Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Prędkość internetu LTE


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 20
  • 0

Prędkość internetu LTE

Witam chciałbym dowiedzieć sie jaką mniej wiecej predkosc internetu powinienem miec przy 4 kreskach LTE?

Posiadam ruter ZTE MF283+

Pozdrawiam Mateusz

28 ODPOW. 28

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Prędkość internetu LTE

@Mateusz99J przy dwóch agregacji pasma osiągnąłem 140 Mbit/s

Osiągane prędkości w dużej mierze zależą od wielu czynników: obciążenia nadajnika, zasięgu, warunków ukształtowania terenu zabudowań itp.

Można agregować 4 pasma, ale prędkość będzie niska, bo np. LTE 2600 jest na granicy zasięgu. LTE 2600 będzie zawsze miało najgorszy zasięg, bo to pasmo pojemnościowe, w stosunku do pasma LTE 800, to pasmo pokryciowe, ale z małą przepustowością. To jeden z przykładów.

Ile wyciągasz obecnie?

 

Tu masz poradnik dotyczący agregacji pasma:

https://www.google.com/amp/s/www.orange.pl/poradnik/swiat-orange/agregacja-pasm-lte-co-to-takiego/am...

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53199
  • 617

Prędkość internetu LTE

@Mateusz99JNie ma na to dobrej odpowiedzi jak napisał @ketrasaArtur ...

Zależności jest tyle, że nikt nie jest w stanie odpowiedzieć, a kreska na jednym modemie nie jest równa kresce na drugim...Zerknij na specyfikację modemu w necie. Zobaczysz pasma obsługiwane. Zerknij na rozmieszczenie BTS-ów w Swojej okolicy na https://beta.btsearch.pl i według stron świata sprawdź w którym kierunku masz jaką odległość do nadajnika. Za pomocą programu NetMonster na androida zerknij do jakiego nadajnika jesteś komórkowo połączony i jakie pasma obsługuje. Na https://www.orange.pl/view/mapazasiegu zerknij na swoim adresie jaką masz agregacje pasm...i dodaj te dane do siebie...Modem nie ma wyjścia na anteny zewnętrzne wiec trzeba go wystawiać jak najwyżej i w oknie skierowanym na najbliższy BTS

Jakby co, pytaj


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 20
  • 0

Prędkość internetu LTE

Obecnie wyciagam tyle. Czasami jest lepsza predkosc a czasami gorsza. Predkosc jaka chcialbym osiagnac to taka by móc ogladac filmy w jakosci 720 p bez zacinania. Jesli mielibyscie jeszcze jakies rady jak zwiekszyc predkosc chetnie wyslucham. 

Pozdrawiam


Screenshot_2020-12-10-18-53-09-716_pl.speedtest.pro.jpg
Anonim

Nie dotyczy

Prędkość internetu LTE

@Mateusz99J  filmy 720p bez agregacji pasm da się oglądać, chyba że sporo urządzeń korzysta z modemu LTE, w panelu administracyjnym modemu ustaw ipv6 jeśli jest tam ipv4, obecnie gro ludzi siedzi w domu i BTS są przeciążone, dlatego masz pewnie spadki szybkości po LTE 😊


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Prędkość internetu LTE

@Mateusz99J nie są to rewelacyjne prędkości. Jak podasz lokalizację, miejscowość ulica wystarczy, to można popatrzeć co z nadajnikiem. Wstępnie wygląda, że jest mocno obciążony, ale również może być awaria lub konserwacja.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 20
  • 0

Prędkość internetu LTE

Czy chodzi o to? Przepraszam ale jestem bardzo zielony i nie wiem jak mam to uzupełnić. 

Pozdrawiam

 


1111.png

Anonim

Nie dotyczy

Prędkość internetu LTE

Pisze z telefonu, dam zrzuty z jego ustawień, podobnie jest u ciebie, profil Orange nazwij 😊

Screenshot_2020-12-10-20-26-32-197_com.android.settings.jpg

Screenshot_2020-12-10-20-26-47-057_com.android.settings.jpg

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 20
  • 0

Prędkość internetu LTE

Mój ruter obsługuje pasma: LTE 1800MHz LTE 2600MHz LTE 800MHz. Według strony BTSearch do najblizszego nadajnika mam 2,5km. Pasma obsługiwane wysyłam poniżej. I ten modem posiada 2 wyjścia anten które mam podłączone i są ustawione na dachu budynku. 

Pozdrawiam


1111.png

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53199
  • 617

Prędkość internetu LTE

@Mateusz99J ile metrów mają 2 kable do anteny i co to jest za antena? To pytania kontrolne, bo sam fakt, że ją masz powiększa szanse. Nie zagłębiałem się w specyfikację modemu, ale czy ma agregację pasm?? Chłopaki podeślą program do tego ( mi wyleciała nazwa z głowy) i spróbuj pozarządzać tą opcją.