Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy Orange wymaga zwrotu ONT zainstalowanego przez Nexerę?

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 20
  • 0

Czy Orange wymaga zwrotu ONT zainstalowanego przez Nexerę?

Sprawa wygląda tak czy muszę Orange oddawać sprzęt od Nexery która montowała mi ONT G-010G-Q?

W umowie z Orange widnieje tylko modem i dekoder plus kable i zasilacze. Czy jak to w końcu jest bo zgłupiałem 

 

________________
* Doprecyzowałem temat wątku – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13335
  • 54686
  • 644

Czy Orange wymaga zwrotu ONT zainstalowanego przez Nexerę?

@ketrasaArtur  słusznie. Ja obawiam się jednego. To trochę niedoprecyzowane. Jeśli odda wszystko Orange, a Nexera się upomni, gdzie będzie szukał sprzętu?

Teoretycznie to co ma wszystko jest własnością operatora. ONT też.

Pytanie: którego??

Jeśli będzie trzeba zwrócić, upomną się 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

28 ODPOW. 28

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13335
  • 54686
  • 644

Pomoc ,zwrot sprzętu

@Amorkixrob  według mnie to Nexera rozlicza się z Orange z ONT. Zobacz co masz na stanie według protokołów odbioru sprzętu z instalacji. To Nexera instalowała i Nexera powinna zdjąć 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18680
  • 53504
  • 728

Pomoc ,zwrot sprzętu

@Amorkixrob według informacji zamieszczonej na stronie:

https://www.orange.pl/omnibook/zwrot-urzadzen

Jeżeli Orange udostępnił Tobie ONT, to należy również zwrócić. Tu @agat13 dobrze podpowiada, sprawdź, co masz wpisane w protokole odbioru urządzeń. Możesz również sprawdzić infolinia, czat. Konsultant podpowie, jakie urządzenia masz na stanie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13335
  • 54686
  • 644

Czy Orange wymaga zwrotu ONT zainstalowanego przez Nexerę?

@ketrasaArtur  słusznie. Ja obawiam się jednego. To trochę niedoprecyzowane. Jeśli odda wszystko Orange, a Nexera się upomni, gdzie będzie szukał sprzętu?

Teoretycznie to co ma wszystko jest własnością operatora. ONT też.

Pytanie: którego??

Jeśli będzie trzeba zwrócić, upomną się 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18680
  • 53504
  • 728

Pomoc ,zwrot sprzętu

@agat13 najlepiej według mnie niech @Amorkixrob na infolinii zapyta, komu sprzęt zwrócić. Ważne, aby przy zdawaniu otrzymał protokół zdania z numerami seryjnymi. W razie potrzeby będzie podstawą, u kogo jest zdany sprzęt, aby uniknąć zbędnych problemów.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 20
  • 0

Pomoc ,zwrot sprzętu

Dzwoniłem na infolinię, nie muszę zwracać terminalu Nokia ONT G-010G-G. W systemie mam wszystko anulowane i nie muszę tego dosyłać. W protokole urządzeń medialnych na papierze od Orange widnieje mi tylko modem i dekoder ( plus kable i zasilacze). Wydaje mi się że to własność moja jest teraz bo żadnego protokołu od nich nie mam .


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18680
  • 53504
  • 728

Pomoc ,zwrot sprzętu

@Amorkixrob widocznie to jest ONT Nexery, niestety nie jest Twoja własnością. Dzwoniłeś na infolinię NEXERY?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 20
  • 0

Pomoc ,zwrot sprzętu


@ketrasaArturnapisał(-a)

@Amorkixrob widocznie to jest ONT Nexery, niestety nie jest Twoja własnością. Dzwoniłeś na infolinię NEXERY?


Nie mogłem się do nich dodzwonić. Mają jakiegoś dziwnego chatbota który nie chce mnie przerzucić na infolinię Obsługi klienta , spróbuję w poniedziałek.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Pomoc ,zwrot sprzętu

Cały sprzęt oprócz ONT powinien być zdany do Orange, ONT który montuje Nexera jest jej własnością, terminal Nokia powinien być zwrócony do firmy Nexera, a w jaki sposób to już należy dowiedzieć się na infolinii (od poniedziałku do piątku od "żywej osoby", automatyczny bot tu nie pomoże, można ewentualnie wysłać zapytanie mailowe).


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32447
  • 36843
  • 1371

Czy Orange wymaga zwrotu ONT zainstalowanego przez Nexerę?

Nexera nie obsługuje klientów indywidualnych. To Orange powinno wystawić zlecenie do nexery na odbiór ont.