Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada 1.5Mbps ze względu na szumy/zakłócenia linii.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 0
  • 0

Neostrada 1.5Mbps ze względu na szumy/zakłócenia linii.

Witam!

Od ok. 10 lat jestem użytkownikiem Neostrady (Posiadałem jeszcze modem biały ZTE podłączany do USB). I od tych 10 lat moja prędkość internetu (do 10 Mbps) osiąga tak w granicach 1-1,5Mbps pobierania, a ok. 0,5Mbps wysyłania.

Mieszkam na wsi i jestem na końcu linii od centrali znajdującej się w innej miejscowości. Inna centrala znajduje się bliżej mnie, lecz ta linia nie jest do mnie doprowadzona jeśli dobrze zrozumiałem.

Czy jest aktualnie jakiekolwiek rozwiązanie, bez wprowadzania masywnych kosztów, aby poprawić osiągi usługi internetowej, którą aktualnie posiadam? Ponieważ szczerze mówiąc z taką prędkością internetu w 2018 nie można poszaleć. - przykładowo na YouTube możliwe jest oglądanie w jakości 360p, 480p wymaga dodatkowego buforowania, a to 360p zacina się jeśli uruchomiona jest strona w nowej karcie.

Posiadam również LTE w celu nagłego pobrania jakiegoś większego pliku. Co pracuje w zależności od zajętości 10-50Mbps. Lecz LTE ze względu na limity pobierania danych mnie nie zadowala.

 Wstawiam parametry wyświetlone na Funboxie:

Status linii DSL
2.1
Stan połączenia DSL
włączone
2.2
Tryb synchronizacji DSL
Auto
2.3
Ostatnia synchronizacja DSL
3 czerwca 2018, 14:52
2.4
Czas połączenia DSL
08 d 05 g 39 m 03 s
Prędkość i margines szumu
2.5
Prędkość synchronizacji DSL w górę
508 Kb/s
2.6
Prędkość synchronizacji DSL w dół
1535 Kb/s
2.7
Margines szumu w dół
7.3 dB
Jakość linii (błędy)
2.8
Liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostaniej synchronizacji)
63087
2.9
Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostaniej synchronizacji)
6060

Pozdrawiam!

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Neostrada 1.5Mbps ze względu na szumy/zakłócenia linii.

A masz możliwość pożyczenia od znajomych na kilka dni innego modemu?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 0
  • 0

Neostrada 1.5Mbps ze względu na szumy/zakłócenia linii.

Aktualnie mam Funboxa w wersji oprogramowania 3.0. Mogę podłączyć router i sprawdzić osiągi usługi, lecz w momentach, gdy usługa nie była dostępna technicy podłączali swoje Liveboxy/Funboxy i było dokładnie to samo.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Neostrada 1.5Mbps ze względu na szumy/zakłócenia linii.

Myślałem, że masz jeszcze stary modem ZTE (w kształcie mydelniczki), na którym większych prędkości po usb 1.1 ciężko szło uzyskiwać.

A co do polepszenia samej linii - Orange niestety już mało inwestuje w łącza miedziane. Lepiej zgłosić się po światłowód https://oferty.orange.pl/internet/

A co technicy jak byli u Ciebie mówili?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 0
  • 0

Neostrada 1.5Mbps ze względu na szumy/zakłócenia linii.

Technicy pojawiali się z powodu częstych uszkodzeń na linii (budowa autostrady oraz przerywanie linii przez koparki). Mówili, że znajduje się na końcu linii od centrali i ze względu na duże szumy, więcej się nie osiągnie. To było kilka lat temu. 

W sprawie światłowodu na wsi to trochę plan trudny do realizacji, ze względu na dystans i możliwe duże koszty.

@Edit_1

Formularz osoby chętnej na umieszczenie linii światłowodu wypełniałem od razu gdy był dostępny, było to kilka lat temu (2-3?). Od tego czasu nie było żadnej odpowiedzi.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Neostrada 1.5Mbps ze względu na szumy/zakłócenia linii.

A sprawdzałeś czy Twój adres jest objęty dofinansowaniem w ramach POPC? np. na stronie https://wyszukiwarka.uke.gov.pl (po wpisaniu adresu i zaznaczeniu planowa rozbudowa popc)

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 0
  • 0

Neostrada 1.5Mbps ze względu na szumy/zakłócenia linii.

Miejscowość nie zalicza się do planu rozbudowy popc. 


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Neostrada 1.5Mbps ze względu na szumy/zakłócenia linii.

zadzwon na bok i zapytaj jaka masz dluga linie. obstawiam ze w granicach 6km. jezeli tak to nic nie zrobisz z ta linia. 

orange juz nie inwestuje w miedz a w tym momencie nawet likwiduje stare centrale tylko ze w zamian proponuje podlaczenie po ftth.