Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet stacjonarny - linia telefoniczna

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Internet stacjonarny - linia telefoniczna

@agat13 @j131 mądrze powiedziane. 

 

@Deftowski jeśli się zdecydujesz daj znać jak wyszło. 

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Internet stacjonarny - linia telefoniczna

@Deftowski  przeważnie  instalacje wykonuje się po słupach operatora. Wykorzystanie energetycznych wymaga zgody i podnosi koszty instalacji. 

Przeciągnięcie nad czyjąś  posesja wymaga zgody właściciela, ale najlepiej to ustalić z technikiem, który przyjedzie  na instalacje, bo wywiady idą przeważnie z automatu...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Internet stacjonarny - linia telefoniczna

Szukając tematów do "zgłoszenia" do "wątku miesiąca" trafiłem na ten... Jestem ciekaw czy @Deftowski zamówił usługę... a jeśli tak, to czy możliwości przyłączenia stały się realne i będzie miał usługi, które zamówi.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Internet stacjonarny - linia telefoniczna

@Misiek62 A dlaczego cię to tak interesuje? Masz podobną sytuację u siebie?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Internet stacjonarny - linia telefoniczna

@marder osobiście mnie to nie dotyczy. Ale pamiętam, że inne osoby też opisywały swoje dylematy związane z przebiegiem przyłącza. Na tym tle zastanawiam się nad tym czy klient ma realne możliwości wpływania na to jak linia, zwłaszcza napowietrzna jest doprowadzana do jego budynku.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Internet stacjonarny - linia telefoniczna

@Misiek62 Może zasugerować gdzie chciałby mieć kabel zamocowany. Jak ogarnia takie rzeczy to nawet może sam przygotować hak albo kątownik jak w przypadku anten satelitarnych. Ostateczna decyzja należy do montera ale raczej zawsze idą na rękę no chyba że klient totalnie nie ogarnia i na drodze kabla jest drzewo, linia energetyczna lub kabel będzie zbyt nisko przebiegał.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Internet stacjonarny - linia telefoniczna

Jasne, że "normalna" rozmowa z monterem, a jeszcze lepiej jest, jak piszesz @marder , zresztą podobną opinię w wielu tematach wyrażał też @agat13 , gdy klient zrobi coś, co technikowi ułatwi takie działania, że jemu będzie prościej i klient zyska... są dla obu stron korzystne.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Internet stacjonarny - linia telefoniczna

@Misiek62 , podpinam się pod temat, gdyż swego czasu, także na zapas na ok.100m dalej, tepsa wkopała kabel z zaznaczeniem granicy linii betonowym słupkiem, bodajże z literą Ł. Czy liczyli na to, że nowe działki zyskają na wartości i tepsa także? Nie wiem, ale czy jest teoretycznie szansa na światłowód po słupach telefonicznych dom w dom? Dwaj komercyjni operatorzy prowadzą swoje linie w oparciu o słupy energetyczne i widać, że myślą rozwojowo. Ja jestem "ostatnim Mohikaninem" na tej linii, która, jak wspomniałem, biegnie dalej i stop!


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Internet stacjonarny - linia telefoniczna

Czekam @bronzub na info,  kiedy skorzystasz z nowej technologii. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Internet stacjonarny - linia telefoniczna


@Misiek62napisał(-a)

Czekam @bronzub na info,  kiedy skorzystasz z nowej technologii. 


@Misiek62 , prędzej od komercyjnego, aniżeli od Orange. Zapotrzebowanie na światełko w Orange zrobiłem kilka lat temu. Tak to wygląda, więc kto wie, czy na końcówkę jesieni nie zrezygnuję z tego 10Mb/s na rzecz nowszej technologii😊