Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

Nie. Ten chodzi w porządku.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

Ech.. już ograniczyłem gry online, ostatnio prawie wgl nie gram. Jedynie coś w single player. O dziwo żadnych bugów i ścinek w grach na singlu nie ma, tylko na multi... ciekawe 😉

 

Ograniczyłem gry online, nie mam nawet ochoty na nie. Ale... co z tego że przerzuciłem się na gry single, skoro jak chce obejrzeć jakieś wideo z danej gry to youtube zacina że masakra. Kolejny filmik i kolejny brak możliwości oglądania w 1080p. Jedynie w 360p nie zacina.

 

Znudzony 15 sekundowym buforowaniem co 10 sekund... znów zrobiłem screena.

 

dfdfdsf.png

 

Nie ma to jak mieć światłowód 300 mbps i jedyna możliwość dla pewnej części filmów to 360p...

 

To już z miedzią hyperionowską ze śmieszną przepustowością 6 mbps nie miałem problemu nawet w 720p a i większość 1080p chodziła idealnie.

 

Zacząłem mieć dobrą opinie o Orange ale jak zwykle udowodniono mi że się mylę. Mniejsza z tym, ten post i tak jest raczej nie zgodny z tematem ale nie wiem gdzie mam to wrzucić. No i muszę napisać - Orange to jednak crap. Z ciekawości spytałem kolegę co mieszka 3 piętra nade mną czy mu youtube zacina (ma neta z vectry) i odpowiedzial że nie. Wszystko śmiga. Powiedziałem że mi głównie ścina gdy video ma mało wyświetleń, a on się zdziwił bo u niego na 50mbps vectrze nawet nowowstawione filmiki w 1440p chodzą idealnie.

 

Cóż, Orange to jednak Orange. Muszę mieć teraz nadzieje że filmy które chcę obejrzeć będą mieć jak najwięcej wyświetleń bo gardło Orange 50kb/s na video poniżej iluśtam wyświetleń totalnie banuje z używania youtube.

 

EDIT: Odpaliłem to video po 23 i lagi zniknęły. Przed 23 - nie dało się oglądać , po 23 już buforuje po 2mb/s. Wniosek? Gardło Orange ledwo dyszy w czasie największej aktywności użytkowników (godz 18-23). Problem w tym że na umowie nie miałem nigdzie napisane ''ban na niektóre zasoby internetu w godzinach wieczornych''.

Anonim

Nie dotyczy

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

@Banan922Ten film pokazany przez Ciebie u mnie śmiga bez problemu na 1080p60.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

Mam FTTH od Orange ponad 2 lata i zero podobnych problemów.
YouTube działa w 4K i to po WiFi (Funbox 2.0). Z Mixera nie korzystałem ale streamowałem sobie testowo Rainbow 6 Siege na Twitcha w 1080p/60 i 720p/60 i wszystko płynnie.
Granie w multi także nie sprawiało nigdy żadnych kłopotów zarówno na konsoli po WiFi (m.in. Titanfall 2, Driveclub, FIFA 17) jak i na PC po kablu (Rainbow 6 Siege, Assetto Corsa, seria Battlefield).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

 @Sebastian1  Przeczytaj inne posty zanim napiszesz... 4k też mi działa. Nawet 8k. Problemem są filmy gdzie jest mało wyświetleń, zwłaszcza wieczorem, wtedy gardło jest mega wąskie i nie buforuje.

 

@Anonim  Sprawdź wieczorem po 21 😉

 

Chyba nie chcecie bym was zasypywał demkami z pulpitu jak youtube działa wieczorem przy filmie z małą ilością wyświetleń? I buforowaniem po 40-50kb/s? 😉

 

Skoro Orange ucina mi gardło do pewnych zasobów internetu jak gry online czy youtube to domagam się mniejszej miesięcznej kwoty za internet. Zamiast 80zł czy iluśtam, np 40. jak za uszkodzony produkt.

 

 

Np to video po 10 rano śmiga super, zero przycięć pomimo 1000 wyświetleń: https://www.youtube.com/watch?v=dxwtLyvzLuo

 

A wieczorem pewnie buffer będzie martwy...

 

Tu też - ledwie 3k wyświetleń a chodzi... bo rano: https://www.youtube.com/watch?v=KJ87QBWqZos

 

Buforuje po 10-12mb/s jak widać na poniższym screenie:

dfdssdfdsfdf.png

 

A wieczorem pewnie znów mój światłowód zamieni się na youtube w dial up max 0.5mbps 😉

 

Ze streamowaniem na twitchu to nie wiem. Kiedyś streamowałem kilka gier dla znajomych i mówili że chodzi ok tylko czasem zetnie na kilka sekund. Nie wiem jak teraz, póki co nie streamuje dla nikogo. Twitcha też nie oglądam więc nie wiem jak chodzi. Może to i lepiej... szkoda nerwów 😉

Anonim

Nie dotyczy

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

@Banan922To ten drugi u mnie idzie płynie 

 


Przechwytywanie.PNG

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

Rano chodzi , nie narzekam. Problem w tym że czas na youtube mam głównie wieczorem a super przeciążone węzły Orange nie dają wtedy rady. Dodam że na laptopie brata (ma po wifi) z przeglądarką Chrome i win 7 jest to samo. Wieczorem filmik z małą ilością wyświetleń zacina się i nie buforuje.

Anonim

Nie dotyczy

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

@Banan922Ja u siebie nie widzę żadnego problemu z YT przez 24/7 dni uprzedzam mam mobilny Internet od T-mobile do 60Mb. Co innego było gdy miałem VDSL do 80Mb to nie wszystko chciało działać nie tylko YT ale tez inne usługi. Byłem świadomy co brałem że mogą być problem z Internetem mobilnym ale przez 6 miesięcy nie widzę żadnego problemu. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

No właśnie, masz T-Mobile 😉 Jak miałem Hyperion po miedzi 6mbps, też mi youtube chodziło 24/7 😉 I to na starym kompie z 2009 roku który ledwo ciągnął youtube w FHD. Teraz mam bardzo dobrego kompa a internet zawodzi...

 

Orange jest zawsze unikalne.

Anonim

Nie dotyczy

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

@Banan922A czy możesz przypomnieć jaki masz router ?