Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Centrale z 1999 / Parodia


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Centrale z 1999 / Parodia

Witam,

 

Czy ja mogłbym się dowiedzieć w końcu, dlaczego Wasza firma oferuje prędkości które nie mają prawa funkcjonalności ze względu na stare centrale? Jak można ludziom oferować coś, co nie będzie działać?

 

Przyjezdzam po 4 latach do Polski, odwiedzam moją mamę - która korzysta od 15 lat z Waszych usług (neostrada) -  jest prośba o sprawdzenie łącza... bo przerywa, bo strasznie wolno, bo nie działa. Więc sprawdzam parametry linii... i to co widzę, wprawia mnie w szok! Dowiaduje się, że składana była reklamacja rok wcześniej, w odpowiedzi wysłany został nowy router!? Jak można tak ludzi w konia robić.

 

Ludzi w mojej okolicy są podpięci do centrali oddalonej o 3km(!) (dziwne, że ten internet w ogole działa / Miasto Żywiec) płacąc za łącze 10-20 megabitowe otrzymują 3-4 max z błędami i pingiem podwyższonym o 100% normalnej wartości w tej szybkosci . Przecież to jest czyste zdzieranie pieniedzy. Dzownie na infolinie i dostaje wytyczne, że mam możliwość wymiany na łącze 80mb :D, śmiech. Za drugim razem, już tylko 10, za trzecim - zbieraj Pan ludzi i piszcie grupową prośbę o nowy terminal, bo jedna osoba nic nie zdziała. W salonie Orange nie moga nic poradzić - proszę wysłać pismo do Skierniewic z prośbą o zmianę centrali. Jestem Waszym klientem i mam z Państwem podpisaną umowę na konkretnych warunkach. To Wy jako firma dostarczająca usługę powinniście zrobić wszystko co należy aby problem rozwiązać, a tymczasem nie widać żadnych postępów od dekady.

Proszę zająć stanowisko w tej sprawię i odezwać się do mnie, bo to zaczyna robić się mega przytłaczające.  W innym wypadku pozostaje UKE i zerwanie umowy.

6 ODPOW. 6

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 62
  • 54
  • 0

Centrale z 1999 / Parodia

W umowie nie ma napisane, że masz łącze 10 czy 20 tylko jest napisane że łącze jest do 10 lub do 20. Rownież jest napisane co jest gwarantowane a co nie...


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Centrale z 1999 / Parodia

Oczywiście, idąc tym tokiem myślenia, mogę wziąć 80 mb, a dostanę tylko 2 ze względu na ograniczenie linii.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Centrale z 1999 / Parodia


Cortez napisał(-a):

Oczywiście, idąc tym tokiem myślenia, mogę wziąć 80 mb, a dostanę tylko 2 ze względu na ograniczenie linii.


@Cortez  akurat co do internetu do 80 Mb trochę się mylisz, bo jest on świadczony w innej technologii niż na niższych prędkościach - wymagany jest  na centrali moduł do technologii VDLS - w tej ofercie prędkości są od 20 do 80 Mb. JEdynie co ma istotne znaczenie to odległość klienta od centrali, licząc po kablu, nie napowietrznej... gdy jest mniejsza niż 1km da się zestawić takie połączenie, ale nie będzie osiągać maksymalnych parametrów. Ja mam do centrali około 500 m i uzyskuję prędkość w granicach 50-60 Mb.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Centrale z 1999 / Parodia

@Cortez  To co powyżej odnosi się do technologii dostępu do internetu "po kablu", może warto sprawdzić - rozważyć rozwiązania mobilne na przykład w technologii LTE... ale trzeba sprawdzić zasięg. W tym rozwiązaniu można wybrać innego dostawcę...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

Centrale z 1999 / Parodia

Wskaz punkt w umowie gdzie masz gwarantowany ping i tzw. przepustowość. Masz tylko min. szybkość wysyłania i odbierania danych - to nie to samo. Zawsze możesz sam dokonać zgłoszenie uszkodzenia np. w Mój Orange.
Anonim

Nie dotyczy

Centrale z 1999 / Parodia

@Cortez  może w takim razie warto pomyśleć nad zmianą technologii - może masz dobry zasięg LTE wówczas są fajne oferty z bardzo dużymi paczkami danych które cenowo są zbliżone do cen Neostrady.