Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

DLM zadziałał... drastyczny przeplot, co zrobić?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 72
  • 0

DLM zadziałał... drastyczny przeplot, co zrobić?

A niedawno narzekałem na pingi... O jedno rozłączenie routera za dużo. I ping do bramy z 15 ms wzrósł do 30 ms. Oczywiście od razu zgłosiłem przez "aplikację mój orange". Niedługo minie doba i nic. Status zgłoszenia: w realizacji. Synchronizacja pozostała prawidłowa 12447 Kbps. Oczywiście takie opóźnienie jest nie do zaakceptowania dla mnie.
Z doświadczenia Waszego, co zrobić? Dzwonić jeszcze na infolinię? Zrobią to zdalnie? Czy czekać "cierpliwie" aż zadzwoni do mnie technik i zrobi to? Oczywiście automat przyjmujący zgłoszenie zmierzył linię i było wszystko w porządku, jednak zgłoszenie udało mi się założyć.

Zastanawiam się, czy może "lepiej" będzie teraz włączać/wyłączać router aż mi zetnie synchronizację i wtedy jeszcze raz zgłaszać? Niby wtedy będzie większa zasadność...

Tyle lat, a DLM nadal działa 😕

ps. Czy teraz technik/monter może sam robić takie rzeczy? Czy tak jak kiedyś wysyła zgłoszenie do Centrum Kreowania Usług?

6 ODPOW. 6

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

DLM zadziałał... drastyczny przeplot, co zrobić?

Pokaż statystyki dsl.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 72
  • 0

DLM zadziałał... drastyczny przeplot, co zrobić?

Na swoim głównym routerze, który używam statystyk nie ma.

Podłączyłem starego TP-linka, żeby sprawdzić jaki przeplot, jak widać bardzo duży:

eeee.jpg


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

DLM zadziałał... drastyczny przeplot, co zrobić?

Zmiana przeplotu nie jest na dziś zleceniem standardowym. Musi to być powiązane z czymś innym. Musisz zgłaszać uszkodzenia. O ile ping nie jest parametrem gwarantowanym, ale rozłączenia już można reklamować.
Anonim

Nie dotyczy

DLM zadziałał... drastyczny przeplot, co zrobić?

Można porównać

Bez tytułu.pngBez tytułu.png


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 72
  • 0

DLM zadziałał... drastyczny przeplot, co zrobić?

Tak jak myślałem, tuż po północy synchronizacja spadła do 10239 kbps. Jednocześnie zmniejszył się ping. DLM dalej w ruchu. Z tego co wiem, synchronizacja ma być taka na jaką pozwala linia. Czyli np do 2 km ma być pełne 12448 kbps.

Anonim

Nie dotyczy

DLM zadziałał... drastyczny przeplot, co zrobić?

Błędy bitowe sprawdzone?  Oczywiście błędy się zdarzają, nie może być ich ciągle. Jak synchro zostało przycięte to błędów będzie mniej. 

Bez tytułu.png