Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - kilka światłowodów


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Światłowód - kilka światłowodów


@Emill1napisał(-a)

Dziś byłem w mieście i wszedłem do salonu jak mówiłem. Spytałem się i pan potwierdził, że drugi światłowód można zamawiać . Niestety miałem mało czasu- śpieszyłem się i nie zdążyłem spytać go,żeby sprawdził czy na moim adresie można. No nic spytam innym razem. Jeszcze miałem pytać jak to wtedy instalacja wygląda ale tego też nie zdążyłem. To może tu spytam może ktoś z was wie. Bo skoro kabel jest 2J czyli teraz wykorzystane jest 1 włókno Więc rozumiem ze oba włókna wsadził technik do gniazda abonenckiego a potem z niego wyprowadził 1 włókno zakończone wtykiem światłowodowym potem pewnie patch-ord światłowodowy i do ONT'a (lub Funbox'a). Druga instalacja polegałaby pewnie na wyciągnięciu drugiego wolnego włókna zakończonego wtykiem potem patchord i do ONT'a lub Funbox'a. a jeśli nie ma miejsca w gniazdku abonenckim żeby wyciągnąć (bo z tego co pamiętam była chyba tylko 1 dziura) to pewnie wymieniają na takie z 2ma dziurami? Dobrze myślę? Czy jakoś inaczej wygląda instalacja drugiego światłowodu jeśli kabel jest 2J? A jeszcze zapomniałbym a drugą stronę dospawają w mufie wtedy tak?.


@Emill1  gniazdo ma dwa gniezdniki  na gniazdka ftth. Kwestia dospawania końcówki jabla z gniazdkiem i już 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód - kilka światłowodów

Zdawało mi się że ma 1 dziurę ale może faktycznie dają z dwoma, potem sprawdzę czy faktycznie. Widziałem kiedyś jak jeszcze nie miałem światłowodu w necie z jednymi albo z dwoma dziurami wiec z tym różnie. Czyli dospawanie w mufie końcówki . A w domu tak jak mówiłem?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Światłowód - kilka światłowodów

 

@Emill1  w domu zależy od technika. Może dospawać dodatkowe gniazdo w innym miejscu niż to...na specjalnym kablu w zestawie


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód - kilka światłowodów

@Emill1 Zależy jakie masz gniazdko. Jak na jeden adapter to będzie musiał dołożyć drugie gniazdko obok. Musi też dospawać pigtaila zakończonego wtyczką SC/APC. Od strony linii wyspawa Ci drugie włókno ze splitterem. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Światłowód - kilka światłowodów

Otóż mogę się pochwalić, że bez żadnych starań z mojej strony, przejściowo, mam w domu dwa łącza światłowodowe. Pierwsze od ponad roku od dostawcy innego niż Orange. Drugie, od 2 dni od Orange... 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Światłowód - kilka światłowodów

@Misiek62 Gratulacje 🙂

Przyznam się po cichu, że jakby Orange budowało sieć w mojej okolicy, to mógłbym bez problemu mieć 4 światłowody w domu i to każdy od innego dostawcy 🙂 , ale o tym sza....

Na razie mam jeden 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód - kilka światłowodów

Jak to mówią kto bogatemu zabroni 😁


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Światłowód - kilka światłowodów

@marder Jak będę bogaty (oby) to gwarantuję, że wezmę wszystkie 3 dostępne oferty i będę szalał na testach :). Mam w domu wielowłóknowe przyłącze rozszyte na tacce z kilkoma gniezdnikami-dam radę 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 30
  • 1

Światłowód - kilka światłowodów

Hej,

Z ciekawości po co dwa łącza w domu od tego samego dostawcy? Od różnych to rozumiem, że w celu poprawy niezawodności czy polepszenia działania (1 dostawca oferuje lepsze trasy do serwera A a drugi do B).

Ale po co brać od jednego? Zwłaszcza, że do domu można wziąć 1 Gbps a do splitera dochodzi 2,5 Gbps.To przy 2 łączach 1 Gbps byśmy prawie cały splitter mogli wysycić.A są inni użytkownicy przecież i ich transfer.

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Światłowód - kilka światłowodów


@Zdzichu500napisał(-a)

Hej,

Z ciekawości po co dwa łącza w domu od tego samego dostawcy? Od różnych to rozumiem, że w celu poprawy niezawodności czy polepszenia działania (1 dostawca oferuje lepsze trasy do serwera A a drugi do B).

Ale po co brać od jednego? Zwłaszcza, że do domu można wziąć 1 Gbps a do splitera dochodzi 2,5 Gbps.To przy 2 łączach 1 Gbps byśmy prawie cały splitter mogli wysycić.A są inni użytkownicy przecież i ich transfer.




Np w domu moga mieszkać dwie rodziny i kazda chce mieć swojego neta. 

Pamietam taki przypadek gdzie w mieszkaniu w bloku rodzice mieli swój net i dzieciaki swój od tego samego dostawcy.

Ludzie są różni  😉