Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

BŁĄD UWIERZYTELNIENIA NEOSTRADY FUNBOX 2.0 na Vdsl


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 9
  • 0

BŁĄD UWIERZYTELNIENIA NEOSTRADY FUNBOX 2.0 na Vdsl

Może miał ktoś podobny problem.

Od nocy z poniedziałku na wtorek (02/03.05) nie mogę zalogować się do neostrady.

FunBox 2.0, rozłączył się i nie chce się zsynchronizować/zalogować do neostrady.

 

Nie pomogło wyłączanie, ani resety, te do ustawień fabrycznych też. (nawet te z przycisku w dziurce z tyłu).

 

Zasilanie - ok.

Synchronizacja Dsl - ok.

Prędkość w górę i dół - jest.

synchronizacja internet - brak

ZALOGUJ SIĘ DO NEOSTRADY

WPISUJE LOGIN I HASŁO

 

Błędny login lub hasło

i tak sobie @ miga na czerwono 5-ty dzień.

Screenshot_2022-05-06-18-36-57-66.jpg

Screenshot_2022-05-06-18-38-02-77.jpg

Screenshot_2022-05-06-18-38-51-50.jpg

Screenshot_2022-05-06-18-38-31-14.jpg

 

Dodam że jestem w trakcie przejścia z VDSL na FTTH. Od Orange ale na lini Toya. Technicy z Toya dociągleli światłowód, gniazdo FTTH i zostawili nawet ONT.

 

SPRAWDZAŁEM FB U BRATA PIĘTRO NIŻEJ (DOM WIELORODZINNY), ZALOGOWAŁ SIĘ.

PRZYNOSIMY JEGO FB DO MNIE, TEN SAM PROBLEM.

Z CIEKAWOŚCI PODŁĄCZYŁEM NAWET PRZEZ ONT DO TEGO ŚWIATŁOWODU I SIĘ NORMALNIE ZALOGOWAŁ I POBRAŁ SOBIE WSZYSTKIE DANE, tylko że bez iptv.

 

 

A kontakt z orange?

Usterka zgłoszona 4.05.,

Najpierw na infolini nie widzą problemu, ale zgłoszenie przyjmują.

(sms że sprawą zajmą się do 2022.05.06 do 2:00)

-05.05 kontakt z mojej strony, bo dalej nic. Żadnego odzewu od techników.

Opisuje cały problem na czacie  konsultantowi, tak samo jak tutaj.

Stwierdza że, no coś jest na rzeczy, nie da się tego zdalnie sprawdzić, wyślą techników.

-06.05 pisze na czat, bo dalej nic, konsultantka, że niby technicy się tym zajmują, ja na to że, żaden się do mnie nie odzywał.

To że wysyła im monit, żeby ich pospieszyć.

I dalej czekam.

 

 


Screenshot_2022-05-06-18-38-51-50.jpgScreenshot_2022-05-06-18-38-02-77.jpgScreenshot_2022-05-06-18-38-31-14.jpg
6 ODPOW. 6

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

BŁĄD UWIERZYTELNIENIA NEOSTRADY FUNBOX 2.0 na Vdsl

@WOJTEK3001  czasami technicy są w stanie coś poprawić bez konieczności kontaktu z klientem... Natomiast nie do końca rozumiem na jakim etapie jest przejście z VDSL na FTTH.  Wydaje się, że opisujesz dwie sprawy. Utrzymanie świadczenia usługi na VDSL, oraz przeniesienie usługi na światłowód. W sumie skupiłbym się na tym zagadnieniu. Jednak nie podajesz zbyt wielu informacji o możliwości świadczenia usługi na światłowodzie przez Orange... czy masz otwarte zlecenie przyłączenia na tym medium? 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 9
  • 0

BŁĄD UWIERZYTELNIENIA NEOSTRADY FUNBOX 2.0 na Vdsl

Mam otwarte zlecenie na przejście z technologii VDSL na FTTH.

Ok 16 Kwietnia, zadzwonił konsultant z Orange że w mojej okolicy rozpoczeli inwestycje związane ze światłowodem i czy jestem chętny na przejście na światłowód.

