Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - kilka światłowodów


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Światłowód - kilka światłowodów

@slav72 Mam potwierdzenie od znajomego, że faktycznie można wnioski na drugie łącze składać. Jednak nie ma lekko. Warunki są sprawdzane pod kątem dostępności zasobów w systemach, które jak wiemy działają i mają info jakie mają. Stąd za wczesna radość z powodu, "że można". Można, ale czy się założy, to loteria. Ograniczenia wynikają z projektów (np POPC) z zajętości sieci, kosztów i możliwości instalacji (np dla sieci deweloperskich czy konieczności stosowania zakończeń alternatywnych), usług na sieciach obcego operatora itp, itd....Na dwoje babka wróżyła...


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Światłowód - kilka światłowodów


@agat13napisał(-a)

@slav72  Warunki są sprawdzane pod kątem dostępności zasobów w systemach, które jak wiemy działają i mają info jakie mają.


co to znaczny? mam na myśli druga czesc zdnania 🤔

ten znajmowy chyba coś za bardzo nie wytłumaczył Ci tematu


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Światłowód - kilka światłowodów

@PARANOJA Temat mi znany, dlatego właśnie tak napisałem. Wywiad pozytywny, nie można założyć. Wywiad negatywny-bez problemu, po podciągnięciu z innego OPP. Brak całkowity możliwości-błąd systemu, bo sąsiad właśnie ma... :). Dwa mieszkania na klatce schodowej-dwa różne wywiady.

Coś nie ujęte, cos za szybko ujęte, adres nie ten zgodnie niby z numeracją gminy, a jednak niezgodne z bazą operatora...można wymieniać bez liku. I nie jako błędy, a jako.......niedociągnięcia 🙂

Przypadek w jakimś % rządzi- nawet jak niewielkim, to jednak


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Światłowód - kilka światłowodów

@agat13  dlatego jak wstawiałem post z tą informacją napisałem:


@slav72napisał(-a) Dziś w związku z dyskusją, a w zasadzie przy okazji tego iż miałem sprawę do załatwienia w salonie Orange dopytałem konsultanta o sprawę i pan po sprawdzeniu stwierdził że w teorii nie ma problemu z założeniem drugiego osobnego łącza światłowodowego i po jego kontakcie z działem technicznym że praktycznie też jest to możliwe. Nie wiem co zmieniło się przez okres niecałych trzech lat ale jest możliwość montażu drugiego osobnego łącza światłowodowego o prędkości do wyboru 300, 600 Mb lub 1 Gb  (przynajmniej na moim adresie - potwierdzone info).

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Światłowód - kilka światłowodów


@agat13napisał(-a)

@PARANOJA Temat mi znany, dlatego właśnie tak napisałem. Wywiad pozytywny, nie można założyć. Wywiad negatywny-bez problemu, po podciągnięciu z innego OPP. Brak całkowity możliwości-błąd systemu, bo sąsiad właśnie ma... :). Dwa mieszkania na klatce schodowej-dwa różne wywiady.

Coś nie ujęte, cos za szybko ujęte, adres nie ten zgodnie niby z numeracją gminy, a jednak niezgodne z bazą operatora...można wymieniać bez liku. I nie jako błędy, a jako.......niedociągnięcia 🙂

Przypadek w jakimś % rządzi- nawet jak niewielkim, to jednak


widzę że już pojechałeś 😁
na milion ftth które ma orange może jeden taki przypadek się zdarzył ale czy faktycznie tak było jak piszesz?
 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Światłowód - kilka światłowodów

@PARANOJA Nie mam powodów zmyślać. Trochę się o Operatora i jego problemy otarłem...

Ja wiem, że skala może być niewielka, ale czy my tu zajmujemy się samymi szczęśliwymi użytkownikami usług Orange? Mało na forum piewców działania usług, a więcej z problemami. Tak też jest w życiu. Setka zadowolonych siedzi cicho, a opinie kształtuje tych dwóch sfrustrowanych niepowodzeniami we współpracy z operatorem...uwagę więc kieruje się na tą garstkę i to jej opinie zapadają w pamięć...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód - kilka światłowodów


@agat13napisał(-a)

@PARANOJA Temat mi znany, dlatego właśnie tak napisałem. Wywiad pozytywny, nie można założyć. Wywiad negatywny-bez problemu, po podciągnięciu z innego OPP. Brak całkowity możliwości-błąd systemu, bo sąsiad właśnie ma... :). Dwa mieszkania na klatce schodowej-dwa różne wywiady.

Coś nie ujęte, cos za szybko ujęte, adres nie ten zgodnie niby z numeracją gminy, a jednak niezgodne z bazą operatora...można wymieniać bez liku. I nie jako błędy, a jako.......niedociągnięcia 🙂

Przypadek w jakimś % rządzi- nawet jak niewielkim, to jednak


@agat13a możesz to bardziej wyjaśnić? nic z tego nie zrozumiałem


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Światłowód - kilka światłowodów

@Emill1  co tu wyjaśniać? Jestem na liście POPC jako pewniak w realizacji już...a naprawdę ( po dotarciu do odpowiednich informacji) wiem, że nie mam co na razie liczyć na ftth. Mój znajomy miał wszystko pozytywnie, ale się okazało, że zabrakło wolnych wyposażeń na OPP.  Itp...

Poczytaj forum I czasem bywało ze instalacje, które my z naszej wiedzy skazalismy na niemożliwe,  operator forumowiczom zrealizował. Te zaś proste, bo jest OPP , nie ma chętnych i wszystko  stoi rok w miejscu...czy te, gdzie jedna klatka jest nieokablowana i cały blok ma, a mieszkańcy tej klatki nie...przykłady można mnożyć, przez co śledzący to forum I wpisy wiedzą, że nie ma nic pewnego i operatorów...Tak nas uczy życie i forumowicze ze swoimi przypadkami..


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Światłowód - kilka światłowodów


@agat13napisał(-a)

@Emill1  co tu wyjaśniać? Jestem na liście POPC jako pewniak w realizacji już...a naprawdę ( po dotarciu do odpowiednich informacji) wiem, że nie mam co na razie liczyć na ftth. Mój znajomy miał wszystko pozytywnie, ale się okazało, że zabrakło wolnych wyposażeń na OPP.  Itp...

Poczytaj forum I czasem bywało ze instalacje, które my z naszej wiedzy skazalismy na niemożliwe,  operator forumowiczom zrealizował. Te zaś proste, bo jest OPP , nie ma chętnych i wszystko  stoi rok w miejscu...czy te, gdzie jedna klatka jest nieokablowana i cały blok ma, a mieszkańcy tej klatki nie...przykłady można mnożyć, przez co śledzący to forum I wpisy wiedzą, że nie ma nic pewnego i operatorów...Tak nas uczy życie i forumowicze ze swoimi przypadkami..


akurat te przykłady które podajesz wyżej są dość proste do rozwiązania i nie wynikają wszystkie z winy operatora. oki może od ręki w ciągu jednego dnia tego nie da się poprawić ale nie są to sytuacje które spowodują że nigdy nie bedzie można tego ftth założyć 😋
a oczekiwania ludzi sa takie że oni muszą mięć jak najszybciej usługę


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Światłowód - kilka światłowodów

@PARANOJA  od 2 lat drążę temat mojego ftth I pisanie, że jest to rozwiązywalne jest nie na miejscu. Tym bardziej, że zależy od operatora, bo właśnie operator pozbawił mnie złudzeń. A to, że jest proste spowodowało u mnie napad czkawki...