Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0 wifi i kabel

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 18
  • 0

Funbox 2.0 wifi i kabel

Witam, z uwagi na to, że przeszedłem na pracę zdalną będę pracować w domu na komputerze stacjonarnym i tu jest moje pytanie. W domu wszyscy korzystają z wifi, a do stacjonarnego muszę podłączyć kabel ethernet - czy na Funbox 2.0 będzie w tym samym czasie działać wifi i internet na kablu ethernet? Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Funbox 2.0 wifi i kabel

@Kuba30  pierwszą rzeczą jest określenie jakiej prędkości max możesz się spodziewać od usługi. Drugie, to co będziesz robił zdalnie. Wifi i LAN to dwa różne media w modemie/routerze. Niezależne. Łączy je tylko samo korzystanie z routera w tej samej sieci i adresacji, oraz współdzielenie netu. Z każdego wyciągniesz tyle ile pozwoli Ci wyjście na świat. Jeśli będziesz obciążał wifi oglądając filmy w streamingu, to na inne wifi czy LAN zostanie reszta transmisji. 

Jeśli po dep nieszczęścia kabel do kompa i midemu, to powinieneś dostać na karcie sieciowej adres IP z puli DHCP modemu z zakresu 192.168.1.1-254

Sprawdzisz to we właściwościach połączenia sieciowego kompa. Przeważnie karta sieciowa jest ustawiona, aby automatycznie pobrać ten adres. Jeśli tak się nie dzieje, musisz to ustawić na auto lub ( jeśli to jie zadziała) wpisać ręcznie. Kabel jest zawsze szybszy i pewniejszy od wifi, choć mniej wygodny

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 wifi i kabel

@Kuba30  będzie wszystko działać. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 18
  • 0

Funbox 2.0 wifi i kabel

Dobrze to słyszeć (czytać) 🙂. A orientujesz się może, czy podłączając kabel ethernet trzeba jeszcze to jakoś konfigurować? 

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 wifi i kabel

Po kablu podłączamy i działa 😄

Karta sieciowa musi być włączona  w komputerze i tyle 😎


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Funbox 2.0 wifi i kabel

@Kuba30 jeżeli kartę sieciową w komputerze nasz ustawioną na auto i pobieranie adresu IP po DHCP, w routerze zakładam, że też DHCP nie jest wyłączone, to wystarczy podłączyć kabel sieciowy router-katra sieciowa, ustawienia zostaną pobrane po DHCP z automatu. Nic nie trzeba dodatkowo konfigurować.

FunBox na 4 porty LAN, więc bez dodatkowych kombinacji i urządzeń równocześnie może działać do 4 urządzeń podłączonych kabelkiem + jurządzenia łączące się po WiFi. Taka konfiguracja bez problemu działa równocześnie.

Warto jeszcze wspomnieć, że jeżeli będzie duży pobór danych przez WiFi, to również będzie wolniej działał internet na urządzeniach podłączonych przez kabelek do portu LAN i odwrotnie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Funbox 2.0 wifi i kabel

@Kuba30  pierwszą rzeczą jest określenie jakiej prędkości max możesz się spodziewać od usługi. Drugie, to co będziesz robił zdalnie. Wifi i LAN to dwa różne media w modemie/routerze. Niezależne. Łączy je tylko samo korzystanie z routera w tej samej sieci i adresacji, oraz współdzielenie netu. Z każdego wyciągniesz tyle ile pozwoli Ci wyjście na świat. Jeśli będziesz obciążał wifi oglądając filmy w streamingu, to na inne wifi czy LAN zostanie reszta transmisji. 

Jeśli po dep nieszczęścia kabel do kompa i midemu, to powinieneś dostać na karcie sieciowej adres IP z puli DHCP modemu z zakresu 192.168.1.1-254

Sprawdzisz to we właściwościach połączenia sieciowego kompa. Przeważnie karta sieciowa jest ustawiona, aby automatycznie pobrać ten adres. Jeśli tak się nie dzieje, musisz to ustawić na auto lub ( jeśli to jie zadziała) wpisać ręcznie. Kabel jest zawsze szybszy i pewniejszy od wifi, choć mniej wygodny


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 18
  • 0

Funbox 2.0 wifi i kabel

Dzięki, jak zazwyczaj moje obawy były na wyrost, podłączyłem tylko kabel do routera i wszystko śmiga bez żadnych konfiguracji  (i mam wrażenie, że dużo płynniej niż na wifi). 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Funbox 2.0 wifi i kabel

@Kuba30 połączenie kabelkowe zawsze jest stabilniejsze niż połączenie bezprzewodowe, ale nie zawsze przewodowe można zastosować.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Funbox 2.0 wifi i kabel

@Kuba30  oczywiście, że Lyn niej, bo kabel jest najpewniejszym i w miarę bezstratowym medium sieciowym ( prócz światłowodu, oczywiście) 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Funbox 2.0 wifi i kabel


@Kuba30napisał(-a)

Dzięki, jak zazwyczaj moje obawy były na wyrost, podłączyłem tylko kabel do routera i wszystko śmiga bez żadnych konfiguracji  (i mam wrażenie, że dużo płynniej niż na wifi). 😉


Z prawdopodobieństwem bardzo bliskim jedności można napisać, że Twoje wrażenie ma mocne oparcie w rzeczywistości.

Ja z kolei odniosłem wrażenie że jesteś tą sytuacją zaskoczony. Nie ma się czemu dziwić, to właśnie jest normalne. Nie ma takiej praktycznej możliwości żeby połączenie WiFi miało przewagę nad sprawnym kabelkiem eternetowym (no może w teorii, i przy wyjątkowo złośliwej kombinacji sprzętowej).

Wypada życzyć bezawaryjnej pracy zdalnej i gdybyś miał jakiekolwiek pytania to pisz śmiało. 🙂