Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s

Witam posiadam tego typu urządzenia jak w temacie mam światłowód 300mb ale wyciągam na wifi ze wzmacniaczem dual 2.4 i 5 ale i tak korzysta z 5 i dobrze bo na 2.4 jest tylko 30mb i wyciągam ok 100-130 mb na 5 Czy da się więcej wyciągnąć ? I dlaczego na mi box s ciągle rozłącza się z wifi ze wzmacniacza ? a siła sygnału jest doskonała wzmacniacz mam obok telewizora i xiaomi mi box s też  a fun box mam w 2 pokoju w mieszkaniu przesyłam Wam konfigurację  wifi  Bardzo Proszę o pomoc.


Konfiguracja wifi.jpg
91 ODPOW. 91

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s

@Januszbba Przede wszystkim trzeba sprawdzić jaki naprawdę jest transfer pomiędzy FB, a wzmacniaczem. Jeśli dobrze zrozumiałem, to wzmacniacz jest przy TV i Smart TV Box. I tu rozumiem dlaczego sygnał pomiędzy tymi urządzeniami jest dobry-bo musi, skoro odległość jest niewielka. 

Ważne jest jednak inne połączenie i transfer na nim wynikający z zasięgu. 

Wzmacniacz działa w ten sposób, że z 300Mb/sek które wysyła modem odbiera np 123Mb/sek i dopiero za pomocą własnych nadajników przesyła sygnał dalej we własnej sieci, którą te nadajniki tworzą.

W podstawie nadajnika masz port ethernet. Podłącz do niego laptop i sprawdź ile tek naprawdę Mb/sek dostajesz z tych 300 od modemu. TO jest punkt wyjściowy do dalszej dyskusji na temat poprawy transferu

Na odległości tych dwóch pokoi dla 5GHz, te 100-130 jest ok według mnie


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s

@Januszbba  na Twoim miejscu poszukałbym punktu, w którym wzmacniacz ma optymalne usytuowanie między modemem a telewizorem. Chodzi o to aby sygnał odbierany od modemu był stabilny i ten przekazywany, jak pisze @agat13  też jak najlepszy. Inaczej, na którymś odcinku tracisz prędkość.

Kiedyś gdy używałem takiego repeatera to - w podobnych warunkach jak Twoje - łączyłem go kablem z TV.

 

Z załączonego obrazka wynika, że masz rozdzielone pasma 2,4 i 5 GHz. Czy testowałeś odbiór na zagregowanych pasmach?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s

@Januszbba Dodam jeszcze, że możesz urządzenia za wzmacniaczem podłączyć bez strat prędkości po kablu ethernet na testy i zobaczyć jak będzie działało. Most wifi łączący wzmacniacz z modemem aby transmitował prędkości powyżej 144Mb/sek musi się komunikować po 5 GHZ, a jak wiadomo, to częstotliwość szybsza, ale o mniejszym zasięgu i bardziej wrażliwa na przeszkody w mieszkaniu.

Warto przeanalizować otoczenie sieciowe za pomocą WifiAnalyzera - apki na androida. Tam się dowiesz jakiej mocy sygnał odbierasz z modemu przy wzmacniaczu i gdzie będzie może lepiej...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s

Po kablu niestety odpada ale problem jedynie jest taki czemu na mi box s mi rozłancza z wifi ze wzmacniacza. Nawet jak zmienie sieć wifi na tą wyłącznie z fun boxa to też rozłancza. A położenie wzmacniacza chciałbym zostawić obok telewizora i mi boxa. A co do prędkości to te od 100 do 130 mb już bym to zaakceptował na 5ghz na 2.4 nie korzystam bo oglądając vod obraz się zacina a na 5 idzie bez problemu.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s

@Januszbba sprawdzałeś może czy jest taka możliwość i czy próbowałeś wyłączyć całkowicie pasmo 2,4 GHz na tym wzmacniaczu? Być może warto tego spróbować dla testu 🤔


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s

We wzmacniaczu nie wyłącze 2.4 bo to jest dual band i przemienia automatycznie z 2.4 do 5 i odwrotnie teraz znowu wruciło na 2.4 nie wiem czemu niestety a  mam apke od wzmacniacza i mi pokazuje.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s

@Januszbba  nawet tv i boxa nie możesz połączyć kablami ze wzmacniaczem, jeśli są blisko?

Wtedy pozostaje szukać optymalnej pozycji wzmacniacza - czasami kilka, kilkanaście centymetrów w bok daje dużą poprawę "widoczności" z modemem.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s

smart tv Mi box s  nie ma wejścia lan musiałem dokupić urządzenie przez usb i on ma wejście lan i podłączyłem od niego kabel do wzmacniacza ale pokazuje tylko 95 mbps a ping 10.2 ms upload 59.56


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s

@Januszbba Podstawą do jakichkolwiek działań i porad jest test po kablu samego wzmacniacza. Bez tego nie ruszymy. Swoją drogą możesz zrobić test wzmacniacza alternatywnego i to niewielkim kosztem. 

Ten jest jaki jest (osobiście nie wierzę tym podpinanym do gniazda elektrycznego-testowałem kilka i wiem, że ich odbiorniki i nadajniki są raczej słabej jakości, dla niewymagających- nie dają sobie rady z transmisją strumieniową jaką jest TV), a oprócz tego ich instalacja na poziomie prawie podłogi nie jest dobra dla wifi (zakłócenia i wieczna negocjacja nawet z powodu przejścia zwierzaka domowego obok)

Ja proponuję, abyś na testy na kilka dni wypożyczył SWB od Orange. Koszt kilku złotych, zwracasz kiedy chcesz, a testy wiarygodne, bo SWB kompatybilny jest z FB3 i to bardzo (pomijając jego jakość i anteny)

Będziesz mógł porównać oba urządzenia i jakoś transmisji między niemi, a modemem