Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL

Tak wiem tylko zwracam uwagę że tak nie powinno być. Kabel do budynku powinien być zakończony puszką na elewacji domu. Od puszki do gniazdka abonenckiego powinien iść kabel instalacyjny, mocowany do ściany lub za listwą przypodłogową tak aby unikać sytuacji że będzie pod progiem czy dywanem po którym się chodzi. Nie wiem czy ten kabel elektryczny to była jakaś radosna twórczość klienta czy monterzy byli wówczas bardzo "zmęczeni".  


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 13
  • 0

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL

Pretensji nikt do nikogo nie miał. Jedyne co, to ja widziałem błędy u siebie, a operator nie. Dwa, w ten sposób było podłączone kilkanaście lat, zaczynając od ZTE 852. Przez te kilkanaście lat technicy byli nie raz, i nikt nigdy tego nie zauważył. i ten zły kabel był o wiele dłuższy. Kabel wchodzi od strony ściany, więc nikt po nim nie chodzi. 

 

 Widocznie problem monterów, gdy to zakładali to ja biegałem pewnie na czworaka. Więc Ciężko się wypowiedzieć. 

 

Problem został rozwiązany, tylko operator nie chce zresetować, mowi że to max stabilna prędkość na tym łączu. 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12922
  • 53103
  • 611

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL

@FreeStylePLTo jest właśnie bolączka operatorów. Monterzy, którzy powinni dbać o jakość, a czasem produkują bylejakość...Ten, któremu naprawdę by zależało usunąłby ten kabel natychmiast, bo to co zobaczyliśmy nie było w zgodzie z żadną sztuką wykonywania instalacji szerokopasmowych. Daj tylko info jak zmieniły się parametry liniowe i jak działa usługa...czy widocznie lepiej?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 13
  • 0

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL

Usługa działa stabilniej, nie ma żadnych zaników połączenia, i wszystkich problemów z tym związanych. 

Zrzut ekranu (139).png

Od momentu wymiany, błędy nie wystąpiły. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12922
  • 53103
  • 611

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL

@FreeStylePLMozna więc założyć, że problemem była instalacja wewnętrzna, która wprowadzała dodatkowe zakłócenia na linii (spadek jakości połączenia z centralą), a rozwiązaniem problemu było lekkie "podrasowanie" tejże instalacji wykonane we własnym zakresie. Czyli czasem można sobie pomóc bez technika...Oby działało dalej bez problemów, a gdy się technik jakoś napatoczy warto porozmawiać o prawidłowym sparowaniu tego Kabla RPX (czerwono-złote żyły)


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 13
  • 0

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL

Za co mogą odpowiadać złote żyły ? Może udałoby się zrobić bez technika ? czy to większa ingerencja ? i czy przyniesie to jakiś efekt ? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12922
  • 53103
  • 611

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL

@FreeStylePLOne po prostu są...Tylko jeśli w kablu według specyfikacji są dwie pary, to oznacza przyporządkowanie dwóch żył do siebie i kolejnych dwóch do siebie...Jeśli tego nie zachowasz, to kabel jest w stanie nierównowagi elektromagnetycznej, a co za tym idzie, zbiera szumy z otoczenia. Nie twierdze, ze na 100% u Ciebie ma to jakiś wpływ na transmisję (może to wyleźć pod dużym obciążeniem łącza dopiero), ale porządek musi być. Skoro ktoś tak założył warunki prawidłowej pracy, to znaczy, że tak ma być. Nie pamiętam tylko na ile skręcone są pary w RPX...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 13
  • 0

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL

Jak pojawią się problemy, to będziemy szukać dalej. Bo po wyrzuceniu tego kabla, jest w porządku, a w tym etapie wzywać techników, i pewnie płacić to nie ma sensu. 

 

Trzeba Wytrzymać do 2021, w planach jest światłowód 🙂 

 

Dziękuję wszystkim za pomoc ! 🙂 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL

@FreeStylePL z tego co widać na screenie, masz jeszcze uciętą prędkość. 16dB SNR to spory zapas 🙂


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 13
  • 0

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL

Rozmawiałem z konsultantem, trzeba czekać, bo oni nic nie mogą zrobić, im dłużej nie będzie problemów, to ta prędkość będzie co raz wyższa.