Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie również w Warszawie.

Czyli przed wprowadzeniem zmian masz tak jak ja, czyli defaultowo w windowsie.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 26
  • 0

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie również w Warszawie.

Tzn. ze zmian które wprowadziłem to:

netsh interface tcp set global autotuninglevel=normal


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie również w Warszawie.

normal był zawsze domyślny 

netsh int tcp show supplemental

1.png

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie również w Warszawie.

Czytam sobie ten wątek i stawiam przed sobą dwa pytania - wykluczając juz na wstępie chęć pomocy autorowi.

 

Czy doszliśmy już do takiego etapu obrony Orange, że nawet w sytuacji gdy test certyfikowany wskazuje nieprawidłowości na łączu, że ktoś chce się popisać wiedzą, której nawet nie wie kiedy używać a kiedy nie?

 

Zmiany ustawień które proponujecie autorowi dotyczą sytuacji, gdy korzystamy z łącz operatorskich, biznesowych, tunelowania ruchu etc. Ale na litość - polecacie grzebać zwykłemu "Kowalskiemu" w tak głębokich ustawieniach? Po co - to internet domowy. Po to domyślnie Windows zaiplementował takie ustawienia, aby współpracowało to z praktycznie z każdym routerem domowym.  

 

Wypadałoby zdobyć nieco praktycznego doświadczenia dla tej wiedzy a nie pisać na forum bez znajomości zastosowania danych opcji.

 

Na dzień dzisiejszy sprzęt  jest tak mocny, że nawet smartfony ze średniej półki udźwigną kilkaset Megabitów bez problemu.

 

Skoro wysyłanie jest w porządku - z góry wyklucza się złą konfigurację karty sieciowej i procesora. 

 

Można podejrzewać słaby zapis na dysku - ale ingerencja w konfigurację karty sieciowej to granda i kompromitacja "pomagającego".

 

Ja wiem - każdy chce zabłysnąć, ale nie polecajcie takiego czegoś do takiego problemu.....

 

Wyniki z Crystala wyraźnie wskazują, że sprzęt końcowy nie jest problemem. 

 

Tu leży problem po stronie OLT, który najwyraźniej nie daje już rady. 

 

Autorowi polecam reklamować usługę, a tym "sieciowcom"  polecam douczki, bo możecie spowodować poważne problemy na sprzętach innych. 

 

Musiałem to napisać, bo kiedy widzę coś takiego to mnie krew zalewa. 

 

Czasem milczenie jest złotem, więc jak chcecie zabłysnąć to milczcie.

 

Dziękuję. 

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie

@Anonim autor wątku test certyfikowany ma ok. Inny użytkownik o nicku @Odys1  ma 300Mb/s 🙂

 

Tu masz post pod spodem z testem certyfikowanym autora wątku, jemu po prostu słabe styki limitują pobieranie oraz ma problem z prędkością po wifi, na co już Orange nie ma wpływu, albo dalej ma skopaną konfigurację sieciową po zabawach komendami, o których nie mają pojęcia, o których sam pisałeś.. 😁 Ja bym jeszcze zrobił w Windowsie na jego miejscu reset sieci, a w ostateczności format.

 


@ilakmnapisał(-a)

Hej.

 

Załączam wyniki z PRO Speed Test:nowy speed.jpg

( już mi sie nie chciało wpisywać tych danych z umowy)

Także wszystko z umowy jest okej.

 

Przed zmianami miałem taką prędkość pobierania:

speed pobierania.jpg

 

Po wprowadzeniu w CMD:
netsh interface tcp show global

netsh interface tcp set global autotuninglevel=normal

 

Predkosc sie zwiekszyła:speed pobierania 2 .jpg

 

Natomiast prędkość pobierania powinna wynosić 100-125 MB/s.

 

Co moge zrobić jeszcze? 🙂 


 

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie

Tu przewinęło się tyle certyfikowanych testów, że można dostać oczopląsu 😉

 

Niemniej jednak problem nie leży po stronie konfiguracji, której zmianę niektórzy tu sugerowali (poznałem nowy program, wow napisze o tym na forum - chyba w ten sposób myśleli tu niektórzy....) - a właśnie po stronie styków Orange i potencjalnie zapchanego radia w tle. Wczoraj robiłem o 18 około test - oczywiście było mniej niż powinno, ale to tak abstrahując.  

 

Te zmiany mogą tylko pogłębić problem, nie go zlikwidować. 

 

Tylko to już chyba wyższy poziom obrony Orange - tego jeszcze nie było..... 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie

@ilakm Mógłbyś spróbować zrobić speedtest na linuxie, np ubuntu live USB bez instalacji. Jeżeli tam by było tak samo to problem jest z hardware. Skoro po wifi na tel telefonie masz sporo to tak wnioskuję. Nie masz ewentualnie innego kompa do podpięcia?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie

Na jednym z forów był użytkownik MariuszHL (tutaj chyba pod nickiem @Gatts , tak sądzę, bo styl pisania ten sam i ciągle pisał jak to mu w UPC było źle w grze Warcraft), który ciągle bawił się programami typu cfosspeed, przy uwaga - usłudze światłowodowej i pisał, że mu to bardzo poprawia pingi w grach 🤦I te swoje słuszności proponował innym użytkownikom, którzy potem wracali z problemem zaniżonej prędkości łącza, bez widocznej różnicy w pingu

Takich programów jak cfosspeed nie używa się od dawien dawna, odkąd wskoczyła era światłowodów i nie ma się prędkości poniżej 10Mb/s.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie

netstat -es  można sobie zobaczyć co tam pokazuje

1.png2.png3.png4.png


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie

@jaryn i co to mu da, te sprawdzenie, opiszesz co przedstawiają widoczne tam opcje wszystkie, co gdzie jakie wartości powinny albo nie powinny być itd., czy piszesz by napisać tylko i udawać pseudoznawce?

A teraz tak na serio, komputer zaraz po instalacji Windowsa i sterowników do karty sieciowej, jest przystosowana do odbioru pełnej prędkości łącza, na jaką pozwala kartą. Dodatkowe modyfikacje czy oprogramowania, obciążenie procesora czy inne zadania w tle mogą ograniczyć tą prędkość, stąd speedtest pro bierze pod uwagę dużo czynników by test wyszedł z certyfikacją. Najpierw trzeba przystosować środowisko do takiego testu, by jak najmniej rzeczy wpływało na wynik.

Dlatego też wynik po wifi nigdy nie wyjdzie z certyfikacją, bo za dużo czynników losowych wpływa na jego wynik.