Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

Grudzień 2016 - 2017 miałem 100mbps światło i funboxa 2.0. Od grudnia 2017 mam 300mbps i router funbox 3.0. Z routerem nie zauważyłem problemów. Jedynie raz na 2-3 tyg sam sie zrestartuje, ale to tyle. 2.0 też tak robił

 

Dodam że problem z youtube zauważyłem od stycznia lub lutego tego roku. Poprzednio przez miesiąc na 300mbps i wcześniej 100mbps nie doświadczałem problemów z youtube. Nawet jak miałem przez kilka miesięcy (do maja 2017) problematyczny ipv6 to też youtube chodziło.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

@HypsteRT co Ty na te problemy, przekażesz dalej? Bo to jest śmieszne, mieć 300Mb/s i by YT ścinało jak filmik nie ma jeszcze cache.. To jest odcinanie użytkownikom dostępu do treści, każdy filmik, nawet 20k a nie HD powinien śmigać na takim internecie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

@-brtk-  Teraz potestowałem losowe filmy mające mniej niż 5k wyświetleń i jest ok. Nie zacina. Wieczorem za to jest piekło. Pamiętasz problemy z telią i opentransitem które występowały głównie wieczorami? To samo się dzieje teraz u mnie z youtube co dobitnie wskazuje na problem w strukturach Orange. No chyba że podpieli mnie do jakiegoś wąskiego gardła na niektóre zasoby internetu? Ale dlaczego? Abonament płacę regularnie...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

Sprawdziłem kilka pozycji ,które tutaj zostały wymienione i nic mi się nie buforuje a jak już się zdarza na maksymalnie 3/4sekundy to rzadko kiedy i tylko w przypadku oglądania filmów przyrodniczych w rozdzielczości 8k właśnie na youtube.W przypadku buforowania i ewentualnych problemów trzeba brać pod uwagę także łatki zabezpieczające przed Spectre i w przypadku CPU Intel także te od Meltdown ponieważ one powodują sporo problemów.Sam używam R7 1800x i oglądanie w takiej jakości przyrody nagranej w rozdzielczości 8k daje piorunujący efekt nawet jeżeli sam mam jeszcze rozdzielczość 2k w swoim monitorze.Kolory jednak robią swoje bo widać szerszą paletę barw.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

@GattsPo pierwsze primo: nigdy nie kupiłem intela i nie mam zamiaru. Jestem tzw ''AMD fanboy'' 😄 Jestem na Ryzenie 1600 @3.6ghz

 

Po drugie primo: u mnie filmiki w 4k i 8k właśnie chodzą bardzo dobrze. Użycie CPU podczas oglądania video w 8k to 4-5%. Jedynie mój GTX 1060 się męczy w 8k bo użycie jest ponad 80%, ale wszystko śmiga super.

 

Po trzecie (primo :D): Problem z filmami posiadającymi małą ilość wyświetleń występuje również na laptopie mojego brata (win 7, intel cpu, google chrome) I występuje głównie wieczorami.

 

Nie uważasz chyba że o 10 rano mój komputer chodzi ok a nagle wieczorem się glitchuje? 😉 No proszę Cię...

 

Problemem jest sieć i jestem tego absolutnie pewien.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

@Banan922 Wszystko w temacie sprawdziłem na FTTH 300Mbps o godzinie 22:20. Sprawdziłem też kilka losowych nowych filmów na YT po 0 wyświetleń i chodzi bardzo płynnie, żadnego buforowania. 

Choć oczywiście niektóre zaciągają się wolniej od innych, ale nie ma to wpływu na przestoje w odtwarzaniu. 

Sprawdzam filmy nie z Polski, a z innych, odległych zakątków planety.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

@BORAX  Też siedziałem niedawno trochę na youtube i o dziwo działa dobrze. Może coś zaczęli robić w tym kierunku? Bo o tym problemie już pisałem jakiś czas temu...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

A może warto uwzględnić to, że sam YouTube ma kilkaset serwerów. I nie ma nic idealnego - nie wszystkie mają uptime 100%.
Anonim

Nie dotyczy

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

@Banan922Ten link który podałeś działa bez problemu u mnie też sprawdził mój siostrzeniec na 300Mb i wiele innych nie żadnego problemu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Buforowanie niektórych filmików na YouTubie

@Piotrekk85  To może wyjaśnij mi, czemu od tylu lat używam internetu i tylko z Orange tak mam? Również znajomi którzy posiadają innych dostawców, nie mają żadnych problemów z youtube?