Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

co z chmurą od Orange (Orange Cloud)

ROZWIĄZANE

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 391
  • 1432
  • 16

co z chmurą od Orange (Orange Cloud)

Wielka szkoda, że jednak zostanie dziś zlikwidowane, bo to było fajne dodatkowe darmowe rozwiązanie dla klientów. 😞 R.I.P. Orange Cloud. :'(
Ostatnio same likwidacje w Orange: Orange Sport, Orange Cloud, oferty na kartę: Orange POP (znane jeszcze z czasów Idea) i Orange Go, co jeszcze?

Anonim

Nie dotyczy

co z chmurą od Orange (Orange Cloud)

@Matt55Moze jeszcze internet ADSL ?


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 391
  • 1432
  • 16

co z chmurą od Orange (Orange Cloud)

Taka decyzja pozbawiłaby mnie dostępu do internetu. Poza miastami w bardzo wielu miejscowościach, gdzie centrale DSLAM umieszczone są zazwyczaj zbyt daleko od wielu klientów dominuje tylko internet ADSL, bo VDSL nie ma szans na załapanie. Np. w mojej okolicy tylko w miejscowości będącej siedzibą gminy jest jedna centrala i co ciekawe VDSL tylko łapie na dwóch, trzech ulicach w niej, a reszta już tylko po ADSL, nie wspominając o mnie, gdzie mieszkam w zupełnie innej miejscowości i do centrali jest ok. 3 km, a inni mają jeszcze dalej. W miastach, gdzie zagęszczenie urządzeń jest większe i bliższe mieszkańcom może jest taka szansa, tym bardziej, że i światłowód mocno wkracza. 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

co z chmurą od Orange (Orange Cloud)

Hmmmm, aktualizowałem sobie aplikacje na telefonie... i trafiłem na aktualizację Orange Cloude - pewnie jakiś czas temu odinstalowałem, czytaj cofnąłem do wersji podstawowej narzuconej wraz z brandem - no to zrobiłem "test"... i co zaszło, aktualizacja dokonana... mam wersję 4,0

 

otwieram opis "w sklepie", patrzę co tam w apce... (opis, w części "więcej") i kliknąłem link "więcej info..." - przeniosło mnie do przeglądarki, strona orange.pl  (w pasku adresu: http://www.orange.pl/orange_cloud_home.phtml)

a na stronie tekst dość nieaktualny, bo w konwencji czasu przyszłego, fragment brzmi: "...Informujemy, że dnia 18.01.2017r. zakończymy świadczenie usługi Orange Consumer Cloud..."

zdaję sobie sprawę, że w klasycznym dostępie ze strony Orange.pl usługa już nie jest widoczna... ale mimo to  łatwo na nią trafić, a tym samym razi nieaktualność informacji...

@Artur jak sądzisz, zasługuje to na korektę?

 

Co do samej apki po uruchomieniu w telefonie mam info o  "wysyłaniu" (miałem wcześniej ustawienie automatycznego zapisywania w Chmurze przy połączeniu WiFi) czegoś na serwer. Co prawda w Historii jest informacja "odświeżenie nie powiodło się".. więc teraz wyłączyłem automat.

 

Update... @Artur, swoją drogą, czy nie powinniście "wycofać" apki, aktualizacji "orange clouda" ze sklepu androidowego??


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

co z chmurą od Orange (Orange Cloud)

Niestety uroki Androida i preinstalowanych aplikacji...

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

co z chmurą od Orange (Orange Cloud)

@Artur  logując się do mój.orange ... wchodząc w Multibox w wykazie aplikacji nadal jest "cloude" - po co ? chmura2.JPGUpdate. pooglądałem dział "aplikacje i narzędzia" z różnych dostępów, modułów tam dostępnych ... info o chmurze jest w większej liczbie miejsc.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

co z chmurą od Orange (Orange Cloud)

udało Ci się zalogować po tej aktualizacji?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

co z chmurą od Orange (Orange Cloud)

@m_m niestety nie zalogowałem się do aplikacji w telefonie.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

co z chmurą od Orange (Orange Cloud)

@Misiek62, wielkie dzięki za info, już prosimy o zrobienie porządków i pousuwanie linków z orange.pl.

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

co z chmurą od Orange (Orange Cloud)

Linki, możliwość uruchomienia i aktywacji nadal aktywne, co prawda z komunikatem o wyłączeniu usługi, ale cały czas widnieje na stronie...ktoś ociąga się z porządkami 😉

orange cloud 2.jpg

 

orange cloud.jpg