Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy Orange wymaga zwrotu ONT zainstalowanego przez Nexerę?

ROZWIĄZANE

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1281
  • 3076
  • 31

Czy Orange wymaga zwrotu ONT zainstalowanego przez Nexerę?

Nexera jest właścicielem ONT. To oni zestawiają łącze przypisując urządzenie. Znając życie oni tego nie ogarniają. Liczą na to że linia będzie aktywna i zestawia nowe zlecenie z tym samym sprzętem  🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5588
  • 22669
  • 188

Pomoc ,zwrot sprzętu

@Amorkixrob 

Ale przecież z Nexerą nie miałeś żadnej umowy. Niby na jakiej podstawie mieliby od ciebie czegoś chcieć? Odłącz ten ONT od zasilania i niech sobie wisi.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1281
  • 3076
  • 31

Pomoc ,zwrot sprzętu


@j131napisał(-a)

@Amorkixrob 

Ale przecież z Nexerą nie miałeś żadnej umowy. Niby na jakiej podstawie mieliby od ciebie czegoś chcieć? Odłącz ten ONT od zasilania i niech sobie wisi.


Jednak cos tam podpisujesz z nexera 🙂

To nie jest tak że przychodzi monter i robi przyłącze na gebe. W ręku papieru nie trzymalem ale jest


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32447
  • 36843
  • 1371

Pomoc ,zwrot sprzętu

A gdzie nexera ma cennik!

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 477
  • 1631
  • 3

Pomoc ,zwrot sprzętu

A mnie ciekawi czy jakby ktoś zrezygnował z innej sieci opartej na nexerze i przeszedł do Orange który też działa na nexerze, to może w dalszym ciągu korzystać z tego samego ONT?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Czy Orange wymaga zwrotu ONT zainstalowanego przez Nexerę?

@Windowv2  no chyba raczej tak, wkońcu tego ONT udostępnia Nexera i odpowiednio go konfiguruje.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Czy Orange wymaga zwrotu ONT zainstalowanego przez Nexerę?

@Amorkixrob czyli co?, można prosić o uzasadnienie oznaczonego rozwiązania? Czy tylko oznaczone "na chybił-trafił" bo na przykład moderacja naciskała...🤔


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2579
  • 9277
  • 46

Czy Orange wymaga zwrotu ONT zainstalowanego przez Nexerę?

Oddaj Nexerze to co Nexery a Orangowi to co Orange'a.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13335
  • 54688
  • 644

Czy Orange wymaga zwrotu ONT zainstalowanego przez Nexerę?

@slav72Odpowiem. Są dwie szkoły: oddać wszystko, a niech się operatorzy dogadają między sobą (jest taka ścieżka). Druga, to jak wcześniej pisaliśmy: niech się Nexera martwi- dała ONT, niech go zdejmie. Też oficjalna ścieżka...To zależy już więc tylko od operatora sieci, a nie usługi, żeby upomniał sie o swój sprzęt.

Z pozycji klienta ważne jest zachować sprzęt i nie oddawać byle gdzie (późniejsze kłopoty z udowadnianiem: oddałem temu i temu...mam na to papier), a co najgorsze, nie wyrzucać i nie gubić, bo a nuż się upomną i obciążą?

Nexera wie, że każdy kolejny operator będzie wymuszał założenie ONT, więc z wygody może go nie zdejmować...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Czy Orange wymaga zwrotu ONT zainstalowanego przez Nexerę?

@agat13  w moim zapytaniu bardziej chodziło o to jak konkretnie sprawa została bądź zostanie rozwiązana, autor wątku sam pisał że będzie się kontaktował z infolinią Nexery i tego chciałem się dowiedzieć, co oni mu powiedzieli?, stąd moje pytanie do @Amorkixrob