Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Co zrobić w tej sytuacji? Jak przyspieszyć internet?

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Co zrobić w tej sytuacji? Jak przyspieszyć internet?

@Zouleee dokładnie, chodzi o urządzenie, czyli komputer, laptop, smartfon połączony z routerem, na którym wierzysz prędkość Internetu.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Co zrobić w tej sytuacji? Jak przyspieszyć internet?


@Zouleeenapisał(-a)

...

Prędkość na umowie jest do 80Mb/s

 

Czyli masz umowę na vDSL.


Lub może jest jakaś inna przyczyna i rozwiązanie problemu.


Przyczyna jest taka że modem synchronizuje się poniżej minimum zapisanego w umowie. Prawdopodobnie w ogóle nie jest to vDSL - AFAIK ten modem obsługuje obydwa tryby. Jeśli się mylę to na pewno ktoś mnie poprawi, ale to by oznaczało że należała Ci się wymiana modemu na FunBox 2 przy zawieraniu umowy na vDSL.

Po wykonaniu tych działań kontrolnych które zrobiłeś możesz to reklamować. Nie wydaje mi się żeby nadzieje na poprawę sytuacji były zbyt duże ale nie masz nic do stracenia.

 

IMHO urządzenia po Twojej stronie LiveBoxa nie są winne tak niesatysfakcjonującym parametrom połączenia z internetem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Co zrobić w tej sytuacji? Jak przyspieszyć internet?

@ZouleeeModem Livebox2.0 obsługuje TYLKO technologię ADSL. Stąd ten pomiar na granicy dwóch technologii świadczy o tym, że masz krótką linię i da radę na niej podłączyć VDSL-a, bo modem zapina się na maxa (te 24Mb/sek). Ma troszkę słabszy upload, bo dla ADSL max to około 1,3Mb/sek

Koniecznie odszukaj umowę i sprawdź jaką prędkość masz w niej wpisaną. Jeśli masz wątpliwości, zapytaj o to na czacie z konsultantem. Wydaje mi się, że ktoś podpisując umowę wiedział, że modem Livebox nie obsłuży opcji do 80Mb/sek. Warto to wyjaśnić


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Co zrobić w tej sytuacji? Jak przyspieszyć internet?

@Zouleee  a może tak spróbować w Orange wymienić Liveboxa 2.0 na FunBoxa 2.0 🤔?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Co zrobić w tej sytuacji? Jak przyspieszyć internet?

@slav72  Z tym, że dla ADSL wymiana LB na FB będzie kosztować dodatkowo 10zł/mc. Dlatego ja proponuję tryb reklamacyjny