Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nicesportspl.com

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 74
  • 15
  • 0

Nicesportspl.com

To SMS od Orange, kolejny po tym typu "dziękujemy za wpłatę..."

 

Treść: "Otrzymujesz dostęp do nicesport, koszt 20.91 zł co 7 dni. Rezygnacja: http://nicesprotspl.com/wsc/cancelSubscription. Twoje potwierdzenie warunkow zamowionej uslugi dostepu znajdziesz po zalogowaniu sie na www.orange.pl/mojorange w zakladce Dodatkowe Zamowienia. Pozdrawiamy"

 

W następnym SMS od Orange!!! link z rezygnacją, po kliknięciu na ten link - kolejny SMS od Orange: "przedluzasz dostep do nicesports, koszt 20.91 co 7 dni. Reklamacje do ASTRAL WORLDWIDE pod adresem anuluj@aw2000.com"

 

Ewidentnie firma Orange uczestniczy czynnie w naciąganiu swoich klientów na pieniądze wraz z firmą nicesport poprzez przesyłanie lewych linków.

 

Reklama nicesport pojawiła mi się podczas przeglądania portalu ONET na komórce.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Nicesportspl.com

Dzięki, @Manito, dzięki, @Piotrekk85.

 


Piotrekk85 napisał(-a):

Przykład na olx
Screenshot_2018-01-01-21-55-37-954_com.android.chrome.png


Pamiętacie co się działo po dotknięciu tego banera? Wyskoczyła jakaś informacja na stronie? Jaka?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Nicesportspl.com

Właśnie kupiłem i sprawdzam co dalej. Wrzucę screeny za chwilę.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Nicesportspl.com

Wow! Kłaniam się i dziękuję za "śledztwo", od kilkunastu minut przeglądam na incognito portale z reklamami od Google i nie mogę na tę trafić 😕

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 74
  • 15
  • 0

Nicesportspl.com

Żadna. Po sekundzie przyszedł SMS od Orange o naliczeniu opłaty 20.91 co 7 dni.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Nicesportspl.com

Uwaga: klikanie w linki we wpisie może powodować włączenie płatnych usług. Robisz to na własną odpowiedzialność.

 

 

Baner w Adwords kieruje do strony http://nicesportspl.com/wsc/startSubscription, a ta ma przekierowanie do http://nicesportspl.com/wsc/landing

 IMG_20180101_223048.jpg

 

Potem można anulować (o ile mamy pliki cookie sesji, później nie działa). Problemem jest też to że po zakupie nie ma żadnego obiecanego kontentu.

 

Screenshot_2018-01-01-22-21-30-202_com.android.chrome.png

 

Ogólnie button strona główna kieruje do linku, który nie jest osiagalny. Chyba, że to celowe.

 

 

Uwaga: klikanie w linki wyżej może narazić Cię na znaczne opłaty. Robisz to na własną odpowiedzialność.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 74
  • 15
  • 0

Nicesportspl.com

Nic nie można anulować bo DOTKNIĘCIE PALCEM obszaru reklamy (np. żeby przewinąć stronę) powoduje naliczenie opłaty 20.91 zł.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Nicesportspl.com

U mnie samo kliknięcie w banner nie aktywowało, dopiero w zamawiam i płacę.

@Artur: spróbuj powchodzić na kilka stron o piłce nożnej by identyfikator reklamowy na Androidzie "załapał temat".

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 74
  • 15
  • 0

Nicesportspl.com

Jak pisaliście wyżej, Orange jest tylko pośrednikiem. Czyli mam rozumieć, że ściąganiem opłaty zajmie się firma nicesports? Czy Orange będzie wywalał kasę na wszystkie procedury i komornika w razie nie zapłacenia?

 

To byłby numer idealny: próba ściągnięcia opłaty za usługę, której nie dość, że nikt nie zamawiał, a która nawet nie istnieje.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 74
  • 15
  • 0

Nicesportspl.com

Co to jest "natychmiastowe skogystanie"? Tak się spieszyli, że nawet prostych błędów nie poprawili.