Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - funkcja DECT + czy można podłączyć inny router niż funbox?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 100
  • 343
  • 1

Funbox 6 - funkcja DECT + czy można podłączyć inny router niż funbox?

Dzień dobry wszystkim,

mam telefon domowy VoIP i chciałbym sparować go z funboxem poprzez funkcję DECT bez konieczności podpinania do niego kabla. Niestety, widzę, że on tej funkcji nie ma..., więc pomyślałem, że podłącze do mojego ONT inny router, który tą funkcję ma. Obawiam się jednak że podłączenie innego routera może spowodować problem z moją telewizją. Jak ten problem rozwiązać?

 

Pozdrawiam wszystkich!

8 ODPOW. 8

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1657
  • 7215
  • 56

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13810
  • 56802
  • 684

Funbox 6 - funkcja DECT + czy można podłączyć inny router niż funbox?

@Liked2021  najlepiej zostaw FB dla TV, (o ile masz po kablu podłączony dekoder), wyłącz w nim wifi i podłącz własne urządzenia DECT. 

Jeśli dekoder jest po wifi, to albo zostaw 5GHz na FB, tylko dla dekodera, a cały ruch pozostały dla wifi zrób po swoich urządzeniach. To nie jedyne, ale najprostsze wyjście, bez kombinowania z konfiguracją pod IPTV 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 100
  • 343
  • 1

Funbox 6 - funkcja DECT + czy można podłączyć inny router niż funbox?

@agat13 okej, próbowałem zamiast FB podłączyć mój router FritzBox 7560, ale nie udało mi się połączyć poprzez niego z Internetem (jeśli to ważne, mam ONT od Taurona) więc go zrobiłem jako repeater. Zastanawiam sie, czy skoro fritz działa jako repeater, to czy do niego podłaczyć telefon domowy pod DECT. Teraz pytanie, gdzie znajdę SIP i dane logowania do VoIP?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13810
  • 56802
  • 684

Funbox 6 - funkcja DECT + czy można podłączyć inny router niż funbox?

@Liked2021  przepraszam za tą wypowiedź z wifi. Mój błąd .. DECT to przecież telefon...

Dane do logowania uzyskasz SMS -em jak zadzwonisz na infolinię 

Wpisz dane i zobacz czy tryb repeatera ma możliwość równoczesnej aktywacji bramki VoIP 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1951
  • 9492
  • 79

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 100
  • 343
  • 1

Funbox 6 - funkcja DECT + czy można podłączyć inny router niż funbox?

@agat13 dostałem smsem passy. W konfiguracji repeatera mam takie pola do wypełnienia. Wypełniłem nazwe użytkownika i hasło, lecz to nie zadziałało.

Liked2021_0-1724844090003.png

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 100
  • 343
  • 1

Funbox 6 - funkcja DECT + czy można podłączyć inny router niż funbox?

Udało mi się sparować telefon z FritzBoxem (jako repeater) poprzez DECT. W ustawieniach pokazuje sie nr telefonu, login i hasło, ale telefon w ogóle nie działa


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5878
  • 23947
  • 202

Funbox 6 - funkcja DECT + czy można podłączyć inny router niż funbox?


@Liked2021napisał(-a)

Udało mi się sparować telefon z FritzBoxem (jako repeater) poprzez DECT. W ustawieniach pokazuje sie nr telefonu, login i hasło, ale telefon w ogóle nie działa


Skoro nie działa to coś jest źle skonfigurowane.

 Ten wątek widziałeś?

https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Orange-VoIP-przez-klienta-SIP-na-androidzie/td-p/262709