Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s

@Januszbba Dokładnie tak. Kabel eth z karty sieciowej wzmacniacza do karty sieciowej laptopa. I na stronie  pro.speedtest.pl


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s

Agat podłączyłem kablem ze wzmacniacza do laptopa i pokazuje 95 mb tyle samo jak zmierzyłem speed testem na mi box s na telewizorze.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s

@Januszbba Więc widzisz, że to właśnie tu jest spadek z 300 do 100Mb/sek. czyli winą za te 200 brakujące jest mozt pomiędzy modemem i wzmacniaczem. Co poradzę? Nie znam rozkładu lokalu, ale przepnij wzmacniacz na bliższe gniazdo w stronę modemu i ponów test. Jeśli będzie to samo to załóż wzmacniacz na przedłużaczu...Pochodź tu i ówdzie i porób speedtesty. Do czego mi to? Sprawdź czy to jest ograniczenie sprzętowe i wzmacniacz więcej nie może/nie wydoli, czy to wina odległości-miejsca. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s

Agat dobrze mówisz spróbuję ale te 100 mb wystarczą do oglądania vod i do youtube jeśli te testy nic nie dadzą przynajmniej nie będzie rozłąnczać jak w przypadku łączenia przez wifi. Ja zrobiłem też tak kabel podłączyłem do tej tej przełączki usb ma wejście ethernet do fun box 3.0 co mam w 2 pokoju i pokazuje mi też 100 mb jak mierzyłem na tv w smart box. Jak mam kompa stacjonarnego obok fun boxa przez kabel lan to gdy mierzę speed testem  to pokazuje 315 mb a odległość od wzmacniacza z 1 pokoju  do fun boxa z 2 pokoju  wynosi 7 metrów.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s

Dałem wzmacniacz do innego gniazdka ale w tym samym pokoju gdzie mam smart tv mi box odległość 4m od routera fun box i dalej jest między 100 a 130 mb więc kicha Agat a z tego 1 rozwiązania od przejściówki do wzmacniacza przez kabel mam ok 100 mb więc mam nadzieję że nie będzie problemów teraz  ale gdy wyłącze wifi w fun boxie to wtedy nie działa to pewnie zmiana kanałów wifi na 2.4 i 5 nic nie pomoże jeśli chodzi o prędkość.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s

@Januszbba  dlatego zaleciłem Testy miejsca odbioru. Widać wydajność tego wzmacniacza jest na tym dystansie około 100Mb/sek i tyle. Najgorsze jest to, że spredtest nie pokaże stabilności działania o którą pytasz i na której Ci zależy. To pomiar chwilowy i nie naprawia błędów transmisji, które będą bardzo istotne w czasie gier czy oglądania TV. Wies, już co ma wpływ na przesył. Ja za wszelką cenę bym dążył do położenia kabla między modemem, a TV. 

Jeśli wyłączasz wifi w modemie to ginie most- to logiczne. Wzmacniacz będzie nadawał, ale nic nie odbierze od modemu, bo nie ma co...I nic nie przetransmituje.  Jego wifi będzie widoczne, ale bez netu 

Na 2,4 osiągniesz w rzeczywistości około 69-70Mb/ sek. Więc nic to nie da 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s

Agat ja już łączyłem tylko z tej przejściówki co ma ethernet do fun boxa bezpośrednio kablem pomijając wzmacniacz i dalej jest między 100 a 130 pozostaje mi wyjście mieć podłączone od przejściówki kablem do wzmacniacza co jest obok tv będzie 100 ale nie rozłączy przynajmniej z internetem i oglądając materiał vod nie zatnie się obraz a fun boxa niestety nie przeniosę do pokoju gdzie mam smart tv box.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s

Dziękuje wam serdecznie za pomoc 🙂 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s

Agat 🙂 zamówiłem sobie smart wifi box orange do fun box 3.0 Czy jak go podłącze obok telewizora ze smart tv to lepiej to będzie działało niż z tym wzmacniaczem co go mam obecnie? 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s

@Januszbba SWB to wzmacniacz dedykowany i kompatybilny z FB3.0

Sprawuje się bardzo ładnie i ma wiele zalet, ze switchem 2 portowym włącznie. Jego wifi jest dokładnie przedłużeniem tego wifi z FB. Warto to sprawdzić, ale wydaje mi się, że będzie lepiej