Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Spadek prędkości Internetu domowego

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Spadek prędkości Internetu domowego

Od dłuższego czasu mój Internet domowy w Orange zwolnił. Wcześniej speedtest wykazywał 5-6mb/s teraz ledwo 1mb/s. Próbowałem restartu routera, restartu Neostrady, naprawienia problemu w Mój Orange, ale nic nie pomogło. Router to FunBox 2.0 a rodzaj połączenia to xDSL. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Spadek prędkości Internetu domowego

Masz zapas marginesu, więc parę Mb/s może Ci wrócić. Pytanie tylko, przez co ucięło Ci prędkość. Jak są problemy na linii, to zadziała automat DLM i ucina prędkość, bo dla niego stabilność linii to podstawa. Zgłoś na infolinię, że rozłączało Ci internet, by przyjrzeli się linii i zresetowali ją, by prędkość Ci wróciła.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5378
  • 21548
  • 174

Spadek prędkości Internetu domowego

@sileqeq 

Masz ADSL, prawdopodobnie umowa do 20mb/s.

Czy zgłaszałeś reklamację do BOK?

Czy połączenie jest stabilne czy często zrywa?

Czy mógłbyś pokazać parametry linii z menu modemu?

Prawdopodobnie połączenie między modemem a centralą jest słabsze niż bywało, trudno powiedzieć dlaczego. Ktoś pewnie coś podpowie, jeśli podasz więcej szczegółów.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Spadek prędkości Internetu domowego

Jeszcze tego nie zgłosiłem. Połączenie jest stabilne. Załączam parametry.

 

obraz_2022-05-21_215040864.png

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik – moderator Kinga


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Spadek prędkości Internetu domowego

@sileqeq  spadek prędkości może być związany ze wzrostem tłumienia linii. Wiadomo,  że się nie wydłużyła,  ale kiepskie zlacze czy spadek jakości kabla może zwiększając tłumienie  linii zmniejszyć transfer. 

Modemy niestety nie mają tego pomiaru w menu. Zapytaj o to na czacie w poniedziałek. To wszystko wyjaśni. 

Może to być jeszcze uszkodzenie portu na centrali i dlatego poproś o jego restart i natychmiast zrób pomiar. 

Napisz, a powiemy co i jak.

Opisz instalacje w domu. Ile gniazdek, jaki kabel, ziemne przyłącze czy podwieszane?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Spadek prędkości Internetu domowego

Masz zapas marginesu, więc parę Mb/s może Ci wrócić. Pytanie tylko, przez co ucięło Ci prędkość. Jak są problemy na linii, to zadziała automat DLM i ucina prędkość, bo dla niego stabilność linii to podstawa. Zgłoś na infolinię, że rozłączało Ci internet, by przyjrzeli się linii i zresetowali ją, by prędkość Ci wróciła.