Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokowanie strony przez router


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

Blokowanie strony przez router

przeglądarka.png


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Blokowanie strony przez router


@jarynnapisał(-a)

Podstawiłem u siebie pojedyńczo dns-y od Orange i normalnie się otwiera. Adres jest chyba z Korei Południowej.  


Raczej nie z Korei, ale z Chin, albo z Korei dla Chin 🤔

slav72_0-1644159488445.png

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

Blokowanie strony przez router

po lokalizacji adresu IP to Korea Południowa. Może niech ktoś to sprawdzi. 

przeglądarka.png


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22015
  • 179

Blokowanie strony przez router

Coraz bardziej skłaniam się ku tezie, że to może być fałszywy alarm. W tej chwili serwery DNS Orange rozwiązują u mnie IP tego serwera normalnie, bez przekierowania. Co do namiarów geograficznych, to Whois wskazuje na Seul, ale to tylko rejestracja domeny (przez azjatycki Amazon). Ogólnie nic nie wskazuje na jakiś dobrze znany przekręt, gdyby ta przeglądarka była niebezpieczna, to coś o tym dałoby się znaleźć. Oczywiście mógł być też włam na ich stronę, ale ten akurat trojan nie jest jakoś specyficznie opisany, raczej kojarzy się właśnie z fałszywymi alarmami już od co najmniej kilku lat.

Czy możecie sprawdzić u siebie (po odświeżeniu bufora przeglądarki) czy Cybertarcza nadal wam to blokuje?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Blokowanie strony przez router

@j131 , a czy warto, skoro punkt 5 i 6 jest dla mnie wyraziście opisany? Oczywiście, nie bronię innym sprawdzać, bo o to w końcu spytałeś😊


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Blokowanie strony przez router

Zaciekawiły mnie różnice w tłumaczeniu wklejone przez @jaryn i @slav72


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22015
  • 179

Blokowanie strony przez router

@bronzub 

Ale przecież nie proszę o to, żeby cokolwiek na tej stronie czytać czy tym bardziej ściągać lub instalować. Chodzi tylko o sprawdzenie, czy Cybertarcza nadal blokuje tę stronę czy nie. IMHO już nie blokuje i tym samym problem zgłoszony przez OP byłby rozwiązany.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Blokowanie strony przez router

@j131 , posiłkowałem się jedynie wyrazem sprawdzania, jako słowem-kluczem. @jaryn też prosił i w sumie nie chcem, ale muszem może wywołać różne reakcje😂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 23
  • 0

Blokowanie strony przez router

U mnie dalej strona jest zablokowana, natomiast nie próbowałem jeszcze zmiany DNS.

No i nie było moim celem wywołanie dyskusji czy warto omijać takie zabezpieczenia jak Cyber Tarcza, tylko chciałem wiedzieć czy się da a jeżeli tak to jak.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Blokowanie strony przez router

@jacek-pyziak  co prawda posiadam światełko od Orange i FB 6, ale nie mam usługi Cybertarcza i tak jak pisałem strona podana przez Ciebie u mnie otwiera się normalnie.