Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zamówienie na usługę a inna umowa.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Zamówienie na usługę a inna umowa.

Mam na papierze zamówienie podpisane przeze mnie jak i przez sprzedawcę.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zamówienie na usługę a inna umowa.

Z tego co czytam, to mamy jednak do czynienia z umową zawartą na odległość - ciekawe, czy masz informację (na piśmie) o możliwości odstąpienia od tej umowy w terminie 14 dni?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zamówienie na usługę a inna umowa.


Kulunkele napisał(-a):

Mam na papierze zamówienie podpisane przeze mnie jak i przez sprzedawcę.


I w tym dokumencie jest podana uzgodniona cena usługi - różniąca się od tego co masz teraz płacić?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Zamówienie na usługę a inna umowa.

Informacja o możliwości odstąpienia od umowy jest zawarta i ogólnie rozumiem jak to działa, lecz właśnie ten formularz zamówienia jest inny.

Mam na nim napisane że że od 1 do 12 miesiąca płatność będzie wynosić 0zł, a od 13 do 24 miesiąca 99 zł.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zamówienie na usługę a inna umowa.


Kulunkele napisał(-a):

Informacja o możliwości odstąpienia od umowy jest zawarta i ogólnie rozumiem jak to działa, lecz właśnie ten formularz zamówienia jest inny.

Mam na nim napisane że że od 1 do 12 miesiąca płatność będzie wynosić 0zł, a od 13 do 24 miesiąca 99 zł.


A w umowie jest:

69,00zł/m-c

99,90 zł/m-c po 12 miesiącach ?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zamówienie na usługę a inna umowa.

Może na początek spróbowałbym "wyjaśnić" sprawę z tym przedstawicielem, który podpisał zamówienie... okazując umowę i podkreślając że jest ewidentna rozbieżność. Delikatnie podniósłbym że wybieram się do rzecznika praw konsumenta....


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zamówienie na usługę a inna umowa.

Niektóre promocje na światłowód mają oddzielne regulaminy i cena nie pokrywa się z umową (jest niższa). Kwestia tego co masz na rachunku.

Jeśli zamawiałeś telefonicznie, rozmowa jest nagrana. Sugeruję złożenie reklamacji np. przez Mój Orange. Możesz poprosić o nagranie rozmowy w przypadku nie uznania reklamacji.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Zamówienie na usługę a inna umowa.

A po co od razu sugerować rzecznika czy nim straszyć?

 

Zawsze najlepiej jest najpierw spróbować wyjaśnić - zgłoszenie reklamacyjne przez BOK  ze zwięzłym opisem co było proponowane a co jest na umowie.

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 12
  • 5

Zamówienie na usługę a inna umowa.

Czytam i czuję się jak Szerlok Holmes. Jedna wielka zagadka. Natomiast każda z odpowiedzi ma sens. Przy czym najlepiej by było żebyś napisał na co umawiałeś się z przedstawicielem a bo masz na umowie. Prawda jest taka, że na umowie zawsze jest niewiele, bo to regulamin raczej reguluje kwestię opłat, rabatów itp. Dla jednej umowy światłowodu może być nawet 3-4 regulaminy promocji (!). Napisz po prostu co miałeś mieć a co jest w papierach postaramy się zaradzić.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zamówienie na usługę a inna umowa.

Chyba @Kulunkele się poddał...