Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Drastyczny spadek prędkości internetu (światłowód)


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 15
  • 0

Drastyczny spadek prędkości internetu (światłowód)

Witam, otóż tak jak w temacie: wieczorem od około godziny 19:00 do godzin 02:00 następuje spadek internetu do drastycznie słabych prędkości.

Płacę za internet 300Mb/s, a wieczorami od kilku dni mam po niecałe 1Mb/s (najgorzej chyba miałem 0.23Mb/s), jak nie jest poniżej 1Mb/s to jest max 10, może 20, ale gdzie to do normalnych prędkości, czy ty deklarowanych w "regulaminie". Do tego dochodzi utrata pakietów na stałym poziomie 5%, która utrudnia wykonywanie czynności związanych, np. z grami komputerowymi.

Dodam także, że korzystam ze światłowodu po kablu (sprawdziłem dwa różne kable na dwóch różnych komputerach, sytuacja taka sama).

W ciągu dnia internet wraca do normy i jest wszystko ok.

 

Testy wykonywałem na speedtest.pl, speedtest.net oraz speedtest.pl PRO (ta wersja certyfikowana).

Ostatnia pozycja - pro - zwyczajnie zawyża odczyty (czasami podaje prawidłowe, czyli około 10Mb/s), skąd to wiem? Widzę po działaniu stron internetowych, filmów etc.

 

Gdy jeszcze ktoś zarzuci coś do, np. zbyt słabego sprzętu to posiadam intel i7 9700k, ramy 16gb 3200Mhz itd.

 

Czy jest w stanie ktoś coś podpowiedzieć? Z góry dzięki.


spadekkolejny.png
22 ODPOW. 22
Anonim

Nie dotyczy

Drastyczny spadek prędkości internetu (światłowód)

@dashek  zgłoszenie zrobić poprzez czat czy telefon, masz usterkę na linii 😎


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 15
  • 0

Drastyczny spadek prędkości internetu (światłowód)

Usterka jest zgłoszona, jutro ma być technik, ale miał być też dzisiaj tyle, że zadzwonił dzisiaj do mnie przed wizytą i powiedział, cytuję: "jeżeli przyjadę i sprawdzę internet i łącze będzie w porządku to będę musiał policzyć 49zł za wezwanie technika bez powodu". Problem w tym, że w ciagu dnia internet działa normalnie ,a tylko wieczorami jest takie bagno.

Anonim

Nie dotyczy

Drastyczny spadek prędkości internetu (światłowód)

@dashek  zrobić certyfikowane testy szybkości, zrzuty zapisz i pokazać technikowi, skoro to tylko z wieczora, internet masz mieć zgodny z umową cały dzień 😎


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 15
  • 0

Drastyczny spadek prędkości internetu (światłowód)

@Anonim problem jest zasadniczo jeden z tymi certyfikowanymi, mianowicie... czasami pokazują realne prędkości, ale 90% testów jest zwyczajnie zawyżona. Nie ma bata, że mam, np. 290Mb/s, a nie mogę obejrzeć transmisji na twitchu, czy filmu na youtube.

Anonim

Nie dotyczy

Drastyczny spadek prędkości internetu (światłowód)

@dashek  może FunBox felerny, choć obstawiam jakaś usterkę na linii, wtedy szybkość bywa ok, ale sypie błędami, trzeba było też prosić o ewentualną wymianę FunBox. Przywrócić FunBox można do fabrycznych ustawień, tył obudowy. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 15
  • 0

Drastyczny spadek prędkości internetu (światłowód)

No nic, jutro niech sprawdza technik, jak powie, że jest wszystko git to składam reklamację i wypowiadam umowę, bo to jest cyrk.

Anonim

Nie dotyczy

Drastyczny spadek prędkości internetu (światłowód)

@dashek  trochę optymizmu, będzie dobrze 🤣


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 15
  • 0

Drastyczny spadek prędkości internetu (światłowód)

Optymizm to mi się skończył po 5 telefonie i ciągłym zapewnianiu, że jest dobrze, ale jak chce technika to przyjedzie i ON MI POWIE, że jest dobrze, bo przecież wieczorami nie pracują i dodatkowo mnie podliczą 49zł za sprawdzenie łącza w momencie, gdy internet działa normalnie. Także cierpliwość też ma swoje granice.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Drastyczny spadek prędkości internetu (światłowód)

Zapewne przeciążenia w miejscu twojego zamieszkania. Muszą sprawdzić gdzie to się dzieje i tam zainterweniować. Ostatnio osoby z Gdyni i Gdańska mieli takie problemy, nawet był temat na społeczności i chyba około miesiąca to naprawiali. Ale rób testy certyfikowane według instrukcji i tego ci nie podważy żaden technik, jak mu je pokażesz. To że oni przychodzą w godzinach kiedy jest ok, nie oznacza, że jest ok