Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak światłowodu w mieszkaniu

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Brak światłowodu w mieszkaniu

Cześć.

Mam mały problem i dość nietypowy.

Kilka lat temu zakładałem usługę internetu i dostałem do tego funboxa 2.0. Niestety monter który zakładał usługę pociągnął światłowód tylko do skrzynki znajdującej się na korytarzu bloku w którym mieszkam. A do podłączenia funboxa wykorzystał kabel DSL po poprzednim dostawcy internetu wychodzący z tej skrzynki. Kilka dni temu rozszerzyłem usługę i dostałem dekoder i funboxa 3.0. I niestety nie mogę z niego korzystać bo nie mam światłowodu w mieszkaniu. Jak teraz załatwić sprawę bez ponoszenia dodatkowych kosztów wizyty serwisanta? Czy nie powinno być tak że monter musi bezwzględnie pociągnąć kabel światłowodu do mieszkania? Wtedy nie proponował takiego rozwiązania tylko poszedł na łatwiznę wykorzystując istniejący kabel. 

 

___________

* Temat przeniesiony z Modemy i routery - moderator Bartłomiej

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Brak światłowodu w mieszkaniu

@Hafes skoro masz w domu usługę FTTH ( niepełną, bo tak naprawdę GTTB) to MUSISZ mieć dodatkowego ONT na klatce schodowej. Ostatnia mile masz zrobioną alternatywnie czyli kablem ethernet. Były jeszcze dwie inne technologie alternatywne do braku możliwości wciągnięcia kabla FTTH do samego lokalu. Nic to obecnie nie zmienia. Wymieniasz tylko modem , a w menu zaznaczasz, że masz dodatkowy ONT podpinając kabel do gniazda LAN 1. Ważne, aby soft był nowy, bo w starszych modemach tej opcji nie było. Zaloguj się na modem i zobacz czy w opcjach internetowych masz ten wybór. Jak tak, to odznacz i dalej poleci...z BOK możesz powalczyć później

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Brak światłowodu w mieszkaniu

@Hafes gniazdo swiatlowodu MUSISZ miec w domu/mieszkaniu. Kontaktuj sie z BOK  https://www.orange.pl/view/kontakt# technik musi przyjechac i pociagnac Ci swiatlowod do domu. Innej mozliwosci nie ma. Nie poniesiesz za to zadnych kosztow


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Brak światłowodu w mieszkaniu

Nie mam. Mam kabel DSL idący od skrzynki na korytarzu. Podejrzewam że gniazdko monter ukrył w tej skrzynce właśnie i podpiął do niego kabel DSL po poprzednim dostawcy. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Brak światłowodu w mieszkaniu

@Hafes to tak jak napisalem. Kontaktuj się w tej sprawie z BOK. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Brak światłowodu w mieszkaniu

@Hafes z tego co wiem, to przy pierwszym uruchomieniu usługi Orange technik sam powinien podłączyć urzą do żenią u klienta. Dziwi mnie, że coś tam było wykonane i klient dostał sprzęt do samodzielnego podłączenia usługi na światłowodzie. To powinien wykonać technik, a nie klient. Kontaktuj się na infolinii lub na czacie i wyjaśnij sprawę, jak radzi @byczyn_86 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Brak światłowodu w mieszkaniu

Może w tej skrzynce jest ONT. Podepnij Funboxa 3.0 do 1 portu Ethernet i przy konfiguracji wybierz w panelu modemu wybierz ONT zewnętrzne. Rozumiem że rozszerzales istniejącą już usługę i przy podpisywaniu umowy dostałeś nowy sprzęt. To nie była mowa usługa?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Brak światłowodu w mieszkaniu

@Hafes skoro masz w domu usługę FTTH ( niepełną, bo tak naprawdę GTTB) to MUSISZ mieć dodatkowego ONT na klatce schodowej. Ostatnia mile masz zrobioną alternatywnie czyli kablem ethernet. Były jeszcze dwie inne technologie alternatywne do braku możliwości wciągnięcia kabla FTTH do samego lokalu. Nic to obecnie nie zmienia. Wymieniasz tylko modem , a w menu zaznaczasz, że masz dodatkowy ONT podpinając kabel do gniazda LAN 1. Ważne, aby soft był nowy, bo w starszych modemach tej opcji nie było. Zaloguj się na modem i zobacz czy w opcjach internetowych masz ten wybór. Jak tak, to odznacz i dalej poleci...z BOK możesz powalczyć później


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Brak światłowodu w mieszkaniu

Super😁 Zrobiłem jak radziłeś i śmiga jak trzeba😁


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Brak światłowodu w mieszkaniu

@HafesZ ciekawości: jaka opcja prędkości? Jedynym problemem  przy wyższych opcjach jest złe rozszycie kabla eth i obcinanie transmisji...na krótkich odcinkach można stosować wtyczko zaciskane bezpośrednio na kablu, ale zawsze lepiej rozszyć na gniazdach kat5e i połączyć patchcordem.

Jeśli działa zrób speedtest na pro.speedtest.pl (nawet niekoniecznie certyfikowany), a zobaczysz czy naprawdę działa..:)

Fajnie, że działa bez straty nerwów.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Brak światłowodu w mieszkaniu

@Hafes zmień rozwiązanie tematu na prawidłowe, bo to post @Arti_Kn_Pl lub @agat13 był pomocny w tym temacie. 🙂