Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Lex Pilot


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Lex Pilot

Ja już tu kilka razy powtarzałem w kilku miejscach, że orangowy plan numeracji jest całkiem sensowny, mimo na pierwszy rzut oka mętliku. Sekwencja trzech cyfr takich samych inicjuje blok tematyczny. Wystarczy wcisnąć np. 111 i jest Eurosport, jeden w górę - Eurosport2, trzy w górę coś tam dalej, ... i tak dalej. To działa. Wygodne jest też 22 😜. Nie pamiętam co jest na 33, 44, ... ale to całkiem sensowne alternatywy dla potencjalnie zagarniętych numerów jednocyfrowych.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Lex Pilot

@pirenej 

44 to raczej nic ciekawego, ale 444 to Nat Geo i faktycznie otwiera blok popularno-naukowy.

222 to "filmy", 333 to "moda", 111 to , tak jak napisałeś "sport", 555 to "kanały dla dzieci", 666 "muzyczne". W sumie nieskomplikowane. Kod jest ewidentnie trójkowy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 113
  • 0

Lex Pilot

Starsi członkowie mojej rodziny (70+) mają swoje przyzwyczajenia. Ja mam ustawienia zapisane na pendrivie i jak się telewizor komuś zepsuje to wczytuje układ kanałów na nowy i mam spokój. Jak będę im kazał się im uczyć numerków to się obrażą - "to ty niby taki fachura a kanałów nam nie umiesz ustawić po staremu"?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Lex Pilot

@rumburak 

No to pozostaje tylko naziemna.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Lex Pilot


@j131napisał(-a)

..... No to pozostaje tylko naziemna.


mam taką właśnie. Nazywam ją naziemną kanalizacją burzową i wszystkie "ścieki" tam wędrują. Dosadniej...idą sobie w 5i62u!!! Uszy puchną od tych Lex i Narodowych różnych nazw. Kocą się, niczym marcowe koty😀

 

________________

Wpis edytowany - Rafał


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Lex Pilot

Na temat trafiłem przypadkowo, więc z lekkim opóźnieniem włączę się. 

@bronzub  do burzowej ścieki? fuj, tak nie wolno, od ścieków jest kanalizacja sanitarna.

Co do meritum tematu. Zgadzam się z @j131  że najefektywniejsze jest zapamiętanie. Jeśli ktoś potrzebuje wsparcia do tej formy, to można zrobić wykaz "ulubionych" kanałów z ich numerami na papierze.

Czy potencjalna ustawa wymusi na dostawcach telewizji ustawienie jakiejś grupy wskazanych przez prawodawcę kanałów na konkretnych pozycjach, pewnie tak. Czy zmieni ona coś w ich "polityce" wobec odbiorców, nie spodziewam się innego wpływu ustawy na nią, niż przyporządkowanie nakazanych kanałów do konkretnych "numerów" pilota.  Ewentualnie wyobrażam sobie inne zmiany w kolejności dla reszty oferowanych kanałów. Z tym, że na przykładzie układu kanałów w IPTV od Orange jedyne ruchy które poruszana regulacja może wymusić, gdyby w jej wyniku doszło do "zajęcia" większej części numeracji - bo słyszałem w TV iż może to być nawet 25 narzuconych kanałów - może dotyczyć zmiany lokalizacji grupy kanałów informacyjnych, które aktualnie rozpoczyna kanał na pozycji 22. O ile wiem jest on także na pozycji 55 i jeśli się nie mylę, to kilka kolejnych jest także zdublowanych.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Lex Pilot

@Misiek62 , tylko od nas będzie zależało, czy "piloty" powędrują do lexścieków😊


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 75
  • 0

Lex Pilot

gdyby chodziło tylko o zmiane pozycji kanałów to pół biedy , ta ustawa wprowadza także model a la carte który doprowadzi obniżenia konkurencyjności oferty telewizji w polsce, oznacza to że bedą wysokie koszty pojedynczych kanałów 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 238
  • 525
  • 2

Lex Pilot

Bo teraz jest taniej jak płacimy mniej pojedynczy program w pakiecie w którymm są kanały których nie chcemy i nie oglądamy, przecież ktoś musi je finansować ...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Lex Pilot

Tak jak pisałem na samym początku, tak też się stało, wiedziałem że nic z tego nie wyjdzie Lex Pilot skasowane. Rząd kończy z kontrowersyjnym projektem | Antyweb i bardzo dobrze się stało

 

_____

* Wpis poddany edycji - Bartłomiej