Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Videostrada - co to jest za usługa?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 89
  • 0

Videostrada - co to jest za usługa?

Witam,

Czy ktoś może wie, co to za usługa w Orange o nazwie videostrada ?

 

 

 

____________________
*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2397
  • 9927
  • 85

Videostrada - co to jest za usługa?

Hej @Ranzesik-58 

Videostrada to była usługa która była kiedyś na przełomie 2005/2006 roku. Videostrada to tzw. TVoDSL (TV over DSL) usługa umożliwiająca oglądanie przekazów wideo przez łącze ADSL 2+. Obecnie TP proponuje kilkanaście programów telewizyjnych i ofertę Cyfra+ (a więc wszystkie kanały dostępne przez normalną, satelitarną Cyfrę+). Tutaj w linku masz więcej informacji https://www.pcworld.pl/news/Videostrada-usluga-prosta-ale-uboga,96333.html 

Czy przypadkiem nie chodziło Ci o Neostradę bo Videostrady już nie ma 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

49 ODPOW. 49

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2397
  • 9927
  • 85

Videostrada - co to jest za usługa?

Hej @Ranzesik-58 

Videostrada to była usługa która była kiedyś na przełomie 2005/2006 roku. Videostrada to tzw. TVoDSL (TV over DSL) usługa umożliwiająca oglądanie przekazów wideo przez łącze ADSL 2+. Obecnie TP proponuje kilkanaście programów telewizyjnych i ofertę Cyfra+ (a więc wszystkie kanały dostępne przez normalną, satelitarną Cyfrę+). Tutaj w linku masz więcej informacji https://www.pcworld.pl/news/Videostrada-usluga-prosta-ale-uboga,96333.html 

Czy przypadkiem nie chodziło Ci o Neostradę bo Videostrady już nie ma 🙂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Videostrada

@Ranzesik-58  to dawna usługa telewizyjna świadczona jeszcze przez TP, poczytaj https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Orange_TV_(IPTV)


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2397
  • 9927
  • 85

Videostrada

@Ranzesik-58dokładnie tak jak pisze @slav72 usługa telewizyjna świadczona kiedyś  przez Telekomunikację Polską

Pozdrawiam 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 89
  • 0

Videostrada

Pięknie dziękuję za informację. Też o tym poczytałem i wiem, że tej usługi Orange już nie ma w swojej ofercie.

A zadałem to pytanie TYLKO dlatego, że zadałem to pytanie na FB (zero odpowiedzi) a właściwie dlatego, że w dniu 10.03.2023 r. dostałem informację sms o wizycie technika, sprawdziłem w Mój Orange i tam właśnie dowiedziałem się, że chodzi o videostradę. Skontaktowałem się z działem technicznym, przemiła Pani była zdziwiona, gdyż nie słyszała o czymś takim.

Oczywiście anulowałem wizytę technika, bo :

  1. nie wiedziałem czego ma dotyczyć ta wizyta,
  2. bo nikt ze mną nie uzgadniał ani terminu ani godz. wizyty technika.

Po tej rozmowie w Mój Orange pojawił się komunikat, jak na dołączonym zrzucie ekranu. No BRAWO, BRAWO, BRAWO Orange. Jak widać na załączonym zrzucie, usługa działa prawidłowo. To dziwy nad dziwami. Coś działa prawidłowo, czego nie nie oferuje Orange

 

Videostrada(1).jpg

 

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2397
  • 9927
  • 85

Videostrada

@Ranzesik-58Nie ma za co słuzymy pomocą.

Pozdrawiamy 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13046
  • 53554
  • 622

Videostrada

@Ranzesik-58  dawno temu specjalnie pisano o usłudze tv jako o videosteadzie, aby zaznaczyć, że no uszkodzenie dotyczy części telewizyjnej usługi. Sama Neostrada działa ok, a tylko tv ma problemy. Tu może jakiś doradca użył komunikatu SMS dość archaicznego ( może źle kliknął w wyborze treści) i wyszła bzdura...o czymś, co dawno poszło w zapomnienie...stąd błąd w treści - zwykły błąd ludzki..


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 89
  • 0

Videostrada

Przez ten ludzki błąd odwołałem wizytę technika. Pomijając fakt, że wizyty powinny być uzgadniane i zaakceptowane przez obie strony.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 89
  • 0

Videostrada

Cieszę się, że chociaż tu można liczyć na osoby, które są skłonne pomóc, czego nie można powiedzieć o pozostałej obsłudze firmy.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22166
  • 181

Videostrada

@Ranzesik-58 

A po co zamawiałeś wizytę technika?

PS. NO jest forum samopomocowym, uczestnicy nie reprezentują Orange.