Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 39
  • 107
  • 1

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

Samotnick

Nie zaklinaj rzeczywistości. Ten egzemplarz, który otrzymałem od Orange logował się na ipv4.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1742
  • 8498
  • 65

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

@WaszUżytkownik Co ja Ci poradzę, że jest odwrotnie niż piszesz. Mam już trzeciego FB3 na trzeciej umowie i za każdym razem po wyjęciu z pudełka było IPv6. Także kłopoty użytkowników z dostępem do stron wynikają zazwyczaj z uruchomioną obsługą IPv6. Nie wspominając o tym, że zdarzało się samoczynne przestawienie na IPv6 mimo wymuszenia wyłącznie IPv4. Operatorowi zależy aby użytkownicy korzystali z wersji szóstej i wspólnych adresów IPv4.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13162
  • 54075
  • 636

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

Panowie, a może to zależy od routera brzegowego, który przydziela IP? 

Może do różnych są przydzielane różne IO, niekoniecznie tylko IPv6 czy IPv4?

Może to ustawienia tychże grają rolę co komu gdzie przydzielić? Obaj wtedy macie rację 😁


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5519
  • 22371
  • 184

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

Gdybym miał spekulować, to bym powiedział że to zależy raczej od miejsca w sieci a nie od modemu jako takiego. Ja miałem zawsze IPv4, bez wymuszania i bez zmian konfiguracji na moim FB3.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 182
  • 594
  • 0

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

I jak @Laurent udało Ci się stronki odpalić ?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1742
  • 8498
  • 65

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

Może i macie rację. Nie będę się upierał. Wydawało mi się, że opcja „Wymuś…” służy właśnie nadpisaniu domyślnej zasady uruchomienia konfiguracji DS-Lite, chociaż faktycznie nie wyklucza to możliwości domyślnego oferowania wyłącznie IPv4.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 11
  • 0

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

albo robisz ipv6 i przez ds-lite ci tak wytunneluje ze poleci xda albo na ipv4 restartujesz z 30 razy funboxa czy tam sam interfejs gdzie masz pppoe jak masz swój router, mi za 20-30 probami łapało na 11 dni adresy z puli 79.x.x.x i tam z stronami nie było problemu, ale ostatnio po 11 dniach wzięło mi znowu 83.8/83.11 adresy i oczywiscie nie działa(z 40 razy interfejs restartowalem i z 10 razy router), więc przerzuciłem się na ipv6 na swoim routerze wraz z ds-lite choc chyba wolalbym poprostu only ipv4 ale co zrobić, kiedyś jak jeszcze używałem fb3 to z ipv6 miałem jakieś dziwne problemy a teraz o dziwo żadnych(odpukać)