Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - kilka światłowodów


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód - kilka światłowodów


@PARANOJAnapisał(-a)

@Emill1  w domku jednorodzinnym założysz maksymalnie dwa nety.

Mieszkanie W bloku wiadomo ze można wiecej.

 

 


@PARANOJAdalej nie odpowiedziałeś skąd wnioskujesz ze da się 2 nety w domku jednorodzinnym a w mieszkaniu w bloku można więcej na danym adresie( Chyba, że chodzi ci, że 1 światłowód drugi neostrada, ale temat o tym nie jest). Temat tyczy się kilku światłowodów na adresie. Wielu twierdzi, że Orange nie przepuści w systemie większej ilości niż 1 światłowód na 1 adres więc skąd ta twoja odmienna wiedza? Chodzi o Orange /Tm/Plus bo jak widać przy lokalnych isp można nawet i więcej co się im chwali ale z dyskusji wyszło ze Orange nie umożliwia takiego działania. No chyba, żeby z jednorodzinnego zrobić wielorodzinny pewnie tak dałoby się ominąć te ich blokady.:P


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Światłowód - kilka światłowodów

Zauważyłem że rozgorzała tu duża dyskusja na temat więc spieszę z informacją że to o czym pisałem dziś nad ranem (przy okazji wywołania mnie przez @Anonim ) i w zeszłym roku podczas innego podobnego tematu o braku możliwości drugiego osobnego łącza na moim adresie na zasadzie jeden adres = jedna instalacja światłowodowa miało miejsce jeszcze gdy byłem zainteresowany takim rozwiązaniem (ponad 2 lata temu). Dziś w związku z dyskusją, a w zasadzie przy okazji tego iż miałem sprawę do załatwienia w salonie Orange dopytałem konsultanta o sprawę i pan po sprawdzeniu stwierdził że w teorii nie ma problemu z założeniem drugiego osobnego łącza światłowodowego i po jego kontakcie z działem technicznym że praktycznie też jest to możliwe. Nie wiem co zmieniło się przez okres niecałych trzech lat ale jest możliwość montażu drugiego osobnego łącza światłowodowego o prędkości do wyboru 300, 600 Mb lub 1 Gb  (przynajmniej na moim adresie - potwierdzone info).

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód - kilka światłowodów

@slav72 cieszę się, że dostałeś taka info. Chodź dla mnie potwierdzone jest coś dopiero w momencie uruchomienia usługi.  


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Światłowód - kilka światłowodów

@Anonim  słusznie piszesz, nigdzie nie ma info o możliwości  instalacji wielu usług na jednym adresie. Oczywiście dla klientów indywidualnych.  Jak wiemy, konsultanci czasem mówią rzeczy abstrakcyjne i nie zawsze realne do wykonania. Jeśli jest tak jak piszesz @slav72 to faktycznie zaszła spora zmiana..ale sam muszę dopytać zanim przyjmę to do wiadomości 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód - kilka światłowodów

Najlepiej byłoby gdyby ktoś sprawdził taką ewentualność zamawiając ale wiem nikt nie będzie specjalnie tego robić no chyba ze w trakcie zamawiania da się anulować czy coś. Ale jak widać moje przemyślenia nocne dały jednak jakiś pozytyw. Jeśli faktycznie da się to faktycznie zmiana na plus zaszła. Trza by to jakoś potwierdzić czy faktycznie taka możliwość istnieje.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Światłowód - kilka światłowodów

@agat13  tak jak pisałem, musiała zajść spora zmiana gdyż gdy byłem zainteresowany (niecałe 3 lata temu) nie było możliwości, a dziś "z ciekawości" zapytuję i jest taka opcja.

@Emill1  konsultant w salonie na koniec spytał "czy mam wprowadzić zamówienie do systemu?" i "z tego co widzę mogę zarezerwować ekipę techników na czwartek lub piątek, jak Panu pasuje?".


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód - kilka światłowodów

@slav72 

To brzmi jakby faktycznie to było możliwe.

Nie potrzebujesz czasem kolejnego światłowodu 😛 ?

 

Ps. A jeszcze pytanie czy masz tam Orange z własnych środków inwestycje czy może na POPC?

A i mieszkasz w mieście czy na wsi?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Światłowód - kilka światłowodów

@Emill1  jak pisałem wcześniej byłem zainteresowany drugim osobnym łączem ale to czas przeszły, a inwestycja realizowana była z środków własnych Orange, mieszkam w mieście/(dwóch miastach).


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód - kilka światłowodów

@slav72jeśli można spytać to co się zmieniło? wziąłeś od innego isp czy po prostu już nie potrzebujesz?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Światłowód - kilka światłowodów

@Emill1 posiadam już jedno łącze światłowodowe od Orange od 7 lat, drugie było mi potrzebne jakiś czas temu ale z powodu zmiany sytuacji (opisanej post wyżej) priorytety uległy zmianie i drugie łącze jest zbędne.