Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokowanie strony przez router


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5495
  • 22108
  • 181

Blokowanie strony przez router


@slav72napisał(-a)

...

co prawda posiadam światełko od Orange i FB 6, ale nie mam usługi Cyber Tarcza i tak jak pisałem strona podana przez Ciebie u mnie otwiera się normalnie. 


Jakim cudem możesz nie mieć Cybertarczy? Jeśli jesteś klientem Orange to nie da się jej nijak "wyłączyć".

Jeśli używasz serwerów DNS domyślnych dla FB6 to jak najbardziej masz Cybertarczę.

https://nasz.orange.pl/t5/AMA-Cyberbezpiecze%C5%84stwo/Machanizm-Cybertarczy-dla-wszystkic-w-sieci-O...

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Blokowanie strony przez router

@j131  jeśli tak mówisz to pewnie tak jest, a skoro jest to u mnie ta cała Cybertarcza nie blokuje tego adresu o którym mowa w temacie, bynajmniej nie wyświetla się żaden alert. Co więcej nigdy nie dostałem żadnego komunikatu czy alertu od tej całej Cybertarczy.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 680
  • 1

Blokowanie strony przez router

Panowie jak nie da sie wyłączyć Cyber Tarczy - zadzwonilem do biura obsługi - kazałem wylączyc Cyber Tarcze i teraz moge wchodzić gdzie chce. Mam porzadnego,legalnego antywirusa i zadnego dziadostwa mi nie wpusci. Cyber Tarcza to totalny syf.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

Blokowanie strony przez router


@kris68napisał(-a)

Panowie jak nie da sie wyłączyć Cyber Tarczy - zadzwonilem do biura obsługi - kazałem wylączyc Cyber Tarcze i teraz moge wchodzić gdzie chce. Mam porzadnego,legalnego antywirusa i zadnego dziadostwa mi nie wpusci. Cyber Tarcza to totalny syf.


No i dyskusja została podsumowana.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5495
  • 22108
  • 181

Blokowanie strony przez router


@kris68napisał(-a)

Panowie jak nie da sie wyłączyć Cyber Tarczy - zadzwonilem do biura obsługi - kazałem wylączyc Cyber Tarcze i teraz moge wchodzić gdzie chce. Mam porzadnego,legalnego antywirusa i zadnego dziadostwa mi nie wpusci. Cyber Tarcza to totalny syf.


Z całym szacunkiem, ale chyba jednak mieszasz pojęcia. Jest dodatkowo płatna usługa Cybertarczy którą można sobie włączać i wyłączać, ale jeśli jesteś w sieci Orange to CERT monitoruje ruch zarówno z jak i do Twojego urządzenia i reaguje na zagrożenia. Niektóre aspekty można obejść, ale nie wszystkie. Powiadomienia dotyczące ruchu wychodzącego z LAN oczywiście można wyłączyć, jest to wyraźnie opisane na stronie:

https://cert.orange.pl/cybertarcza

Ale jeśli używasz serwerów DNS operatora, to przekierowania o których mowa w tym wątku i tak Cię będą dotyczyły. Jeśli nie używasz, to nigdzie nie musisz dzwonić.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Blokowanie strony przez router

@kris68  potwierdzam to co mówi @j131 , przestudiowałem stronę Bezpieczeństwo CERT | Orange Polska jak i obejrzałem filmik Rosia CyberTarcza – jak to działa? - YouTube , Tobie polecam to samo 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Blokowanie strony przez router

Nie mam dostępu do FunBox-a, więc pytanie do osób, które mogą sprawdzić. Czy jest możliwość ręcznego wpisania adresu DNS w FunBox-ie? Jeżeli tak się da, to można wpisać DNS Google: 8.8.8.8 i/lub 8.8.4.4. Adres DNS inny niż Orange z automatu nie będzie przechodził przez CyberTarczę, więc strony powinny się ładować nawet te blokowane.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Blokowanie strony przez router

@ketrasaArtur  odpowiem tak

slav72_0-1644253035021.png

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Blokowanie strony przez router

Na wszelki wypadek dodam, że w FB2 też mam komunikat iż serwery DNS ustawiane są automatycznie itd.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Blokowanie strony przez router

@Misiek62 @slav72 dzięki za informacje. Czyli użytkownik ma mniejszy wpływ aby samodzielnie skonfigurować router.