Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Bardzo powolny internet


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Bardzo powolny internet

Czesc, ostatnimi czasy zauwazylem ze moj internet strasznie zwolnil, grajac w gry kiedys mialem stale 60 pingu, teraz natomiast 90 pigu to cud, przewaznie jest to 120-150. Pobieranie plikow tez sprawia duzo problemow bo 40gb gra pobierala mi sie 20h. Mam Orange FunBox 2.0, nie wiem co jest przyczyna zwolnienia internetu. Kiedys internet byl slaby, ale nie az tak jak teraz. Problem dotyczy internetu wifi jak i przez kabel jednak na tym drugim bardziej mi zalezy.

10 ODPOW. 10
Anonim

Nie dotyczy

Bardzo powolny internet

@eqz  jeśli jest problem z internetem, to się to zgłasza, poprzez czat czy telefon, daj statystyki z FunBox 2.0 jeśli potrafisz. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Bardzo powolny internet

@eqz  zapewne masz neo po miedzi. Podaj więcej szczegółów i zerknij w menu modemu jaką masz synchronizację, ile błędów. Wszystko ma wpływ na działanie usługi, a nawet głupi reset do fabryki odświeża działanie modemu. Zrób SpeedTest certyfikowany i wrzuć trochę więcej danych jak i dokąd mierzysz te opóźnienia


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Bardzo powolny internet

@eqz dużo  by rozjaśniło, jak byś wrzucił screen-a z parametrami linii. Dobrze by było również napisać, z jakiej usługi internetowej korzystasz. W tym momencie to trzeba się domyślać. Raczej podejrzenie wolnego internetu jest na linii centrala Twój router, a piszesz o WiFi i połączeniach po LAN-ie. Tu raczej stawiam, że przepustowość jest wystarczająca.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Bardzo powolny internet

Witam.

Bardzo proszę o pomoc.Zgłosiłem awarie neostrada zwolniła z 9mb do 1.3 ,technik wysłał sms że zakończył prace i wszystko jest w porządku.Napiszcie dlaczego jest tak mała prędkość,jak temu zaradzić.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Bardzo powolny internet

@Jacek61  masz prawie 40dB tłumienia, co równa się prawie 3 km lacza. Skoro jednak miałeś te 9Mb/ sek musi być powód  takiego spowolnienia. Jeśli masz modem alternatywny, zrób pomiar synchro na nim. Jeśli nie, to zerknij na siec domową i linie przychodzącą i napisz kilka słów. Warto czasem się przyjrzeć i podpytać technika o powód spowolnienia. Oni wiedzą najwięcej

Anonim

Nie dotyczy

Bardzo powolny internet


@Jacek61napisał(-a)

Witam.

Bardzo proszę o pomoc.Zgłosiłem awarie neostrada zwolniła z 9mb do 1.3 ,technik wysłał sms że zakończył prace i wszystko jest w porządku.Napiszcie dlaczego jest tak mała prędkość,jak temu zaradzić.


Widocznie coś z linią nie tak, ograniczono szybkość i powinno być stabilniejsze łącze, prędkość może ci się trochę podnieść. Tak poza tym, 3kilometry to sporo od centrali, kable pewnie już nadają się do wymiany, ale tego raczej już się nie robi, spore koszty, teraz operatorzy inwestują tylko w światłowód, internet po miedzianych łączach jak u ciebie, nie będzie modernizowany, musisz się z tym pogodzić.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Bardzo powolny internet

@Jacek61  czuje niedosyt informacyjny... Nie wiemy co było powodem spadku prędkości...dowiemy się? 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Bardzo powolny internet

Tak jak ktoś napisał w innym wątku net jest pełny negatywnych opinii i sytuacji problemowych. Mało kiedy ktoś pisze gdy już mu wszystko działa albo tylko dlatego żeby się pochwalić usługą. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Bardzo powolny internet

@marder Trafne spostrzeżenie...ja tam może nie chwalę, ale racjonalnie oceniam. Jeśli widzę plusy, to nie staram się natychmiast znajdować minusów...ale gdy widzę niedociągnięcia (a jest ich czasem sporo) mówię o nich otwarcie nie po to, aby przysłowiowe "psy wieszać", ale zwrócić na nie uwagę i spowodować ich poprawę