Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

@Piotrekk85 masz vectre? Współczuję 🙂 Moja babcia ma i co chwile jakieś problemy z telewizją, a o jakości programów to już nie wspomnę, nawet HD potrafi pixelować. Nie wiem jak z internetem, bo u niej nigdy nie grałem, ale na pewno mają lepsze routery od UPC i ich niesamowitego ConnectBoxa, który ma problem chipsetowy i od roku nie potrafią wymienić go klientom, nawet tym co zagłaszają się do nich, na inny model, bez bez chipsetu Intela, który ma lukę DDoS i powoduje skoki pingów.

 

Ogólnie, jeżeli nic w tej kwestii routerów w UPC się nie zmieni, to pewnie przejdę do Orange po światłowodzie na dwa lata przynajmniej i potestuję ich. Może i Orange do końca roku pójdzie po rozum do głowy i poprawi routing, by nie mieć problemów opisywanych przez @Banan922. Na pewno Orange wyjdzie mi taniej z racji abonamentów komórkowych, tylko ciekawe czy to będzie gra warta swieczki, jak jakość będzie gorsza. Ogólnie UPC chodzi stabilnie jak skała i nie ma żadnych problemów technicznych poza nieszczęsnym ConnectBoxem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32315
  • 36181
  • 1366

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

Nie narzekam aż tak na vectrę. Jakość TV mi wystarcza (nie jestem jakiś mocno wyczulony i szczerze nie widzę różnicy między SD a HD). A trzech dekoderów z full opcją w jednej opłacie - nigdzie nie ma niestety. A internet to mało ważny dla mnie.

UPC poszło pod młotek więc za wiele się nie wydarzy.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

Orange ma wielki plus teraz w postaci dodatkowych kanałów w rozdzielczości 4k.Ja na przykład lubię oglądać przyrodnicze filmy i nawet z taką kompresją na youtube wersje filmów w rozdzielczości 8k wyglądają obłędnie.Cieszy fakt ,że przy nagrywaniu przyrodniczych oraz podróżniczych filmów na youtube używają przy tych wyższych rozdzielczościach także większej palety kolorów bo to jest widoczne nawet na mojej TN ce z odwzorowaniem kolorów na poziomie 72% NTSC.

Orange w tym roku zwłaszcza przed mistrzostwami złapie sporo nowych abonentów by oglądać piłkę nożną w rozdzielczości 4k.

Jeżeli chodzi o buforowanie na youtube czy nawet Twitch czasami także u Mnie się pojawia więc problem leży po stronie Orange.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

http://prntscr.com/jsnfoe

 

Stream z meczu Szwajcaria - Japonia, próbowałem zobaczyć co tam nasi grupowi rywale wyczarują ale niestety, nie da się oglądać, wiesza się co 10-15 sekund.

 

http://prntscr.com/jsni1d

 

Spytałem ale niestety nie dostałem odpowiedzi. Pewnie tylko u mnie tak buforuje. Norma 😉 Do tego samo przerzuciło na 480p.

Anonim

Nie dotyczy

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

@Banan922A możesz podać linka ?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

To był stream na żywo. Przestałem oglądać przez mega lagi, doczekałem te 20minut i poszedłem oglądać Polska vs Chile w tv 😉


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie


@Piotrekk85napisał(-a)
Nie narzekam aż tak na vectrę. Jakość TV mi wystarcza (nie jestem jakiś mocno wyczulony i szczerze nie widzę różnicy między SD a HD). A trzech dekoderów z full opcją w jednej opłacie - nigdzie nie ma niestety. A internet to mało ważny dla mnie.

UPC poszło pod młotek więc za wiele się nie wydarzy.

Sorry że tak późno, ale dopiero odczytałem to 😄 Bo właśnie w Vectrze nie widać tej różnicy między HD a SD 😄 W tym cała bolączka Vectry.. 😉 Czy w Orange, czy to w UPC, przełączając między HD a SD widać że obraz dostaje pixeli na SD, nieraz nawet jakiś mniejszych napisów nie da się rozczytać. W HD potem wszystko widać. Vectra daje sygnał na jakimś słabym bitrate.. 😉

 

 

@Banan922 sygnał szedł z jakiegoś odległego kraju, a że słabe połączenie Orange i stream nie był cache'owany, to cięło Ci.. 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

@-brtk-Co do dekoderów od Vectry to jeszcze jest jeden mankament jak zielonkowaty obraz ale nie każdy to widzi.