Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1460
  • 7457
  • 55

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera


@mihawooonapisał(-a)

Ja już sam nie wiem. Raz działa, raz nie działa. Póki co, działa. Znowu naprawiło się właściwie "samo"... A przynajmniej po odłączeniu i podłączeniu wzmacniacza sieci wifi.


Podstawa to sprawdzenie czy PC traci połączenie sieciowe czy też brama wycina mu ruch na zewnątrz. Sprawdź z drugiego urządzenia czy PC odpowiada podczas przerwy w, jak to nazywasz, "Internecie". Możesz też obserwować diody karty sieciowej (czy karta nie traci połączenia). Komputery łączysz poprzez switch wbudowany w FB6?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@pirenej miałem Meshe ale nie zdały u mnie egzaminu. Prędkość nie domagała, a momentami IPTV od Orange strasznie się rwało. Meshe zostały zwrócone. W ogóle myślałem o tym aby poprosić Orange o podłączenie u mnie gniazdka ONT czy jakiegoś konwertera z wejścia światłowodowego na ethernet, i podłączenie własnego routera. I zasięg byłby lepszy i myśle większe możliwości podpinania różnych sprzętów, tylko boje się, że zwykły router będzie mi się gryzł z IPTV Orange, tym bardziej, że mam multiroom na 3 deokdery.

 

@Samotnick Sprawdzałem. W momencie w którym PC ma requiest timed out, drugi laptop ciągle pinguje, zarówno do przykładowego WP jak i do 192.168.1.1. Tak, PC jest podpięty kablem bezpośrednio do FB 6.0

 

Po ponownym podłączeniu repeatera znowu następowało rozłączanie z siecią. Odłączyłem go na dobre, i już nie wyrzuca. Poobserwuje jak wszystko się zachowuje bez niego i zobaczę co to da.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 31
  • 158
  • 0

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

Mały offtopic komentarz, sorry ale nie mogłem się powstrzymać - ja też ZAWSZE pinguję wp.pl aby sprawdzić czy internet działa 😉 👌

 

Jeśli nie, to następny test jest testem dns - 8.8.8.8 😛 pozdro!


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@bluszcz ja to pinguje do wp bo jest najszybciej po prostu 😂


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9662
  • 82

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@mihawooopodsyłam linka Rozwiązywanie problemów z połączeniem Ethernet w systemie Windows

https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/rozwi%C4%85zywanie-problem%C3%B3w-z-po%C5%82%C4%85czenie...

Może coś to pomoże 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

Póki co jest ok jak repeater jest odłączony. Będę obserwował jak zachowuje się sieć na PC i w razie czego będę informował 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@mihawooo 

Jeśli repeter jest w stanie zakłócić polaczenie kablowe jednego PC, to może oznaczać problem z kartą WiFi PCta. Może wyłącz kartę WiFi w PC, jeśli taka jest. Jeśli nie ma takiej karty, to mamy do czynienia z magią.

PS. Zakladam  że masz domyślną konfigurację DHCP? Nic w LAN nie ma prawa dublować Twojego IP? Na pewno?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@mihawooo  pytanie: repeater zakłóca czy coś do niego wpięte? Coś przez niego połączone....zerknij czy coś z dubowanyn IP bramy. Nie jest podpięte 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

Do repeatera jak już jest cis połączone to może z jeden telefon, Max dwa. On działał bez zarzutu dłuższy czas, ostatnio siostra wspomniała ze przestało go wyszukiwać u niej w telefonie. Ustawienia DHCP są domyślne, nigdy nic tam nie zmieniałem. Raczej nie jest możliwe dublowanie IP. Da się to jakoś na szybko sprawdzić, czy trzeba w każdym sprzęcie sprawdzać IP? PC nie ma karty wifi. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@mihawooo 

No to może po prostu się zepsuł. Jak coś się zepsuje w elektronice to efekty końcowe trudno czasem odróżnić od magii. Na Twoim miejscu potestowałbym to systematycznie  bo jak dotąd to łapiesz się każdej interpretacji i wychodzi tak sobie. Jeśli będziesz już pewien że znalazłeś winnego to do wymiany ten repeater.