Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon w abonamencie droższy niż w sklepie Orange


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 4
  • 0

Telefon w abonamencie droższy niż w sklepie Orange

Witam

Jak zachęca Orange do przedłużania umów na telefon, obecnie zachęcają mnie do przedłużenia umowy na abonament ale cena telefonu dobranego na raty jest większa niż zakup tego telefonu w salonie o średnio 20% lub więcej. Dwa lata temu przedłużając umowę dostałem spory rabat na telefon P9lite , w sumie zapłaciłem za niego 769 zł a kosztował wtedy ponad 1400 . Obecnie w salonie orange kosztuje 699 zl a dobrany na raty do abonamentu wyjdzie ponad 800 zł.

 

Pytam gdzie tu sens i logika ? gdzie zachęta do podpisywania umów, dwa lata zobowiązań z firmą która teraz zamiast nagradzać klientów karze ich zdzierając haracz za telefony.

Można kupić w sklepie na m.. na raty 0% i wyjdzie taniej

22 ODPOW. 22

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Telefon w abonamencie droższy niż w sklepie Orange

Nie ma już ofert w których są dawane zniżki na sam telefon.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 4
  • 0

Telefon w abonamencie droższy niż w sklepie Orange

Ale nawet przechodząc do Orange Love tak jak mnie namawiają ceny telefonów są te same co przy samej jednej usłudze typu abo na telefon komórkowy.

Jak chcą mnie przekonać do przedłużenia umowy u nich, czemu mam się znowu wiązać na dwa lata umową jak na kartę mogę mieć to samo a taniej u konkurencji?.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Telefon w abonamencie droższy niż w sklepie Orange

Ceny słuchawki nie zbijesz niczym. Na duk może jakiś rabat na abo ale to coraz trudniejsze.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 108
  • 2

Telefon w abonamencie droższy niż w sklepie Orange

Wygoda abo, przyzwyczajenie, i "lenistwo" ludzi. To są główne powody kolejnych aneksów w mojej ocenie. Uważam też że operatorzy odpuścili sobie segment niskich abo, coraz częściej spotyka to też segment średni. I masz rację, w sklepie ceny bywają "dziwne", często bardziej opłaca się kupić w normalnym sklepie o extramach typu ali czy gearbest nie wspominając ( ale ja aż taki "ryzykant" nie jestem ).


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Telefon w abonamencie droższy niż w sklepie Orange

Ceny abonamentów nie będą niższe z powodu Roamingu.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 4
  • 0

Telefon w abonamencie droższy niż w sklepie Orange

Odp do postu wyżej , 

nie chodzi mi o zbicie ceny abonamentu ale o ceny telefonów dawanych na raty, cena telefonu w ratach wychodzi obecnie więcej niż ten sam telefon kupiony w salonie orange o min 20% a nie wspomnę jakby ten telefon kupic sklepie MM lub Media eks.. to przykład bo allegro może jeszcze taniej.  

porównuję swoją sytuację , dwa lata temu dostałem duży rabat na telefon a teraz odwrotnie , mam dopłacić za to że łaskawie pozwolą mi przedłużyć u nich abo na kolejne 2 lata. 

Macie rację że wygoda i przyzwyczajenia powodują że sporo osób dają się namówić na przedłużenie umów mimo że gdzie indziej mieli by taniej.

 

Najlepsze wyjście to chyba telefon kupić gdzie taniej a nad podpisaniem kolejnej umowy na abo to dobrze się zastanowić ..

 

 

ps  tak skromnie liczyłem że może ktoś z firmy się wypowie 🙂 ale chyba nikt nie ma odwagi


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Telefon w abonamencie droższy niż w sklepie Orange

Orange nie dotuje telefonów już przeszło rok...

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Telefon w abonamencie droższy niż w sklepie Orange

ale nie kupisz taniej w mm czy media exp. niz w salonie tego p9 lite

przegladajac cenniki urzadzen wiele jest albo w tej samej cenie albo taniej nawet.

 

inna rzecz przeciez nikt Ci nie kaze brac telefonu od operatora 😉


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 4
  • 0

Telefon w abonamencie droższy niż w sklepie Orange

Wiem i o tym piszę że teraz nie opłaca się brać telefonu u operatora, a jeśli tak jest to w jaki sposób chcą przyciągać nowych klientów  a obecnych przekonać aby pozostali u nich. Porównuję swoją sytuację z przed dwóch lat, 4 , 6  i itd do obecnej.

Zawsze telefon w abonamencie był tańszy niż w normalnej sprzedaży aż do teraz , oprócz ceny abonamentu liczył się model i cena telefonu i wybierało się operatora do którego się przechodziło .

 

Dziś np zdziwił mnie fakt , kolega podpisał umowę na  mixa u konkurencji i telefon dostał za darmo szajsunga J3 chyba , co prawda na 36 doładowań ale po 30 zł to tyle co najtańszy abo w Orange a tu trzeba jeszcze sporo za telefon dopłacać .

 

Dla mnie to dziwne zachowanie Orange ale to moje osobiste spostrzeżenia 🙂 

patrzę czy ktoś ma podobne czy ja czegoś nie rozumiem.