Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Błąd połączenia na dekoderze CP - IPTV.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Błąd połączenia na dekoderze CP - IPTV.

Ludu !

Mam pytanie z milion punktów.

Testuję obecnie IPTV z polsatu. Pokazuje mi komunikat o braku połączenia internetowego. Usługa sprawdzana jest po kablu. Aby wykluczyć problem z moim netem (gdzie dziwię się, że to w ogóle działa) sprawdziłem działanie u znajomego mającego FTTH w Orange (BSA) oraz u osoby mającej FTTH w Orange na włóknach Orange. - wszędzie po kablu. Dzwoniłem do CP i u nich wszystko jest ok a ich zdaniem dekoder jest poprawny i mam pytać OPL o co chodzi (nadmienię, że dekoder CP był już wymieniany na inny)...na każdym z łączy problem jest ten sam...gdzieś na elektrodzie wyczytałem, że podobno OPL może blokować jakieś porty odpowiedzialne za działanie tej usługi (Internet wszędzie działa)...
czy ktoś coś wie co jest nie tak?
Infolinia OPL potwierdziła w stosunku do każdego z łączy, że problem nie leży po stronie OPL...

i bądź tu mądry, kto ma rację... podobno kiedyś IPTV CP działał tylko na łączach Orange ale jak widać nie do końca to prawda 😛

umie ktoś pomóc ?
bo jestem w kropce...a nawet w przecinku! 😞 

 

ps - na łączu innych ISP w tym łączach LTE usługa działa. problem jest jedynie z netem stacjonarnym Orange... ktoś coś ?

 

podziękował 🙂

3 ODPOW. 3

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Błąd połączenia na dekoderze CP - IPTV.

@pablusNie mam, więc trudno pisać z doświadczenia..wejdź w  menu i sprawdź czy pobiera IP z puli modemu. Jeśli możesz zmień adres na modemie  na taki jak na LTE z puli 192.168.8.x

Tyle ja bym na początku zrobił. Później zadzwonił na infolinię CP i zweryfikował, czy widzą mój dekoder w systemie jako aktywny i zadał pytanie czemu nie, skoro na własnych stronach piszą, że z O "stacjonarnym" to działa...

 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Błąd połączenia na dekoderze CP - IPTV.

ip pobiera na LTE tak samo...

najdziwniejsze dla mnie jest to że na łączu innego isp działa a infolinia OPL też nie wie o co chodzi 😛

@agat13 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Błąd połączenia na dekoderze CP - IPTV.

@pablus mam identyczną sytuację, ale z WP Pilot. Sprawdzanie na światełku lokalnym działa, na internecie Play działa, internet mobilny Orange, nieważne, czy to karta, flex, abonament, usługa nie działa. Orange twierdzi że jest ok, a ja dalej nie mogę korzystać z WP Pilot na internecie Orange. Reklamacja rozpatrzona pozytywnie, WP Pilot nie działa. Najdziwniejsze jest to, że jak leci reklama przed rozpoczęciem transmisji kanału, jest ok. Wczytuję się kanał po reklamie i wyświetla brak połączenia 🤔😄😠