Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z przeniesieniem numeru z Virgin Mobile do Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

Problem z przeniesieniem numeru z Virgin Mobile do Orange

 

Witam,

 

kilka dni temu złożyłem wniosek o przeniesienie numeru z sieci Virgin Mobile do Orange, otrzymując tym samym numer tymczasowy. Niestety dostałem dzisiaj wiadomość SMS oraz mail z informacją o tym że wybrałem złego operatora, co nie jest prawdą gdyż używam sieci Virgin Mobile. Na czacie uzyskałem informacje o tym że numer należy do sieci P4 Sp z.o.o, co więcej należy złożyć nowy wniosek. Chciałem bardzo przenieść numer do Orange ale już pojawiają się problemy. Czytałem na blogu: https://antyweb.pl/przenoszenie-numerow-ii-kwartal-2022, że ktoś również próbował przenieść numer z Virgin do Orange i dostał maila z informacją, że nie trzeba składać nowego wniosku o przeniesieniu numeru, wystarczyło podać w mailu informację o prawidłowym operatorze. Ja takiej wiadomość nie dostałem, na czacie uzyskałem tylko informację że wniosek należy wypełnić ponownie. Chciałem to zweryfikować pisząc to zapytanie, by nie popełnić tego samego błędu

 

Pozdrawiam 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7467
  • 136

Problem z przeniesieniem numeru z Virgin Mobile do Orange

@kubasinski13 , ponów po prostu wniosek. 

Ale jak chcesz łatwo i sprawnie, to polecam ofertę https://flex.orange.pl/

😉🟧

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18421
  • 52666
  • 710

Problem z przeniesieniem numeru z Virgin Mobile do Orange

@kubasinski13 przy składaniu wniosku należy podać, że numer jest w Play. Play wykupił Virgin i dla tego jest problem. Jeżeli wniosek został odrzucony, należy złożyć ponownie. Jeżeli w trakcie, to wystarczy na infolinii, czacie poprawić, od którego operatora jest przenoszony numer.

Aby numer był przeniesiony, muszą być wszystkie dane prawidłowo wypełnione.

Virgin Mobile kiedyś był wirtualnym operatorem. Teraz jest oferta Play. Wina nieprawidłowo wypełnionego wniosku leży niestety po stronie osoby, która źle złożyła wniosek, nie po stronie Orange.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7467
  • 136

Problem z przeniesieniem numeru z Virgin Mobile do Orange

@kubasinski13 , ponów po prostu wniosek. 

Ale jak chcesz łatwo i sprawnie, to polecam ofertę https://flex.orange.pl/

😉🟧


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2023
  • 5472
  • 184

Problem z przeniesieniem numeru z Virgin Mobile do Orange

T możesz sprawdzić do kogo należy numer:
https://bip.uke.gov.pl/numeracja/dostawca-uslug/
Ponów wniosek.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

Problem z przeniesieniem numeru z Virgin Mobile do Orange

Pytałem się również o numer tymczasowy który dostałem w trakcie przenoszenia numeru i dostałem informację że numer dalej będzie aktywny, pomimo błędnego wniosku. Czy to prawda? Nie powinien mieć terminu ważności i zostać wyłączony? Pytam się dlatego że przy próbie ponownego złożenia wniosku o przeniesienie numeru generowany jest kolejny numer. Wtedy miałbym aż dwa numery tymczasowe, z czego jeden zostałby nieużywany, bo jest to ten utworzony z błędnego wniosku. Nie potrzebuje dwóch numerów, wystarczy mi jeden. Pytam się bo nie bardzo to ogarniam...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7467
  • 136

Problem z przeniesieniem numeru z Virgin Mobile do Orange

@kubasinski13 , zgadza się numer tymczasowy będzie działał. Przenosisz na abonament czy na kartę? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18421
  • 52666
  • 710

Problem z przeniesieniem numeru z Virgin Mobile do Orange

@kubasinski13 jeżeli złożyłeś wniosek o przeniesienie i wniosek został anulowany, to numer tymczasowy zostaje. W przypadku oferty na kartę, numer będzie ważny rok czasu, potem zostanie usunięty. Nie musisz się niczym martwić. Jak złożysz drugi wniosek, to otrzymasz nowy numer tymczasowy z nową kartą SIM. W dniu przeniesienia numeru, numer tymczasowy zostanie zastąpiony numerem docelowym.

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

Problem z przeniesieniem numeru z Virgin Mobile do Orange

Ok, w takim razie wiem już wszystko, złożyłem nowy wniosek, teraz powinno nie być już problemu.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18421
  • 52666
  • 710

Problem z przeniesieniem numeru z Virgin Mobile do Orange

@kubasinski13 we wniosku zaznaczone zostało, że numer jest obecnie w Play?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2025
  • 6249
  • 69

Problem z przeniesieniem numeru z Virgin Mobile do Orange

Na w/w stronie sprawdziłem swój numer który jest w virgin i aktualnie jest on pokazywany jako play. W tej sytuacji należałoby coś zmienić w systemach Orange bo nie każdy klient ma świadomość że virgin został przejęty przez Playa.