Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - pytanie

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 93
  • 326
  • 1

Światłowód - pytanie

Witam, mam pytanko. Przechodzę z miedziówki na światłowód. Ile czasu trwa "przeniesienie" usług w systemach Orange? 

 

Dzięki z góry za odpowiedzi!

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Światłowód - pytanie

@Liked2021  jedyne co mogło tu zajść, to niewczytanie odpowiedniej prędkości usługi do loginu. Przy przejściu płynnym między usługami dopisuje się prędkość  do loginu automatycznie i tak naprawdę w momencie wyłączenia starej usługi I włączenia nowej to musi działać płynnie. Do tej pory miałeś Neo do 20Mb/sek I tak Cię system zapamiętał. . Twój login jakby nie dostał resetu i serwer może przypisywać do loginu stara prędkość. To dziwne, ale prawdopodobne. 

Przywróć modem do ustawień  fabrycznych wciskając reset na obudowie przez 8 sekund,  niech modem  jeszcze raz pociągnie soft i ustawienia. To potrwa okolo 4 minuty po resecie.To na początek. Zrób to i daj odpowiedź co się stało 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 ODPOW. 23

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Światłowód - pytanie

przychodzi technik robi instalacje siwatlowodu i uruchamia usluge i już działa. natomiast w systemach to nawet najstarsi górale Ci tego nie powiedzą 😅😅😅


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 93
  • 326
  • 1

Światłowód - pytanie

No tak, ale osiągam póki co 20mb/s zamiast 600mb/s 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Światłowód - pytanie

@Liked2021 

Jeśli chcesz uzyskać jakąś pomoc to musisz nieco bardziej się otworzyć.

Nie ma usługi światłowodowej na 20 Mbps. Więc jaką umowę masz? W umowach na łączach światłowodowych są gwarantowane parametry łącza, jeśli Twoje łącze nie spełnia warunków Twojej umowy to reklamuj.

Nie ma żadnego "okresu przejściowego", to co masz na miedzi ma się zupełnie nijak do tego co masz na światłowodzie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 93
  • 326
  • 1

Światłowód - pytanie

Na umowie mam prędkość maksymalną 600mb/s a minimalną 150mb/s. Speedtest mi pokazuje porywach 20-21mb/s niezaleznie od tego czy na kablu czy wifi. Dzisiaj mi światłowód założyli

4AD59AF3-6CDA-44EB-BF49-08CFBF7B82C5.jpeg


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Światłowód - pytanie


@Liked2021napisał(-a)

Na umowie mam prędkość maksymalną 600mb/s a minimalną 150mb/s. Speedtest mi pokazuje porywach 20-21mb/s niezaleznie od tego czy na kablu czy wifi. Dzisiaj mi światłowód założyli

4AD59AF3-6CDA-44EB-BF49-08CFBF7B82C5.jpeg


Test musi być certyfikowany, żeby mógł być podstawą reklamacji.

https://pro.speedtest.pl/

Czy technik zakładający światłowód wykonał jakieś pomiary i pokazał Ci wyniki? Innymi słowy: czy tak jest od początku czy coś zdążyło się już zepsuć?

Na razie zapomnijmy na chwilę o WiFi, rób testy tylko po kablu żeby wykluczyć dodatkowe zmienne.

 

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 93
  • 326
  • 1

Światłowód - pytanie

@j131: sytuacja wygląda tak:

Światłowód zakładali mi technicy Taurona (oni robili jakieś tam pomiary, mówili tylko tyle, że jest ok, nie wiem, nie znam się) i dostałem od nich ONT,  a następnie przyjechali technicy z Orange z Funboxem 6 i go podpieli. Takie prędkości mam od początku, rozmawiałem jeszcze z obsługą klienta i powiedzieli mi, że na moim koncie jeszcze nie ma informacji, że jest to światłowód i po 24h będe miał normalne prędkości. Patrzyłem na Mój Orange i tam nadal widnieje internet miedzany. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Światłowód - pytanie

@Liked2021  czyli wychodzi na to że trzeba jeszcze odczekać aż system wszystko przetworzy. Tylko dziwi mnie jedna rzecz, skoro pomarańczowi technicy podpięli FB 6 to co? nie robili testów jak "chodzi" net i czy modem działa na swoim lub na Twoim sprzęcie? dziwna sprawa 🤔 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Światłowód - pytanie

@Liked2021  jedyne co mogło tu zajść, to niewczytanie odpowiedniej prędkości usługi do loginu. Przy przejściu płynnym między usługami dopisuje się prędkość  do loginu automatycznie i tak naprawdę w momencie wyłączenia starej usługi I włączenia nowej to musi działać płynnie. Do tej pory miałeś Neo do 20Mb/sek I tak Cię system zapamiętał. . Twój login jakby nie dostał resetu i serwer może przypisywać do loginu stara prędkość. To dziwne, ale prawdopodobne. 

Przywróć modem do ustawień  fabrycznych wciskając reset na obudowie przez 8 sekund,  niech modem  jeszcze raz pociągnie soft i ustawienia. To potrwa okolo 4 minuty po resecie.To na początek. Zrób to i daj odpowiedź co się stało 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 93
  • 326
  • 1

Światłowód - pytanie

@agat13  Po resecie routera prędkości są nadal takie same jakie były na początku.