Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

WNIOSEK o wprowadzenie obsługi tzw. Nr'u GRUPOWEGO.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 25
  • 0

WNIOSEK o wprowadzenie obsługi tzw. Nr'u GRUPOWEGO.

  • Wnioskuję o uruchomienie możliwości zapisywania i obsługi przez sieć tzw. Nr'u Grupowego - np. do danej firmy, miasta, czy kierunku {- tj. początkowy prefix nr'u zakończony np. znakiem * który ozn. dowolny cd. cyfr w numerze docelowym np. 12345* }. 
  • Ważne, aby taki nr można było np. zapisać pod jedną nazwą np. danej firmy, miejscowości itp. do  wyświetlenia pod jedną nazwą i np. również do zablokowania - jeżeli są  z danego prefixu generowane niechciane, spamowe itp. połączenia, których ostatnio j. b. dużo! 

Blokowanie każdego nr z osobna nie ma końca.       

● Możnaby wtedy zapisać w jednej pozycji do wyświetlania i odblokowania wszystkie nieznane nr'y z mojej czy innej firmy z którą współpracuje itp. 

● Podobnie jatwiej byłoby utworzyć inne prefixy grupowe np. m-miastowe, czy m-narodowe. 

 - Z POWAŻANIEM               Mac11 

10 ODPOW. 10

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2397
  • 9927
  • 85

WNIOSEK o wprowadzenie obsługi tzw. Nr'u GRUPOWEGO.

Hej @Mac11 

nie wiem, czy dobrze rozumiem ten wątek ale tą sprawę musisz dodać do pomysłów jeżeli o to chodzi  masz link do nich https://nasz.orange.pl/t5/forums/postpage/board-id/Nasz-Orange-Pomysly a Ty zadałeś pytanie na forum.

Po dodaniu go w dziale pomysły Nasz Orange  będzie możliwość oddawania głosów na Twój pomysł.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 25
  • 0

WNIOSEK o wprowadzenie obsługi tzw. Nr'u GRUPOWEGO.

DZIĘKUJĘ za Podpowiedź.

Spróbuję tak zrobić.

Jestem tu nowy.

Mac11.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2397
  • 9927
  • 85

WNIOSEK o wprowadzenie obsługi tzw. Nr'u GRUPOWEGO.

@Mac11Nie ma za co. Jak już podasz nazwę pomysłu i opiszesz go to musisz wybrać tam z opcji ,,Czego dotyczy Twój pomysł?" Są takie warianty: Usługi,  Orange Flex,  Urządzenia,  Strony i aplikacje , Społeczność,  Inne 

Pozdrawiam 🙂

 

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53540
  • 622

WNIOSEK o wprowadzenie obsługi tzw. Nr'u GRUPOWEGO.

@Mac11 Pomysł na wyeliminowanie spamu z infolinii reklamowych wydaje się słuszny. Ja widze jednak problem w wykonaniu. Jeśli zamawiający takie usługi numerów wychodzących do wykonywania połączeń infolinii ma wykupiony pewien zakres numerów, to nie znaczy, że wszystkie są wykorzystywane do obdzwaniania. Blokowanie wszystkich byłoby więc troszkę na wyrost.

Patrząc na to technicznie, to jak operator mógłby kwalifikować łączenie numerów takiej firmy pod jednym szyldem?

Operatorom zależy na jak największym wykorzystaniu każdego z tych numerów, bo ma za to pieniądze...nie ma interesu w blokowaniu ( przyczynieniu się do tego) klientowi, który płaci...

Wyobraź sobie sytuację. Ktoś dzwoni, dodajesz numer do zablokowanych...ok, a jak miałoby odbywać się kwalifikowanie numerów spamowych z zakresu wszystkich numerów takiej infolinii??

Usługi na takim zakresie numeracyjnym (właśnie np identyfikacji) zakłada abonent, a nie operator...

a ten nie podetnie gałęzi na której siedzi. Poza tym, jeśli nawet 90% kraju by zbanowało taką infolinię, to kwestia wymiany numerów wychodzących u operatora to pikuś,....i zabawa się kręci w kółko.

To moje spojrzenie na ta sprawę...

P.S. takie grupowe numery wychodzące obserwujemy codziennie- to np infolinia Orange. Dziesiątki różnych konsultantów, a jeden numer 😉


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 25
  • 0

WNIOSEK o wprowadzenie obsługi tzw. Nr'u GRUPOWEGO.

 

Odp. + Uzasadnienie

dla Nr' GRUPOWEGO 

■  Zdaję sobie sprawę z ew. sprzeczności interesów o których piszesz - ale
NIE chodzi tu głównie o blokowanie grupowe numerów telefonów i to na poziomie sieci operatora, co i tak już można obecnie robić instalując jego app. pt. "ORANGE TELEFON".

■  Istotna jest tu możliwość zapiasnia w tel. takiego nr'u grupowego pod 1-ną pozycją w ks.tel. i może to służyć funkcji przeciwnej do w/w blokowania dostępu,
gdyż jeżeli pracuję i w tel. mam włączoną usługę

NIE PRZESZKADZAĆ (- dla nr'ów z poza ks. tel. ) to połączenia z danej firmy { z którą np. współpracuję } - będą normalnie docierały.
 Ułatwi to też identyfikację firmy i oddzwanianie do danego pracownika, gdyż połączenie wychodzące z danej instytucji często odbywa się tzw. Nr'em Wiodącym lub nr'mi wychodzącymi  [ np. Call Centre lub ruch 2-kierunkowy ] a nie nr'em szczegółowym danego  pracownika;
- Wtedy b. od razu wiadomo, że tel. był z danej instytucji i do kogo oddzwonić.
■  Z książki telefonicznej ( ks.tel.) inaczej z KONTAKTÓW w danym telefonie powinien być wyświetlany i obsługiwany w danym połączeniu nr

o najdłuższym prefixie z danej puli nr'ów czyli najdokładniej pasujący do nr'u dzwoniącego.
■ Tak, wiem też, że jest to raczej również  wniosek skierowany do producentów ap. tel.

- ale kto jak nie duży m-narodowy Operator { ORANGE } mógłby skutecznie wpłynąć na wdrożenie takiej opcji w telefonach?

Z POWAŻANIEM  😃 
Mac11 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53540
  • 622

WNIOSEK o wprowadzenie obsługi tzw. Nr'u GRUPOWEGO.

@Mac11  przeceniasz możliwości Orange 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 25
  • 0

WNIOSEK o wprowadzenie obsługi tzw. Nr'u GRUPOWEGO.

Z natury jestem optymistą.

DZIĘKI za odp. i poparcie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53540
  • 622

WNIOSEK o wprowadzenie obsługi tzw. Nr'u GRUPOWEGO.

@Mac11  nie ma sprawy, ciekawy temat...a to, że nierozwiązywalny z naszego poziomu...nic na to nie poradzimy

Logika jakaś w tym jest...szkoda tylko, że najprawdopodobniej kasy na realizację zabraknie 😁


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

WNIOSEK o wprowadzenie obsługi tzw. Nr'u GRUPOWEGO.


@Mac11napisał(-a)

...

możliwość zapiasnia w tel. takiego nr'u grupowego pod 1-ną pozycją w ks.tel.

...


A więc chodzi ci o aplikację na smartfon zastępującą domyślne "kontakty" (aka "ks.tel."), która miałaby taką funkcjonalność. Jesteś pewien że takiej już nie ma? Apek zastępujących kontakty jest strasznie dużo.

Tak czy owak nie jest to temat do dyskusji na tym forum, przynajmniej jeśli traktować regulamin literalnie.