Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Lex Pilot


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 81
  • 0

Lex Pilot

Witam , jestem użytkownikiem orange iptv i w związku z tych chciałbym wiedzieć co sie stanie z kanałami pakietami cenami pakietów itd i jak to wpłynie ogólnie jeśli ustawa tzw lex pilot weszłaby w życie , prosze o odpowiedzi 

 

___________

* Temat przeniesiono z kategorii Telewizja (etykieta: IPTV) - Bartlomiej

29 ODPOW. 29

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Lex Pilot

Na całe szczęście ta ustawa nie weszła w życie i miejmy nadzieję że nie wejdzie, a gdyby nawet to nic to nie zmienia w temacie pakietów, cen i kanałów (po prostu publiczne byłyby na początku numeracji - po przeskakiwałyby z dalszych miejsc, a dalej tak samo  jak wcześniej). Zresztą istnieje (w razie czego) lek na lex pilot, a nazywa się własna lista kanałów i niech ta cała ustawa "się buja" 😁😉


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Lex Pilot

Na ustawienie kanałów nie ma wpływu - Lista ulubionych i po temacie. U mnie pewne kanały w ogóle nie znalazły się na tej liście :-).
Co do oferty to pewnie drożej by wyszło gdyby można było by zamawiać każdy z osobna. No same problemy z tym, modyfikacja oprogramowania w systemach operatorów - koszt, modyfikacja cenników i regulaminów - koszt, pewnie nowe umowy z nadawcami kanałów - koszt. A te koszty pójdą na klienta.

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Lex Pilot

@Arti_Kn_Pl  masz rację musiałyby być negocjowane umowy z niektórymi nadawcami będącymi dotychczas na czołowych pozycjach na listach kanałów - w końcu płacą operatorom w ten czy inny sposób za pozycjonowanie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 238
  • 525
  • 2

Lex Pilot

 

@Arti_Kn_Pl   Piszesz co musiał by zrobić operator tyle że jeśli tego nie robi działa na szkodę klienta. 

 

@slav72 Jeśli ktos płaci za umieszczanie swoich programów jest to znowu ze szkodą dla klieenta i znowu na tym tracimy.

 

Jak na razie opisaliście złe praktyki dostawców TV a nie szkody dla zwykłego użytkownika.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Lex Pilot

@xeth  pozycjonowanie jest swego rodzaju chwytem marketingowym i jest od dawna stosowane w umowach producent-operator (wiadomo że zarabia na tym operator w ten czy inny sposób), napisałem tylko tyle że gdyby weszła ustawa lex pilot to kanały znajdujące się na początkach list spadłyby na niższe pozycje, przez to siłą rzeczy musiałyby być zmienione umowy, nie wiem gdzie szukasz drugiego dna w moim poście?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 238
  • 525
  • 2

Lex Pilot

Nie szukam drugiego dna pisze tylko ze to nie jest korzystne dla użytkownika.

 

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Lex Pilot

A ja napisałem tylko że pozycjonowanie ma miejsce od bardzo dawna i zarabia na tym operator, nie bardzo rozumiem na czym tu traci klient 🤔


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 238
  • 525
  • 2

Lex Pilot

Ma na pierwszej pozycji kanał którego tam nie chce, wiem ze są listy ulubionych ale jeśli ma się sprzęt od dostawcy to zazwyczaj ustawienie tego nie jest takie proste i większość zostaje z domyślna numeracja kanałów.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 213
  • 0

Lex Pilot

"Lex Pilot" już działa ale tylko połowicznie. Na IPTV pierwsze 2 miejsca to TVP1 i TVP2. Telewizja naziemna to pierwsze 3 miejsca: TVP1, TVP2, TVP3. Więc nie ma co panikować. Większość użytkowników konfiguruje sobie listę ulubionych i z niej korzysta.