Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Adresy IP Orange znajdują się na Policy Block List


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Adresy IP Orange znajdują się na Policy Block List

Dziękuję za Wasze spostrzeżenia/uwagi.

W nawiązaniu do słów @-brtk-  -  rodzi się pytanie, dlaczego, w dobie stałego dostępu do internetu, Orange wymusza reset i zmianę IP? Wszystkie podłączone na stałe modemy/routery i tak pobiorą kolejne IP z puli więc argument o ograniczonej ich ilości i "dynamicznym zarządzaniu pulą" nie ma zastosowania do tej kategorii użytkowników.
Ochrona klienta? Przytoczony przeze mnie case jest przykładem jak to "dynamiczne IP" powoduje, że użytkownicy nie ograniczają się w swoich działaniach i "wariują". Problemu by nie było gdyby dane IP było na sztywno przypisane do danego urządzenia. Faktycznie "ochrona" działa w zakresie "ochrony" bezkarności.

Wiem wiem - $$ muszą się zgadzać, a stałe IP kosztuje, nieprawdaż? I to nic, że zwykły, szary użytkownik sieci Orange traci. Ehh.

Pogrzebałem trochę i rzekomo cała pula adresów IP 83.24.x.x jest blacklisted.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Adresy IP Orange znajdują się na Policy Block List

Stale ip nie jest alternatywą. Może być blok na pulę ip.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Adresy IP Orange znajdują się na Policy Block List

@Morciak liczba stałych adresów IP musiałaby odpowiadacć liczbie zarejestrowanych użytkowników. Przy zmiennym można zakładać adresy rotacyjne...a więc taniej. Poza tym stałe IP jest usługa droższą, a więc bardziej opłacalną. Skoro jest na nie popyt...$$$

To moje zadanie...a jak jest?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Adresy IP Orange znajdują się na Policy Block List

Dla przykładu w takim UPC publiczne IP dostaje dane urządzenie po adresie MAC, można sobie restartować ile chce taki modem a IP się nie zmienia, dopiero po długiej nieaktywności danego urządzenia w sieci IP wraca do wolnej puli. W Orange by mogli zrobić to samo, mniej nadużyć by było. Ktoś, kto będzie chciał oczywiście obejdzie to wpinając sprzęt z możliwością zmiany adresu MAC, ale na sprzęcie operatora już to nie przejdzie.. 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Adresy IP Orange znajdują się na Policy Block List

@MorciakNiniejszym udało mi się wyniuchać, że  takie "odblokowanie" adresu IP może zlecić CERT Orange https://cert.orange.pl/czym-jest-cert/kontakt i że to oficjalna ścieżka do zgłaszania wszelakich tego typu problemów-info na oficjalnej stronie Operatora. Życzę owocnego mailowania 🙂


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Adresy IP Orange znajdują się na Policy Block List

@-brtk-dokładnie - przez parę lat w UPC miałem ciągle to samo IP.
Niestety, tak jak napisałem powyżej, cała pula adresów IP raportowana jest jako blacklisted.
Gdyby dziś Orange zaczęło przydzielać stałe adresy IP i ktoś otrzymałby nie zmieniany adres na którym ktoś inny "powariował" w różnych miejscach...
Rozwiązaniem pośrednim może być wydłużenie długości sesji np do 180 dni.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Adresy IP Orange znajdują się na Policy Block List

@MorciakNiedawno sesja z 22 godzin została wydłużona do 11 dni. Trzeba się zastanowić nad skalą problemu użytkowników z blokowanymi stronami. Może kolejne wydłużenie sesji tak naprawdę będzie w interesie kilkunastu/kilkudziesięciu użytkowników, którzy zauważą ten problem. Jak zwykle wchodzą w grę koszty takiej operacji. Skoro jednak rozwiązaniem dla (co by nie powiedzieć usługi z Dynamicznie przydzielanym IP) problemu jest mail do konkretnego działu firmy i ktoś to przewidział i zorganizował, czemu tego nie wypróbować? Lepiej chyba działać niż narzekać...

Anonim

Nie dotyczy

Adresy IP Orange znajdują się na Policy Block List

@Morciak  korzystaj z VPN i problem minie, wystarczy zainstalować Norton 360 i włączyć w nim VPN, jeśli nadal konto będzie się blokować, to zmień skrzynkę pocztową, to chyba nie problem, tym bardziej jeśli masz darmową skrzynkę pocztową, bo jakby płatna była, to da się załatwić problem, byle potem nie logować się z IP Orange 😉

Anonim

Nie dotyczy

Adresy IP Orange znajdują się na Policy Block List

Albo zmienić dostawcę poczty - na Onet i Gmail nie mam żadnych problemów na Orange. Na Interii też, ale tam nie ma 2FA więc odradzam ze względów bezpieczeństwa.

 

@Anonim Co do ton spamu masz absolutną rację, ale niestety - bezpłatne usługi mają to do siebie, że albo płacimy za nie przez otrzymywanie reklam, albo przez zbieranie danych by... otrzymywać reklamy w innych miejscach, ale bardziej profilowane 😄 Nie ma nic za darmo, co najwyżej właśnie bezpłatnie. Gmail pod tym względem jest paradoksalnie najlepszy.