Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Gubiące się pakiety danych, przerywanie internetu u wszystkich w mojej miejscowości


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Gubiące się pakiety danych, przerywanie internetu u wszystkich w mojej miejscowości

Temat przeniesiony z Modemy i routery do odpowiedniej kategorii + dodano etykiety - moderator Bartłomiej

 

Od jakichś dwóch tygodni wszystkim klientom internetu od Orange w mojej miejscowości przerywa internet, co parę minut, w tym samym momencie u każdego. Jest to strasznie uciążliwe gdyż nie można pograć w coś online bo od razu wyrzuca z gry. Prędkość internetu i opóźnienie jest bez zmian. Jeśli wezwę pomoc techniczną z Orange to co będą badać/robić? Bo martwię się, że wezwę, oni nic nie naprawią, a ja będę musiał zapłacić za nieuzasadnione wezwanie techników.

12 ODPOW. 12

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Gubiące się pakiety danych, przerywanie internetu u wszystkich w mojej miejscowości

A możesz pokazać statystyki DSL z Liveboxa?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Gubiące się pakiety danych, przerywanie internetu u wszystkich w mojej miejscowości

dsl.PNG


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Gubiące się pakiety danych, przerywanie internetu u wszystkich w mojej miejscowości

Gubienie pakietów można próbować reklamować ale to trudny temat (poczytaj inne wątki na forum). Od strony linii jest ok. 19 błędów na 5 dni wiele osób uznało by że to ok.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Gubiące się pakiety danych, przerywanie internetu u wszystkich w mojej miejscowości

A czym te błędy są spowodowane, że każdy w okolicy ma ten sam problem? Jakiś problem w skrzynce TP? Zwykły technik orange nie rozwiązałby tego problemu w razie "w"?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Gubiące się pakiety danych, przerywanie internetu u wszystkich w mojej miejscowości

A pobierz program WINMTR https://sourceforge.net/projects/winmtr/ i pokaż gdzie straty występują. Dla mnie to problem jest gdy pakiety wyjdą już poza sieć Orange (i co niektórzy twierdzą, że dalej też odpowiada Orange, ja zaś twierdzę że tu wiele czynników ma znaczenie).

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Gubiące się pakiety danych, przerywanie internetu u wszystkich w mojej miejscowości

winmtr.PNGwinmtr2.PNG

Nie wiem czy dobrze to zrobiłem, jestem zielony.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Gubiące się pakiety danych, przerywanie internetu u wszystkich w mojej miejscowości

Test jest dobrze wykonany, choć wyniki słabe.

Ja bym spróbował zgłosić uszkodzenie.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Gubiące się pakiety danych, przerywanie internetu u wszystkich w mojej miejscowości


@Piotrekk85napisał(-a)
Test jest dobrze wykonany, choć wyniki słabe.

Ja bym spróbował zgłosić uszkodzenie.

Piotruś, każdy swoim niesokolim okiem zobaczyłby, że kolega @Jacek110  ma nieaktualną wersję WinMTR, stąd taki a nie inny wynik 😆 Dałeś zły link.

 

@Jacek110  przez 5 dni 19 błędów to bardzo mało, 100 błędów na dzień ma się i dobrze internet śmiga. Natomiast masz zapas SNR na większą prędkość pobierania, ale widać, że masz zablokowaną prędkość na 10Mb/s download.

 

Pod tym linkiem masz aktualną wersję WinMTR: https://dpcdn-s14x.pl/narzedzia/WinMTR-v092.zip

 

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Gubiące się pakiety danych, przerywanie internetu u wszystkich w mojej miejscowości

774Kb/s prędkości trochę mało, to można zgłosić.