Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 46
  • 1

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

Tak jak myślałem,  od admina dużo się nie dowiedziałem. Stwierdził że wina leży zapewne po stronie mojego Internetu lub routera. Kazał mi jedynie wykonać test ping do wp.pl tak też zrobiłem. Dodatkowo wykonałem próbę do Onet.pl i strony służbowej. Ale nie wiem jak to odczytać. Test zrobiłem też na innym laptopie połączonym po wi fi i wyniki były identyczne .


20210422_202900.jpg

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 46
  • 1

Brak mozliwosci polaczenia z VPN


20210422_203821.jpg

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 46
  • 1

Brak mozliwosci polaczenia z VPN


20210422_203621.jpg

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 46
  • 1

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@j131 @agat13 up 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@varg9088Z tego wynika, że w czasie badania tace na węźle tpnet wycinało transmisję w 100% .Może mają blokadę trace założoną?Się nie orientuję. Do sprawy to nic nie wnosi, bo te adresy docelowe nie mają chyba nic wspólnego z Twoim VPN...Ja odnoszę się tylko do pingu w Twojej sieci lokalnej (pokazany wcześniej screen) i zależności dwóch kompów pracujących w jednym momencie. A dopytam, bo nie pamiętam: oba próbujesz łączyć z tym samym VPN czy tylko jeden (stacjonarny), a drugi tylko jakieś internety przeglądasz w tym samym czasie podłączywszy?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 46
  • 1

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@agat13 sory tak jak mówiłeś to nic nie wnosi. Pomyliłem się miałem zrobić ping wp.pl -t , ale wyszedł tak samo czyli w czasie łączenia z vpn jest tekst upłynął limit czasu żądania. Dzisiaj gadałem z adminem i po pracy jak będę w domu zdalnie sprawdzi o co chodzi. Dam znać jak coś ustali.

Ps. Z laptopa nie łącze się z vpn, korzystałem z niego tylko żeby porównać jak wygląda ping w czasie gdy łącze się że stacjonarnego


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21518
  • 173

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@varg9088no cóż, "test ping" do internetu to była pierwsza rzecz którą sprawdzałeś. Czy to będzie ping czy tracert to bez większego znaczenia. Ten test jednak wykazał że pojawia się problem już na "zerowym" odcinku, nie w internecie, nie na ruterze, tylko na Twoim komputerze. I niestety nie zgadniemy na odległość skąd się ten problem bierze ani jak sobie z nim poradzić. Sorry.

Admin powinien był upewnić się że problemem nie jest oprogramowanie do VPN - jego wersja i konfiguracja muszą być zgodne z Jego zaleceniami (któych nie znamy i bardzo dobrze że nie znamy).

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 46
  • 1

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@j131 Mam nadzieję że dziś coś ustali. W każdym razie co umiałem to zrobiłem i wymaganych informacji dostarczylem. Wielkie dzięki za pomoc, oczywiście jak się czegoś dowiem to napiszę co było problemem. Oby udało się to ustalić;)


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21518
  • 173

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@varg9088jak tam, poddałeś się czy udało się rozwiązać problem?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 46
  • 1

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@j131 admin stwierdził że mam za mały upload i z tego wynika problem. Czy rzeczywiście tak jest nie wnikam, zaufalem na słowo.  tak zakonczyla się ta sprawa i moja praca zdalna xd Dzięki za pomoc :))