(wiedziałem że już 2 firmy świadczą takie usługi w okolicy)

Okazuje się że tutaj Orange wspułpracuje z Toya i na ich kabelkach podłącza swoich klientów.

27.04 przyjechali z Toya technocy i podciągneli FTTH do mojego domu i czekam na wizytę  techników z orange ze sprzętem i umową ( mam dostać FB6 i nowy dekoder tv.

Wizyta zaplanowana na 09.05. w godzinach popołudniowych.

Na razie w mój orange mam wpisaną neo 80mb na dsl.

ten ftth oficjalnie nie jest jeszcze aktywny.

 

 

Dodam że, internet niby już działa na tym ftth, z ograniczeniem na 80bm/s, ale nikt nie był w stanie powiedzieć mi czy mogę sobie tak z niego kożystać przed podpisaniem umowy.

 

 

 

_________________

*Scalenie wpisów - moderator Wojciech.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

BŁĄD UWIERZYTELNIENIA NEOSTRADY FUNBOX 2.0 na Vdsl

Cóż, ja też nie jestem specjalistą... ale niespójnie brzmi zwrot "...internet niby już działa na tym ftth, z ograniczeniem na 80bm/s..." Jak dla mnie oznacza to, że go nadal masz w technologii VDSL... Więc, skoro działa, to znaczy możesz korzystać. Jeszcze bardziej mgliste są informacje, że Internet oficjalnie nie jest aktywny... Generalnie faktycznie bywa tak, że w żadnej dużej inwestycji światłowód nie jest jednocześnie podłączony do wszystkich klientów, ale musi być odbiór techniczy, choćby części, potem podłączone urządzenia, które przepuszczają ruch po tej części i w końcu urządzenia u klientów. Zatem wydaje się, że musisz po prostu poczekać na wizytę technika, który podepnie nowy router i ktoś z Orange zestawi transfer po łączu światłowodowym.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 9
  • 0

BŁĄD UWIERZYTELNIENIA NEOSTRADY FUNBOX 2.0 na Vdsl

No brzmi to troche nie spujnie. ale widocznie, brama na ftth jest już otwarta, a FB pobierając dane neostrady ustawia prędkość taka jaka jest na vdslu.

oficjalnie, bo nie mam jeszcze umowy, ani odbioru od orange na ten światłowód.

a technicy z Toya wspominali żeby narazie samemu się nie podpinać.

dopuki ktoś z orange nie przyjedzie


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

BŁĄD UWIERZYTELNIENIA NEOSTRADY FUNBOX 2.0 na Vdsl

@WOJTEK3001 

Masz ekstremalnie nietypowy i bardzo dziwny problem. Na forum możesz usłyszeć rady oparte na doświadczeniu więc przy czymś tak nietypowym mała szansa żeby były one oparte na szczególnie mocnych podstawach.

Na Twoim miejscu podpiąłbym się do tego ONTa skoro internet na tym działa, a na linii telefonicznej nie. Nie wiem też czy jest sens tak bardzo nalegać na naprawę linii telefonicznej skoro już masz światłowód. Jakie tu widzisz niedogodności? W końcu to tylko trzy dni. Tyle bez TV wytrzymasz. Jak już przyjdą z FB6 to możesz przecież wszystko rozłączyć.

Przy okazji: jaki dekoder do IP TV wybrałeś? Czytałeś wcześniej opinie o tych dekoderach? Wiesz jak chcesz sprzęt w mieszkaniu rozmieścić?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

BŁĄD UWIERZYTELNIENIA NEOSTRADY FUNBOX 2.0 na Vdsl

@WOJTEK3001  po pierwsze wpisz u siebie hasło do neo : rejestracja@neostrada.pl I hadlo: rejestracja

Na tych ustawieniach dioda @ powinna się zazielenić  i na przeglądarce  powinieneś moc wejść na stronę  www.orange.pl

To są ustawienia startowe. Zweryfikujesz poprawnisc zestawienia łącza 

Napisz co wyjdzie 

Czy dobrze zrozumiałem, że na Twoich ustawieniach u sąsiada  net działał? Na ftth?