Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Uruchomienie numeru stacjonarnego

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 299
  • 2

Uruchomienie numeru stacjonarnego

Mam taki problem z obsługą Orange w starej części, telekomunikacji.

W 2022 roku odeszli rodzice w ciągu około 6 miesięcy. Mieszkam jako osoba niepełnosprawna w domu po nich. Po ich śmierci numer stacjonarny który zna większość rodziny za granicą, ( To w większość osoby starsze pod 90 lat, Czasami dzwonią na ten numer domowy) został przepisany na siostrę. Ona tu nie mieszka i doszła do wniosku, że po co płacić 35 zł miesięcznie, nie informując mnie o tym, telefon zlikwidowała.  

Mnie tknęła intuicja, zadzwoniłem na infolinie i powiązałem ten numer ze swoim kontem. I tu zaczęły się schody. 7 czerwca miał być technik i kurier z umową. I choć jestem rencista jak już pisałem, dom opuszczam jedynie do lekarza. Technik się nie pojawił, a z kurierem trafiłem się dopiero 11 czerwca, umowę podpisałem.

 Już trzy razy dzwoniłem na infolinie, by umówić technika ostatni raz miał być miedzy 8-10 w czwartek 20 czerwca. Kolejna osoba z obsługi poinformowała mnie ze pani z która umawiałem ta wizytę oddzwoni do mnie w ciągu 15 minut w czwarte j/w. A mamy sobotę, telefonu brak od obsługi nie mówiąc o numerze stacjonarnym. Może jakieś odszkodowanie się należy za takie traktowanie ? Nie mówiąc o uruchomieniu numeru i podłączeniu go w domu. 

 

________________
* Przeniosłem z działu Inna oferta – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 299
  • 2

Uruchomienie numeru stacjonarnego

Teraz technik pojechał, wszystko pomontowal tak jak sobie wymarzyłem. Telefon działa. Dziękuję wszystkim zaangażowanym za pomoc i wsparcie. Trochę to trwało, można było stracić wiarę w sukces 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

25 ODPOW. 25

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18694
  • 53539
  • 731

Uruchomienie numeru stacjonarnego

@marchello999 szkoda, że numer nie został przepisany na Ciebie. Może być problem z jego przywróceniem. Masz w umowie podane, jaki otrzymasz numer?

Co do techników, to czasami zdarzają się sytuacje, że technicy nie docierają w wyznaczonym terminie/czasie. Zostaje tylko ponaglanie na infolinii. Po pozytywnym załatwieniu sprawy, napisz reklamację.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13345
  • 54725
  • 646

Uruchomienie numeru stacjonarnego

@marchello999  trochę to wstyd pisać, ale takie sytuacje się zdarzają. Zadzwoń dziś na infolinię do 22:00 ( lub najlepiej w poniedziałek z rana)  poproś o przyjęcie i wypisanie eskalacji zgłoszenia w systemach z adnotacją, o tym, że jako osoba rzadko wychodząca z domu wymagasz obecności technika w takim, a takim dniu i o takiej godzinie. Jeśli system przyjmie koniecznie w uwagach niech zamieszcza numer kontaktowy i notkę, że koniecznie musi się technik skontaktować przed wizytą.

Powiedz, że dalsze takie lekceważenie spotka się z reklamacją pisemną.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 142
  • 653
  • 17

Uruchomienie numeru stacjonarnego

cześć, w temacie reklamacji, jak najbardziej warto spróbować. w temacie załatwienia sprawy - napisałem na priv.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 299
  • 2

Uruchomienie numeru stacjonarnego

Tak w umowie mam wpisany właściwy numer telefonu. Przynajmniej tyle 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18694
  • 53539
  • 731

Uruchomienie numeru stacjonarnego

@marchello999 zgłaszaj więc na infolinii, aby technicy uruchomili usługę. Dobrze by było odnotować daty zgłoszeń i daty ewentualnych przyjazdu techników, które nie doszły do skutku. Warto później uwzględnić w zgłoszeniu/reklamacji.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 299
  • 2

Uruchomienie numeru stacjonarnego

Cos mam pecha z tym uruchomieniem stacjonarengo telefonu. Na dzis bylem umowiony na godzinne 12-14. Czekalem, o 13.39 dostalem sms ze jest w realizacji, po minucie drugiego o identycznej tresci. Nikt sie nie pojawil, telefon stacjonarny u mnie jak nie dzialal, tak nie dziala. A ja o 15.11 dostalem sms z informacja ze wszystko zrobione i mam ich ocenic. Oceniam - dno.  

Co zrobic dalej, gdzie reklamowac ?

PS. tyle zabawy z glupim telefonem stacjonarnym. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5600
  • 22732
  • 189

Uruchomienie numeru stacjonarnego

@marchello999 

To jest umowa na POTS czy VoIP?

Czy widzisz usługę w MO?

Jak masz podłączony telefon? Czy są na linii inne urządzenia?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13345
  • 54725
  • 646

Uruchomienie numeru stacjonarnego

@marchello999  jak dzwonisz na ten numer jaki masz sygnał? Jeśli normalny dzwonienia/wywołania to znaczy że skonfigurowany jest na centrali. 

Masz w domu gniazdo telefoniczne? Podłączyłeś aparat? 

Trzeba zgłosić, że brak jest sygnału i tyle 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 299
  • 2

Uruchomienie numeru stacjonarnego

W domu mam instalacje puszczona w scianach w rurkach na trzy pietra, tak budowali w latach 80 XX wieku. Podobnie z rurka na kabel TV z dachu. 

Usluga jest POTS.

Widze biały kabel ze sciany, a w nim przewody - 5 albo 6 w roznych kolorach, nie wiem co to MO. 

Zadzwonilem na infolinie, dotarlem przez Alexa, a moze Maxa, do obslugi a potem technikow, maja byc o 18 - 20.

Dziekuje wszystkiem za rady i wsparcie