MB/s, niestety, u mnie niedostępny na razie, bo brak infrastruktury.Jak mówił mi technik, spawający światłowód, może za jakieś 2 lata, bo chyba coś będzie w końcu robione, bo jakaś tam firma wzięła kasę na rozbudowę sieci FTTH na moim obszarze.Na razie, to firma z Kielc, ma tu ponoć oferować "radiówkę" podłączoną do światłowodu, o prędkości 50 MB/s i bez limitu transferu (podobno). Trzeba by było dzwonić i pytać, ale jakoś nie mam przekonania.W razie czego, to mogę wrócić do orange, a tam, wziąć umowę na czas nieokreślony, bo chyba mają to na ludzkich zasadach.A czy czasem Orange nie mogło by się "podłączyć" do tej linii szkieletowej, bez ruszania kabli, które już istnieją i nie poprawiło by to prędkości internetu? Bo problem lezy chyba tylko w starej centrali, która nie wyrabia przy obciążeniu? Kable nie są aż tak stare, bo ja pamiętam, że linia szła chyba jakoś w 2000-nym którymś roku i wtedy okablowali całą wieś.Centrala jest zdaje się znacznie starsza.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Jak to wreszcie jest z tą szybkością internetu.

Ile wykorzystujesz GB internetu w miesiącu ?

 

Anonim

Nie dotyczy

Jak to wreszcie jest z tą szybkością internetu.


DawidOrange napisał(-a):

Czy można sprawdzić prędkość za pomocą tego testera http://beta.speedtest.net/pl i wysłać screen.


Jasne, że można - przy czym wyniki są zawsze zbliżone.

beta test.pngalfa test.png


E nie mówiłem, że jak wyłączą salę komputerową w szkole to szybkość będzie większa.
Podobne wyniki osiąga na testach ze strony Orange ale tam wejść to trzeba mieć końskie zdrowie i nerwy do tych wielokrotnych logowań przełączeń i innych cudów - to nie dla mnie.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Jak to wreszcie jest z tą szybkością internetu.

Ile wykorzystujesz GB internetu w miesiącu ?

Anonim

Nie dotyczy

Jak to wreszcie jest z tą szybkością internetu.

Nie mam zielonego pojęcia - zimą zapewne sporo, bo siedząc w domu dużo czytam i oglądam net chodzi cały czas. Latem znacznie mniej, przebywam więcej poza domem.

 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Jak to wreszcie jest z tą szybkością internetu.

W jakich godzinach korzystasz najwięcej z internetu ?

Anonim

Nie dotyczy

Jak to wreszcie jest z tą szybkością internetu.

W większości w ciągu dnia tak od 10 do 20

 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Jak to wreszcie jest z tą szybkością internetu.

Dużo oglądasz rzeczy takich jak YouTube,Player itd ?