Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 46
  • 1

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

Siema, co prawda nie udało mi się jeszcze gadać z adminem bo awaria w firmie to jakaś grubsza sprawa, ale przywrócono chociaz  VPNa. Tak jak radził @agat13 i @j131 podłączyłem się na te 20 sek i sprawdziłem czy mogę coś zrobić. Normalnie wchodząc na pocztę korzystam z adresu www ale mając VPN mogę także w pasek wpisać adres serwera? (chodzi o cyfry przydzielone kropkami np https:// 20.1.2.5/ ) i udało się skorzystać z poczty, czego bez vpn nie mógłbum zrobić. Co w takim wypadku? Dlaczego zrywa to połączenie? Czy może to być wina zbyt małej prędkości Internetu? Mam download 13mb/s A upload 1mb/s


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@varg9088Prędkość raczej nie ma wpływu. Trudno mi powiedzieć, najważniejszy jest kontakt z adminem. To on powinien diagnozować miejsce powstawania problemu. Dopytaj czy tylko Ty masz w firmie ten problem?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@varg9088: Połączenie musi być stabilne, szybkość nie powinna mieć znaczenia. Czy połączenie jest faktycznie stabilne to mam nadzieję jesteś w stanie wiarygodnie ocenić (np. ping 8.8.8.8 lecący równolegle do twojej sesji VPN powinien przechodzić bez zakłóceń, nie może ci się połącznie DSL zestawiać na nowo w trakcie sesji VPN itd.; co ciekawe sesja VPN czasami "przeżywa" nawet krótką przerwę w połączeniu lokalnym typu chwilowa utrata kontaktu ze stacją dokującą połączoną po kablu, ale takie "lokalne" niestabilności połączenia oczywiście też są potencjalnymi kandydatami na przyczynę Problemu). Analiza logów w firmie powinna rzucić więcej światła.

 

PS: Apropos parametrów które podałeś. Miałem podobne przez całe lata i nigdy żadnych problemów z VPN.

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 46
  • 1

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@j131 wpisałem ta komendę o której pisałeś w czasie próby połączenia z vpn. Wygląda to tak jak poniżej. Za pierwszym razem w ping 192.168.1.1 w momencie łączenia pokazuje "uplyna limit czasu zadania" . Za drugim razem gdy już nie udaje mi się nawiązać połączenia vpn w obydwu oknach (także ping 8.8.8.8. Pokazuje ta informacje). Zrestartowalem kompa i podjęłam drugą próbę, było podobnie ale w okienku ping 8.8.8.8. Też w jednym wierszu było "uplyna limit czasu żądania"


20210416_104708.jpg

 

20210416_105054.jpg


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@varg9088Albo zrywa sesję, albo następuje zapchanie łącza (bez względu czy up czy down) i dlatego pingi są wycinane. Odłącz wszystkich użytkowników w domu (na LAN i wifi) i ponów test robiąc wcześniej pomiar speedtest certyfikowany, aby dowiedzieć się czy ktoś jeszcze nie wisi na Twoim necie

Miałem taką samą sytuację ostatnio. Jeden z klientów dołączanych do usługi FTTH generował właśnie dokładnie takie pingi. Coś u niego w sieci "dusiło" cały net (niemały, bo 1Gb/sek) i wycinało tak samo pomiar


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 46
  • 1

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@agat13 A czym to jest spowodowane?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@varg9088nie doszukałem się powodu, bo to była jego sieć dołączana do usługi ze stałymi adresami IP. Gdy podłączał Swój router do modemu (miał swój oddzielny adres IP) to właśnie takie cuda się działy. Generował coś w swojej sieci, co wycinało transmisję. To tylko przykład z którym się spotkałem.

U Ciebie widać, że na LAN jest jakiś problem, bo wycina połączenie z modemem podczas pingowania192.168.1.1


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 46
  • 1

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@agat13 odlaczylem wszystkich, ale sytuacja się powtarza. Nie mam pojęcia co to może być, w poniedziałek będę gadał z adminem 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@varg9088Najważniejsze jest to, że gubisz połączenie z modemem. Albo modem, albo komp. Zrobiłeś testy na innym kompie/laptopie po LAN  i ping wygląda podobnie poszarpany? Musisz ustalić pewne sprawy i fakty zanim zadzwonisz do Admina. Może wiesza się switch w modemie/routerze? Zmień port na switchu.  Może coś na karcie sieciowej kompa? Sprawdź czy to się dzieje bez VPN-a. Kombinuję...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@varg9088: OK, czyli jest jakiś trop. Zdecydowanie te anomalie pingów nie są OK i najprawdopodobniej ich przyczyna zrywa VPN. Ponieważ to się dzieje w Twoim LAN to jest pole do manewrów, zachęcam do testów. Pierwszy kandydat to sposób połączenia komputera z modemem - jakie to jest połączenie? Kabel eternetowy  czy WiFi? Jaka jest uzyskiwana jakość tego połączenia a jakiej się możnaby spodziewać? Jeśli jest możliwość zmiany tego połączenia, to fajnie byłoby spróbować - tak jak sugeruje @agat13 .