Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Gniazdo telefoniczne


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 61
  • 0

Gniazdo telefoniczne

Mam problem z instalacją gniazda telefoniczne w pokoju wykorzystuje te same kable jak gniazdu już zamontowanym tylko router nie wykrywa dsl ani internetu ktoś może pomóc jak ten problem załatwić 

IMG_20230329_211026.jpg

IMG_20230329_211013.jpg

16801168903323604620920299339904.jpg

 

_______

* Temat przeniesiony z Modemy i routery - Bartłomiej

38 ODPOW. 38

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Gniazdo telefoniczne

@Sengei pierwsza sprawa, czy kabel z gniazdka w pokoju jest podpięty do tej samej linii, co gniazdko obecnie zamontowane?

Może być tak, że to linia pusta, niepodłączona, dlatego nie masz żadnego sygnału lub są użyte inne pary przewodów.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 61
  • 0

Gniazdo telefoniczne

Powinna być podpięta bo pamiętam że technik sprawdzał każdy kabel pomieszczeniach i sprawdzał te same kabli pary


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Gniazdo telefoniczne

@Sengei sprawdź więc, gdzie masz wpięty kabel z pokoju. Odszukaj puszki, jeżeli jest podpięty to powinien być w tym samym gniazdku co obecnie lub w puszcze. Sprawdzisz pary przewodów, które są podpięte.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9662
  • 82

Gniazdo telefoniczne

@Sengeimoze masz w złej kolejności przewody podłączone do puszki. Zweryfikuj kable jak są podłączone w pierwszej puszce i zrób takie samo podłączenie  w tej drugiej puszce. Powinno działać  🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52627
  • 602

Gniazdo telefoniczne

@Sengei to są fotki 3 różnych gniazdek?

Jeśli tak to mam kilka uwag. 

To nie jest instalacja szeregowa, tylko równoległa, czyli każdy z kabli z każdego gniazdka idzie do punktu zbornego dla wszystkich 3 (węzła w którym rozdziela się sygnał z kabla przychodzącego z zewnątrz na te 3 gniazda właśnie) 

Pierwszy błąd - gniazda równolegle wprowadzają dodatkowe tłumienie i błędy w transmisji.

Drugim błędem jest użycie takiego kabla. To kabel do domofonów lub alarmu, a nie telefoniczny, szerokopasmowy. Nie nadaje się, bo zbiera zakłócenia jak odkurzacz 

Sprawdź we wszystkich gniazdach. Jeśli w żadnym się nie synchronizuje Twój modem, zgłoś na infolinii. Masz przerwę na łączu lub uszkodzony modem...

Trzecia możliwością jest za słaby sygnał z centrali, 

To i tak zweryfikuje technik 

Zrób zgłoszenie na czacie bczy infolinii , ale najlepiej jutro po 8-ej rano 

Informuj nas co ustalules 

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Gniazdo telefoniczne

@Sengei musisz odkręcić gniazdko gdzie jest przyjście linii do domu i zobaczyć na jakich kolorach jest podłączony modem. Następnie znaleźć kabel który powinien biegnąc z tego gniazdka do pokoju. Jeśli będzie wpięty pod pierwsze gniazdko to sprawdź sobie na jakich jest kolorach i na takich podłącz w pokoju. Jeśli nie będzie wpięty to musisz zrobić to sam.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 61
  • 0

Gniazdo telefoniczne

Trudno teraz to określić bo jak na zdjęciach to najwyraźniej jest tylko jeden kabel ah potem pewnie w innym miejscu potem rozdzielone 

IMG_20230330_151549(1).jpgIMG_20230330_151521(1).jpg

________________
* Usunąłem pusty spoiler – moderator Michał


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Gniazdo telefoniczne

Ten z lewej to jest chyba kabel zewnętrzny. Pod spodem są złączki tzw etony i z nich leci jakiś kabel niestety dobrze tego nie widać jaki. A ten kabel do drugiego pokoju który kiedyś ktoś położył dokąd idzie? Do gniazdka w pokoju z modemem? Jeśli tak to odkręcić tam gniazdko i będziesz go widział. Jeden to będzie ten do modemu który idzie od puszki którą teraz pokazałeś a drugi to będzie ten do pokoju.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 61
  • 0

Gniazdo telefoniczne

Myślę też tylko mam obawy bo jak jedynie próbowałem rozkręcić sprawdzić ah potem zamontować internet po  przerywał router się resetował