Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód a telefon stacjonarny


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12924
  • 53106
  • 617

Światłowód a telefon stacjonarny

@justynas Sam aparat będzie działał u większości operatorów na większości usług głosowych. Technologia dosyłu jest tak zrobiona, aby w przypadku usługi telefonii większość aparatów dostępnych na rynku była kompatybilna. Są wyjątki, ale to już zagadnienia techniczne...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 41
  • 0

Światłowód a telefon stacjonarny

@agat13 W specyfikacjach tego telefonu jest napisane "VoIp -Nie", czy to w takim razie nie oznacza, że nie będzie działać? Ja jestem zupełnie nierozgarnięta w tych sprawach..


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12924
  • 53106
  • 617

Światłowód a telefon stacjonarny

@justynas W tym przypadku chodzi o obsługę przez ten aparat technologii bramki VoIP. Są takie specjalne telefony, które po podłączeniu tylko do netu mają możliwość pracy na zasadzie urządzenia podobnego do tego, które znajduje się w modemie do Neostrady. Ty tej opcji nie potrzebujesz, gdyż z każdego sprzętu operatora (czy to Orange, czy Vectra, Netia itp) wychodzi sygnał analogowy czyli taki jak obecnie z gniazdka telefonicznego. Wierz mi, telefon będzie działał jeśli tylko ma wybieranie tonalne


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 41
  • 0

Światłowód a telefon stacjonarny

@agat13 Dziękuję bardzo! Powili zaczyna mi się rozjaśniać 😉 Lecę do Polski na początku kwietnia i wtedy mam nadzieję uda mi się z tatą wszystko załatwić. Jeszcze raz dziękuję za pomoc!


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18407
  • 52633
  • 708

Światłowód a telefon stacjonarny

@justynas najczęściej operatorzy dostarczają routery z wbudowaną bramką VoPI, więc wystarczy podłączyć każdy dowolny telefon z końcówką RJ-11. Jeżeli obecny, z którego korzystają Twoi rodzice posiada taką końcówkę, to nie masz co się martwić, przy przeniesieniu numeru do operatora ze światłowodem, star aparat telefoniczny po podłączeniu do routera będzie działał.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 41
  • 0

Światłowód a telefon stacjonarny

@ketrasaArtur Dzięki. To już sprawdzimy u nich na miejscu. Bardzo dziękuję za pomoc!


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

Światłowód a telefon stacjonarny

@justynas 

To może jednak zająć trochę czasu, dobrze zdawać sobie z tego sprawę. Szczególnie jeśli wchodzą w grę jakieś umowy terminowe.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2020
  • 6224
  • 69

Światłowód a telefon stacjonarny

@justynas jak się potoczyły sprawy? czy udało się zostawić telefon na miedzi?